PZC .7 'Niet solo pinnen in donker' intratuin 1 BOERENLANDDAG |f ZA 24 APRIL WALCHEREN 18 en 19 22 www.scheldekwartier. In tien minuten: auto gestolen VEILIGHEID Banken volgen waarschuwing van politie Zeeland In de Ravensteinschool zit beweging Uitspraak biedt hoep voor coffeeshop Tuinarchitect stelt nieuw boek voor almanak Vragen Dinsdag 20 april 2010 De naam Sara geeft de hoofdnaald uit 1800 een persoonlijk accent Viazorg stoomt jongeren klaar voor baan in de zorg Tip? walcheren@pzc.nl Stadspark Scheldekwartier Vlissingen Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl OOST-SOUBURG Een autodief heeft kans gezien om zaterdagmiddag in tien minuten tijd een auto te stelen vanaf het Oranjeplein in Oost-Souburg. De ei genaar had zijn blauwe Mitsubishi Space Star om half drie in een par keervak neergezet. Toen hij tien mi nuten later terugkwam, was de wa gen verdwenen. Hij deed aangifte van diefstal. De Politie Zeeland heeft de roof pas maandag bekendgemaakt. Het kenteken van de gestolen auto is 89-HX-NJ. door Jens Pauw VLISSINGEN - Banken ontraden het klanten in de late avond en 's nachts alleen te pinnen bij een geldautomaat. Zij volgen daarmee het advies van de politie, die deze waarschuwing vorig week al liet uitgaan. Aanleiding zijn twee over vallen in Vlissingen, waarbij men sen na het pinnen van hun geld werden beroofd. „We raden solo pinnen in het don ker ten zeerste af', vertelt Karin van der Pol van ING. „Zeker niet bij afgelegen automaten. Het zijn openbare plekken en iedereen weet wat je er komt doen. Het is daarom logisch waakzaam te zijn." Haar collega Silvia Bal van de Ra bobank denkt er net zo over. „Het is treurig en niet de gewenste situa tie, maar de maatschappij ver hardt. 's Nachts over straat lopen is ook niet meer zo veilig." De banken betreuren de overval len, maar voelen zich niet direct ge roepen maatregelen te treffen. „We hebben camera's in onze geld automaten en we kunnen naden ken over het verbeteren van de ver lichting", zegt Van der Pol. De ING-automaat in winkelcentrum Papegaaienburg, waar vorige week woensdag een 64-jarige Vlissinger van zijn geld werd beroofd, staat bekend als risicolocatie. De Rabo bank haalde er in 2008 zijn geldau tomaat weg, omdat er overlast was van criminele hangjongeren. „We willen graag terugkeren in het win kelcentrum, maar we stuiten op protesten van buurtbewoners." Wim Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen (LPV) heeft het hele maal gehad met de onveiligheid in zijn stad. „Dit is de omgekeerde wereld, ie haalt vijftig euro uit de muur en je krijgt een klap op je kop. We krijgen meer criminali teit, maar steeds minder politie. Moeten we niet naar een Ameri kaans systeem van harde aanpak?" Hirdes heeft ook ideeën om de vei ligheid bij geldautomaten te verbe teren „We moeten geen vergunnin gen meer afgeven voor automaten op afgelegen plekken. Daarnaast pleit ik voor geldautomaten in een afgesloten ruimte. )e kunt dan al leen met je pinpas naar binnen. Mocht je verdachte personen zien, dan bel je iemand die je ophaalt." Volgens ING-woordvoeder Van der Pol is dit geen goed idee. „Men sen voelen zich juist in zo'n ruim te onveiliger. Daarnaast kun je bij buitenkomst alsnog worden over vallen. Wij vinden dat de politie extra moet surveilleren in de buurt van geldautomaten." MIDDELBURG Eigenaar Giel de Kinkelder van de gesloten Middelburgse coffeeshop Sixty Two hoopt zijn zaak weer open te kunnen krijgen dankzij een uitspraak van het Gerechtshof in Den Haag. Dat sprak een mede werker van De Kinkelder vrij van verkoop van softdrugs aan een mid- nerjarige jongen. Juist die overtre ding van de gedoogregels was voor de gemeente Middelburg reden Six ty Two te sluiten. pagina 18 en 19: coffeeshop Sixty Two denkt weer aan heropening GOES Arend Jan van der Horst, tuinarchi tect in Middelburg, presenteert zijn nieuwste boek 'Movements in Green, conceptional landscape gar dening' in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Het is het vijfentwin tigste boek van zijn hand. Het boek geeft een overzicht van zijn tuin ontwerpen uit de laatste tien jaar, zijn omgang met stijlkenmerken en ruimteproblemen, zijn tuinrei- zen en privétuinen. De boekpresen tatie begint om 19.30 uur. Entree kost 2,50 euro. Tip? redactie@pzc.nl Vragen, hoe makkelijk ze soms ook zijn, worden op de Middelburgse werkvloer vaak als volgt ingeleid: „Zeg, jij weet nogal veel hé..."En dan volgt pas waar het echt om draait. Aldus werd onlangs één van de werk nemers benaderd door een in rang hoger geplaatst persoon. De aange sproken werknemer liet er een vol mondig 'ja' op volgen. Maar moest vervolgens het antwoord wel schul dig blijven en zijn toevlucht zoeken tot een naaste collega. De chef kon een impulsieve reactie niet onderdrukken en sneerde: „Ik dacht dat jij zo veel weet." Het laatste woord was toch voor de alwetende collega. „Ja, ik weet ook echt heel veel, maar ja, jij stelt mij al tijd de verkeerde vragen. Dat deden ze vroeger op school ook altijd, de verkeerde vragen stellen." VLISSINGEN - Meiden van de Ravensteinschool in Vlissingen vermaken zich enthousiast met touw tje springen op het plein. In het kader van de Na tionale Sportweek gaan de leerlingen van de Ra- venstein elke dag bewegen, net als op andere scholen en bij sportinstellingen op Walcheren. De Nationale Sportweek wordt dit jaar voor de zevende keer gehouden. Doel is het promoten van sport en bewegen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19