sport37 Secondenspel bij start springseizoen Titelpretendent 't Halve Maantje haakt af in kampioensrace Bos winnaar op geleende motor Volleyballers Mytilus moeten in driekamp vechten voor lijfsbehoud maandag 19 april 2010 Michelle Evertse, hier op een archieffoto, werd tweede in Stal de Kroo. foto Izaak Verkeste door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Zeeuwse paardensport gaat een spannend outdoorseizoen sprin gen tegemoet. Dat is de conclusie na de spannende strijd om de ere plaatsen bij de opening van het sei zoen, zaterdag bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Met de overwinning in Z/ZZ zorg de Michelle Evertse met Uzelma voor een verrassing. Wilma Stou ten zette met Stouten's Tanagra als eerste in de beslissende ronde de 'toon. De amazone uit Serooskerke stuurde de Calvados-dochter in 34,69 seconden foutloos rond. Caro- lein van de Plasse bewees met Del ta Mossel So Love dat het nog snel ler kon: 33,05. Alleen Michelle Evertse slaagde er nog in om die tijd te overtreffen. In een spannen de rit stuurde de amazone uit Nieuw- en Sint Joosland de Hors La Loi-dochter Uzelma in 32,45 ver rassend naar de zege. In de klasse M bedroeg het verschil tussen de winnaar en de nummer vijf slechts acht tienden. Met de overwinning en de tweede plaats was Annelore Willeboer de grote winnares. Martin de Kroo schreef in eigen huis met Troela K de klas se B op zijn naam en met Holanda K de klasse L. door Sven Bakker Bij de afsluiting van het indoor- seizoen dressuur van de Vlaandert- se Ruiters, zaterdag in manege Stal Vermue in Heikenszand, mochten heel wat amazones met een of meerdere winstpunten op zak de piste verlaten. Mieke Evertse kende met Vermue's Vasco een succesvolle start in de M2. De amazone uit Heikenszand stuurde de Gribaldi-zoon al met een bij zijn debuut op dit naar drie bonuspunten. In de warmloopron de moest de combinatie nog genoe gen nemen met de vierde stek. Maar de 62 procent waren voor de ruin wel al voldoende voor het eer ste winstpunt op dit niveau. In de herkansing nam de combinatie op niet mis te verstane wijze revan che. De combinatie scoorden ach ten voor de keertwendingen en uit gestrekte gangen. De acht voor haar houding en zit bracht het to taal voor Mieke Evertse en de zwar te viervoeter op 67 procent. Goed voor een afgetekende overwinning. De combinaties in de klasse Z zorg de met hun fraai gereden kür op muziek voor een mooie afsluiting van het indoorseizoen. Mascha Boone toonde zich met de schim melmerrie Tersina overtuigende'de beste. De amazone uit Oostdijk danste met de Calvados-dochter naar een totaal van 74,88 procent. GOES - 't Halve Maantje kan het kampioenschap in de derde klasse landelijk vergeten. De Goese tennis sers verloren gisteren thuis met 2-4 van het Aardenburgse Sjef en daar mee is de titel vrijwel onhaalbaar geworden. Het verlies kwam mede tot stand doordat drie van de vier enkelspe len verloren werden. Alleen Rik- kert van der Wel wist te winnen: het werd 6-1 6-1 tegen Byron Bent- ly. Rinke van Remortel en Remy Scherbeyn maakten er in de Zeeuws-Vlaamse strijd een drieset ter van, die met 3-6 6-4 1-6 door Scherbeyn werd gewonnen. Bram Meulblok verloor op zijn beurt met 2-6 6-3 2-6 van Christiaan Trapman en Pascal van Driel moest met 3-6 4-6 zijn meerdere er kennen in Wesley van Noord. In het dubbelspel wonnen beide teams één keer. Ook voor het team van Kapelle, dat een klasse lager speelt dan 't Halve Maantje, is de titel verder uit