381 sport Erwin Mesu heeft nog even Rapide laat hekkensluiter kansloos Van Espen zorgt voor primeur in Domburg 't Hooft stunt met Hotak in play-offs Eerste plaatsen voor Verloop en Vader Turners van Thor zijn in vorm DOMBURG ON WHEELS Crispijn Ariëns wint vierde editie van Domburg on Wheels. Hij klopt Gary Hekman en Sjoerd Huisman. Erwin Mesu finisht als veertiende. maandag 19 april 2010 OOMBURG - André van Espen zorg de zaterdag voor Zeeuws succes bij Domburg on Wheels. De Axelse skeeleraar won de wedstrijd bij de masters, die over twintig kilome ter ging. „Het is mijn eerste zege in een landelijke wedstrijd", jubel de Van Espen. De Zeeuws-Vlaming, uitkomend voor het team van Cijsouw, speel de het spel slim. In de laatste ron de pakte hij zijn winst in een bocht. Hij ging binnendoor, kwam op kop te zitten en trok toen vol door. „Hét was een gevoelskwes tie", merkte Van Espen op. „Mijn ploegmaat Jean-Luc (Onstyn) zat voorop en* ik zag mijn kans schoon. Ach, we gunnen het el kaar. Het gaat ons er vooral ook om lekker te rijden en plezier in de sport te hebben. Ik kan al tevre den zijn als ik lekker heb gereden, ook al word ik dan tiende." Zaterdag mocht hij echter op de hoogste treden van het podium klimmen. „Ja, en dat is ook een heerlijk gevoel hoor." MIDDELBURG Tafeltennisster Kim 't Hooft uit Middelburg heeft met haar club Ho- tak'68 uit Hoogerheide voor een stunt gezorgd in de play-offs van de eredivisie vrouwen. In de eerste wedstrijd van de halve finale werd veelvoudig Nederlands kampioen en Europacupfinalist Heerlen verslagen met 4-3. 't Hooft verloor met 3-0 van we reldtopper Li Jie, maar versloeg bij een 3-3-tussenstand de Belgische Indenherberg met 3-1. Volgende week is de return in Heerlen BREDA Tijdens de derde wedstrijd moun tainbike voor jeugd in Breda deden de leden van X-Treme goede zaken. In categorie 1 legde Emma Verloop (Wissenkerke) beslag op de eerste plaats. Aimee Schoe uit Vrouwenpolder reed in categorie 4 naar een fraaie tweede plaats. In categorie 7 was er succes voor Milan Vader. De Mid delburger reed van begin tot eind op de eerste plaats. Een dag later werd hij twee bij een wedstrijd in Steenbergen. VOLENDAM Tijdens de tweede kwartfinale tur nen in Volendam hebben de tur ners Mathieu Pauwels en Stijn de Vleeschauwer van Thor uitstekend gepresteerd. Beiden eindigden als eerste, respec tievelijk in de categorie senioren (3e divisie) en junioren 1 (3e divi sie). Pauwels behaalde een score van 69,05 punten., waarmee hij Jimmy Minnix uit Baarn nipt (0.05) voor bleef. De Vleeschauwer haalde een score van 67,20. Hij bleef Vladimir Bala- jan uit Sittard 0,20 punt voor. Bij Domburg on Wheels trokken ook de recreanten er op uit. In totaal deden er 136 toerrijders mee aan de tochten over 6,5, 30 of 80 kilometer. Erwin Mesu probeert de koplopers te achterhalen, maar slaagt uiteindelijk niet in zijn opzet. foto Lex de Meester door Peter Snelders TERNEUZEN - Het vrouwenteam van Rapide moest niet eens goed spelen om hekkensluiter Sou- burgh met 4-1 kansloos te laten in de tweede klasse van de hockey- competitie. In de derde klasse boekte Vlissingen een gelijspel te gen het hoger geklasseerde Waal wijk. Olympia verloor thuis van Zundert. Tweede klasse vrouwen Souburgh-Rapide 1-4 (0-2): Via Stephanie van Haperen nam Rapi de de leiding. Nog voor de rust scoorde Leonie de Bruijne vanaf de kop cirkel met een droge knal 0-2. Rapide verslapte en gaf Sou- burgh een goede mogelijkheid om terug in de wedstrijd te komen. De in het eerste team debuterende keepster Anne Statujew redde ech ter bekwaam. Na de pauze liep Rapide uit naar 0-4. Tatsjana van den Eynde scoor de uit de rebound van een strafcor- ner en Roliene Zaman via een uit val. In de slotminuten liet de thuis ploeg 1-4 noteren. Derde klasse Vlissingen-Waalwijk 2-2 (1-0): Waalwijk begon goed, maar de thuisploeg nam het initiatief vrij snel over. Het werd na zeven minu ten 1-0 door Merel de Kam. Vlissin gen bleef langdurig de bovenlig gende partij. Tien minuten na de hervatting kwam Waalwijk langs zij. Nog geen twee minuten later liet Eline Reinders 2-1 noteren. Via een uitval scoorde Waalwijk zelfs nog de gelijkmaker. Vierde klasse Olympia-Zundert 0-4 (0-2): Olympia miste zeven selectiespeel sters. Toch begon het voortvarend aan dit duel. Dat duurde tot Zun dert 0-1 scoorde. Vanaf dat mo ment knapte er iets bij de thuis ploeg. De concentratie viel weg en een zeer beweeglijke Zundert pro fiteerde daarvan. Véldspeelster Lie- ke Blondeel stond op doel en voor kwam via enkele knappe reddin gen een grotere nederlaag voor de thuisploeg. Mannen Derde klasse Liberty-Rapide 7-2 (3-1): Rapide begon zelfs goed aan de wedstrijd en kreeg in het begin kansen. Die bleven echter onbenut. Daarna kwam Liberty beter in de wed strijd en liep uit naar 2-0. Op aan geven van Jochem Beaart verklein de Quinten Missiaen, die later met een rugblessure moest uitvallen, de achterstand tot 2-1. Kort daarna scoorde Liberty 3-1. In een mum van tijd liep de thuisploeg na de doelwisseling uit naar 7-1. Maxim Post liet daarna nog 7-2 noteren. Vierde klasse Olympia-Zundert 1-1 (1-0): „Het was een draak van een wedstrijd", zei Olympia-trainer Jan Boer booms na afloop. „Een aantal spe lers toonde beleving, maar een aan tal anderen was totaal niet bij de les. Daarom lieten we het duel vooral na rust uit ons handen glip pen." Toch kwam Olympia op voor sprong via een fraaie treffer van In- gvar Neve. In de tweede helft gaf Olympia niet thuis en moest de uitstekende invaller doelman Eric Rikken (52 jaar) Olympia zelfs voor verlies behoeden. Gilze-Rijen-Vlissingen 3-1 (0-0): Het was een aantrekkelijk duel met vooral in de eerste helft twee aan elkaar gewaagde ploegen. Na de rust verhoogde Gilze-Rijen de druk en liep uit naar 2-0. Vlissin gen zocht daarna wat meer de aan val. Dat werd beloond door de aan- sluitingstreffer van Boudewijn la gers uit een strafcorner. Het spel golfde daarna weer op en neer. Kort voor tijd viel pas de defi nitieve beslissing. Toen liet de thuisploeg 3-1 aantekenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86