denkt weer aan heropening Veers Malle jantje 'discrimi neert' Jij fttoy na 19 STRAK IN'T PAK Dansers Scheldemond in Stadsschouwburg KinderKunstAtelier exposeert werken Politie schiet Belg op de vlucht in zijn been Politie zoekt getuigen van mishandeling dinsdag 20 april 2010 Volgens de gemeente Middelburg had coffeeshop Sixty Two de gedoogregels vier keer overtreden. Daarom werd de zaak aan de Sint Janstraat op 14 november 2008 definitief gesloten. Ciel de Kinkelder wilde naar eigen zeggen, na een tussentijds akkoord met de gemeente, softdrugs verkopen aan klanten die minimaal twintig jaar zijn. Nu er geen akkoord is, ziet hij geen reden die regel toch in te voeren. Coffeeshop Sixty Two in de Middelburgse Sint Janstraat werd op last van de gemeente gesloten omdat vier keer de gedoogregels waren overtreden. De beslissende overtreding was verkoop van softdrugs aan een minderjarige Duitse jongen. archieffoto Lex de Meester door Henk Postma VEERE - Laat hij nou altijd hebben gedacht heel ruimdenkend te zijn, krijgt hij opeens een verwijtende brief van het Anti Discriminatie Bureau Zeeland. Of ondernemer Jan Mosmans maar eens gauw op heldering wil verschaffen over zijn discriminerende advertenties. „Alsof ik een crimineel ben", bries te Mosmans aanvankelijk. „Ja, ik heb me er vreselijk over opgewon den. Maar als je er even over na denkt, dan beschouw je het toch vooral als een lachertje." En dat allemaal omdat Mosmans een advertentie plaatste. Voor één van zijn winkels, Malle Jantje, zoekt hij vakantiewerkers: '233 flexibele jongens van 16-19 jaar'. Om 'te helpen in de winkelver koop, maar ook als parkeerwacht en voor klussen'. Foute boel, oordeelt het Anti Dis criminatie Bureau Zeeland: Malle Jantje maakt onderscheid naar leef tijd en geslacht. Daarmee over treedt Mosmans twee belangrijke wetten. Per brief maande het bu reau hem om binnen twee weken 'te berichten om welke reden u heeft gekozen voor de directe ver melding van leeftijd'. En om 'aan te geven waarom u specifiek op zoek bent naar mannelijke mede werkers voor deze functie'. Mosmans weet zo gauw niet wat hij er mee aan moet. „Mijn vrouw zei meteen: verscheur die brief Vergeet het gewoon. Want we krij gen wel vaker brieven, bijvoor beeld dat wij de zondagsrust niet respecteren. Die hangt nu ingelijst in de kantine. Maar hier krijg ik toch een akelig gevoel bij. Ben ik nu in overtreding? Krijg ik een boete wanneer ik niet reageer?" Hij kan er met zijn verstand niet bij. „Discriminate is slecht. Maar wat doe ik nou fout? Een week eer der vroeg ik in een advertentie om twee verkoopsters van 18-62 jaar voor de 'schouderperiode'. Daar heb ik dat bureau niet over ge hoord." Mosmans zoekt jongens omdat bijvoorbeeld ook moet wor den gesjouwd met zware stroba len. In één van zijn andere zaken, Oma's Snoepwinkeltje, werkt hij 1MODE MIDDELBURG OOYMODE.NL alleen met het vrouwelijk geslacht. „Want daar hebben ze zo'n ouder- wers schortje voor. En dat wil ik de jongens niet aandoen'. Briefschrijfster Simone Kroes van het Anti Discriminatie Bureau Zee land had niet de bedoeling Mos mans boos te maken. „We verstu ren dit soort brieven omdat nog veel bedrijven niet in de gaten heb ben dat je geen onderscheid mag maken naar leeftijd of geslacht. Wij delen geen boetes uit. Maar als bedrijven na een tweede brief nog niet reageren, dan leggen we het voor aan de Commissie Gelij ke Behandeling." En wat de toon van de brief betreft: „Als we het heel lief vragen, dan weten we ze ker dat er niet wordt gereageerd." MIDDELBURG Leerlingen van het Scheldemond- college in Vlissingen brengen van avond de dansvoorstelling 'Ideals' in de Stadsschouwburg in Middel burg. Ze doen dat met elf professio nele dansers van dansgroep Aya. Behalve dans zijn er ook korte per formances van toneel, viool en elektrische gitaar. De leerlingen van het Schelde- mondcollege hebben voor de voor stelling zelf teksten geschreven en er zijn in Vlissingen filmbeelden opgenomen. Deze beelden dienen als decor bij de voorstelling. Aan vang 20.00 uur. VLISSINGEN Het KinderKunstAtelier sluit ne gen creatieve weken af met een ten toonstelling in wijkcentrum Het Bolwerk in Vlissingen. Vandaag zijn tussen 16.00 en 17.00 uur de ge maakte kunstwerken te zien. Bezoekers krijgen een kopje koffie of thee aangeboden en de makers vertellen over hun ideeën achter de stukken. Het KinderKunstate- lier is een initiatief van de Stich ting Palladium en Kunsteducatie Walcheren. De tentoonstelling in het wijkge- bouw aan de Lindeijerlaan 8 is gra tis te bezoeken. WESTDORPE Een 21-jarige Belg is in de nacht van zondag op maandag rond twee uur tijdens een controle door de politie in zijn been geschoten. Het incident deed zich voor op de Oost- poortweg in Westdorpe. Het slacht offer is overgebracht naar een zie kenhuis in Gent. De Rijksrecher che stelt een onderzoek in naar de toedracht. Dat doet de Rijksrecher che altijd na een schietincident waarbij de politie is betrokken. Waarom de politie de auto waarin de Belg zat wilde controleren, is nog niet duidelijk. HULST De politie zoekt getuigen van een mishandeling die gistermorgen plaatsvond in de Livingstonestraat in Hulst. Daar belde een blanke man tussen 08.30 en 09.00 uur aan bij een woning. Het 14-jarig meisje dat open deed, kreeg meteen een klap in het gezicht en werd be dreigd met een wapen. Ze begon te gillen en zag kans de man de deur uit te werken. Vervolgens rende ze naar één van de buren die de poli tie belde. Mensen met informatie kunnen bellen met 0900 - 8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21