zicht geraakt. Thuis werd er met 2-4 ver loren van Souburg. Vooral in de enkelspelpartij van Remco Paauwe tegen Erik van den Hoff lagen er kansen op een gelijk spel. Paauwe stond na 2-6 6-2 in de derde set met 5-3 voor toen Van den Hoff kramp kreeg. Toch ver loor Paauwe met 5-7. Ook Eric Eversdijk verloor zijn enkel. Stef Hermus en Emiel Gideonse won nen. De dubbelkoppels Hermus/ Gideonse en Paauwe/Eelco Evers dijk verloren beide in twee sets. Het tennisteam van Yerseke heeft in de hoofdklasse van de dis trictscompetitie een fikse thuisne derlaag geleden tegen Drive uit Sas -van Gent. Yerseke verloor met 1-5. Drive werd weliswaar afgelopen twee jaar kampioen in de hoofd klasse, maar treed dit seizoen met een verzwakt team aan. Het meren deel van de Zeeuws-Vlaamse spe lers koos ervoor om enkel op zon dag te spelen, maar toch was ook het huidige team van Drive te sterk voor Yerseke. Alleen Dennis Ver- schuure haalde een punt binnen door met tweemaal 6-4 van We sley Raemdonck te winnen. Jeroen Bakx, Jens de Koster en Richard de Witte verloren van respectievelijk Jeroen Alliet (3-6 1-6), Donovan Blackman (1-6 1-6) en Duncan Blackman (3-6 2-6). In de dubbel- wedstrijd van De Koster en Ver- schuure lagen kansen op een punt* maar er werd in drie sets (6-1 5-7 0-6) verloren van Duncan Black man en Raemdonck. De Witte en Bakx gingen er met 4-6 1-6 af tegen Donovan Blackman en Alliet. De spelers van De Bongerd uit Kloetinge kwamen thuis tegen het tweede team van Animo uit Ter- neuzen niet verder dan een gelijk spel: 3-3. Beide teams hielden el- - kaar in evenwicht, niet onlogisch gezien de status als subtoppers in de eerste klasse. Zowel De Bongerd als Animo zal niet promoveren noch degraderen. Marlon Wisse en Eric Kole zorg den voor de punten in het enkel spel. Wisse stond slechts drie ga mes af aan Maarten de Heus: 6-1 6-2. Kole klopte met even weinig gameverlies Harold Houg: 6-3 6-0. Erwin de Keijzer moest met twee maal 1-6 zijn meerdere erkennen in Coen Dobbeleir en Sjaco Nieu- - wenhuyze legde het in drie sets af tegen Eric Houg: 3-6 6-2 4-6. Wisse en Kole waren verantwoordelijk voor het benodigde derde punt door Houg/Houg simpel met 6-1 6-0 te kloppen. De Keijzer en Chris Versteeg verloren met 4-6 2-6 van het duo Heus/Dobbeleir. door Herman Heuvink WEMELDINGE - De Goese motor crosser Ron Bos was zaterdag in Wemeldinge de enige Zeeuw die bij de senioren een overwinning in zijn klasse behaalde. Hij deed dat tijdens de tweede wedstrijd voor het kampioenschap in het dis trict West. De 42-jarige Bos komt uit bij de ve teranen. Zijn dag begon slecht, want tijdens de training liep het big-end uit zijn machine en kon hij niet verder. MXi-rijder Frank Rottier was bereid zijn motor af te staan en daarna haalde de Goese- naar met een geleende motor de volle buit binnen. Jacques van Put- ten uit Wemeldinge werd met een tweede en een vijfde plaats derde bij de veteranen. De Vlissinger Thijs Lampio was in de MXi-klasse dichtbij de eindze ge. Hij werd tweede achter Johan Breedijk uit Zevenhoven, die in beide manches de snelste was. In de drukst bezette klasse, de MX2, was Bart Kuzee uit Waarde de beste Zeeuw. Ondanks twee ij- zersterke manches moest hij zich tevreden stellen met de vierde plaats. De winst was voor de veel vuldig in Zeeland rijdende Erik Koote uit Sommelsdijk. Bij de jeugd ging het beter met de Zeeuwse coureurs. In de socc-klas- se werden beide manches gewon nen door Joris Lampio uit Vlissin- gen. De 65CC (kleine en grote wie-;, len bijelkaar) was een prooi voor- Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke. Hij liet zien rijp te zijn voor een overstap naar de 8scc. In die 85CC was het een spannende aangelegenheid. Vooral het ge vecht om de koppositie tussen Carsten Goedegebure uit Yerseke en Nancy van de Ven uit Vlissin- gen werd ademloos gevolgd. Uit eindelijk finishte Goedebure in bei de manches als eerste. De twee re- - den wel buiten mededinging mee. De crosser die de meeste punten voor de titel binnenhaalde bij de grote wielen was Jochem van den Dorpel uit Kapelle. door Ron de Waal GOES - De volleyballers van My tilus mogen nog steeds hopen op lijfsbehoud. Na de overwinning za terdagavond op Spivo (3-1: 25-18 25-12 27-25 25-27) mag de ploeg uit Goes op 1 mei in een driekamp gaan strijden voor één plaats in de regiodivisie. De opluchting was groot bij My tilus. Na de degradatie uit de twee de divisie van afgelopen seizoen waarde het degradatiespook op nieuw rond in Goes. „Dat had vooral te maken met het stoppen van diverse spelers. Het opvangen hiervan is lastiger geweest dan we vooraf hadden ingeschat", zei aan voerder Peter Verburg (49). Behalve een te smalle selectie was het voor de Bevelandse ploeg ook nog eens behelpen op trainingsge- bied. Al na een halfjaar werd de sa menwerking met trainer Maarten de Bus beëindigd, waardoor de spelers op zichzelf aangewezen wa ren. „Natuurlijk is dat geen ideale situa tie, maar de klik met Maarten was er nu eenmaal niet. We moeten natuurlijk ook eerlijk toegeven dat het voor een trainer ook niet bijster interessant is om zo'n be jaard team te trainen", erkende Verburg, die samen met Rini Bou- tens (45) en Quinten van de Vrie (46) de kar nog steeds trekt bij My tilus. Nadat zowel Quinten van de Vrie als Martij n Wolf er vier weken niet bij waren geweest, belandde Mytilus in de degradatiezone. Te gen Spivo moest er absoluut ge wonnen worden. Tussen de be drijven door werd er ook geregeld angstvallig geïnformeerd naar de situatie bij Goirle 2, dat uit bij Voko speelde en vooraf hetzelfde puntentotaal had als Mytilus. Van een verlammende spanning was echter absoluut geen sprake bij de thuisploeg. Vooral dank zij een veelvuldig scorende Rini Bou- tens werd de eerste set met 25-18 in de wacht gesleept. De tweede set verliep ogenschijnlijk nog een voudiger. Tot 4-4 ging het gelijk op, maar daarna stoomde Mytilus door naar een afgetekende 25-12. Ondertussen sijpelde de berichten door dat een derde setwinst abso lute noodzaak was om een promo- tie-/degradatiedriekamp af te dwingen. Tegen het einde van die set kwam de thuisploeg voor het eerst in de hele wedstrijd op ach terstand (19-20 en 24-25), maar te gelijkertijd toonde Mytilus ook over de nodige veerkracht te be schikken. Vooral door enkele be langrijke scores van Boutens werd Mytilus heeft een blok gevormd, een volleyballer van Spivo probeert er een tactisch balletje overheen te geven. foto Willem Mieras er een zwaarbevochten 27-25-zege uit het vuur gesleept. De teugels werden in de vierde en laatste set duidelijk gevierd, waar door ditmaal Spivo met 25-27 aan het langste eind trok. Peter Ver burg weet nog niet wat zijn ploeg in de allesbeslissende driekamp voor lijfsbehoud te wachten staat. - „Natuurlijk gaan we er alles aan doen. En eigenlijk verwacht ik ook dat we in deze samenstelling nog wel door zullen gaan. Het spelletje is gewoon nog zo leuk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85