361 sport Stoutjesdijk zorgt weer voor een feestje Vosmeer pakt in blessuretijd een punt Door een 3-2-overwinning op SPS pakt Smerdiek de titel in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. Vijfdeklasser Robur is één punt van titel af Evertse promoveert naar Grand Prix Derde plaats voor Mathijs Eversdijk Zweistra wint twee keer in Uden Eenvoudige zege 's Lands Welvaren maandag 19 april 2010 KAMPIOENSFEEST -V'': Andreas Vroegop (25) en Erik van Haaften (24) hebben 49 van Smer- dieks 90 doelpunten gemaakt 'Ik ben in dit dorp opgegroeid en er zit blauw-zwart bloed in mijn aderen' Smerdiek-trainer Cees Stoutjesdijk door Klaas Verspoor SINT-MAARTENSDIJK - De cirkel is rond voor Cees Stoutjesdijk. De trainer eiste zaterdag met Smer diek, door een 3-2-zege op concur rent SPS, het kampioenschap in de vierde klasse B voor zich op. De laatste titel vierde Smerdiek ook al onder het bewind van Stoutjesdijk. In het seizoen 1990-1991 promo veerde Smerdiek uit de toenmalige eerste klasse afdeling Brabant naar de vierde klasse van het zaterdag voetbal. „Na negentien jaar heeft Smerdiek eindelijk weer eens een écht feest om te vieren", reageerde een geëmotioneerde Stoutjesdijk na het veroveren van de zesde titel uit de historie van Smerdiek. „Met mij doet dit wel wat. Ik ben in dit dorp opgegroeid en er zit blauw zwart bloed in mijn aderen. Dit is door mij bijna niet onder woorden te brengen." Aanvoerder en doelman Alex Stout jesdijk was opgelucht dat Smerdiek SPS definitief van zich afschudde. SPS verspeelde een voorsprong van zeven punten. „Na de winterstop is het gaan lopen bij ons. Wij hebben twee geweldige spitsen en een su permiddenveld. Alleen de verdedi ging kan nog wat bijgespijkerd wor den", aldus de keeper. Het knallende vuurwerk vooraf voorspelde veel goeds, maar de der by bleek een heuse kampioenswed strijd: niet goed, wel spannend! Al in de tweede minuut opende Andreas Vroegop. met zijn 25e com petitietreffer, op aangeven van Le- roy Pors, namens Smerdiek de sco re. SPS herpakte zich, kreeg een aantal kansen op de 1-1, maar via Erik van Haaften werd het in de achttiende minuut toch 2-0. Kort voor rust verzuimde Hilbert van Akkeren om SPS terug in de wed strijd te brengen, want hij schoot van dichtbij op Stoutjesdijk. Zes mi nuten na rust werd SPS's uitblin ker Ramon Voshol in het straf schopgebied van Smerdiek naar de grond gewerkt. Hij benutte zelf de penalty. In de 64e minuut was de ontlading groot aan Smerdiek-zij- de, toen Van Haaften zijn tweede goal in de kampioenswedstrijd maakte. Invaller Stefan Bogers schoot bij zijn eerste balcontact SPS één minuut later alweer naar de 3-2. SPS verzuimde daarna tot drie keer toe om het punt binnen te slepen waar het recht op had. SPS wacht de nacompetitie. „Wij moesten achter Smerdiek aan lo pen na de snelle goal. Ik moet mijn ploeg wel de complimenten geven. We hebben voetballend gezien een goede stap gezet richting de nacom petitie. Maar om hier te verliezen, dat doet wel zeer", reageerde SPS-trainer Rien Voshol. Smerdiek-SPS 3-2 (2-0). 2. Andreas Vroegop 1 -0, 18. Erik van Haaften 2-0, 51-. Ramon Voshol (strafschop) 2-1, 64. Erik van Haaften 3-1, 65. Stefan Bogers 3-2. Scheidsrechter: M. Bruijnooge (Wemeldinge). Gele kaarten: Daan de Viet en Souliman El Bouzzaui (Smer diek), Jan-Pieter Bevelander, Hilbert van Akkeren en Jan Deij (SPS). Aantal toe schouwers: 410. De voetballers van Smerdiek zijn na de 3-2-zege op SPS niet meer in te halen door de concurrentie. foto Johan van der Heijden door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Vosmeer zakte door een ï-i-gelijkspel tegen ZPR'84 naar de vierde plaats op de rang lijst van de vierde klasse B, maar heeft de kans op deelname aan de nacompetitie in eigen hand. Waar de boekte een knappe 6-0-over- winning bij Vrederust en Stavenis- se verloor met 6-2 bij FSV. ZPR'84-Vosmeer 1-1: Na een gelijk waardige eerste helft opende ZPR'84 in de 65e minuut via Majid El Allouchi de score. De thuisploeg verzuimde daarna om de wedstrijd te beslissen. In de twaalfde minuut van de blessure tijd zorgde Rachid Bouhoudane met zijn treffer voor Vosmeers zes de gelijkspel van de competitie. Vrederust-Waarde 0-6: In de eer ste helft zorgde Maurice Boone voor de o-l-voorsprong. Kort na de pauze gooide Bokko van Houte het duel met de 0-2 op slot en daarna kon Waarde de score rustig verder uitbouwen. Eerst tilde Frank Lobbezoo de stand met twee treffers naar 0-4 en daarna scoorde Adrie Weststrate twee keer, waarvan de laatste met een omhaal. FSV-Stavenisse 6-2: Stavenisse keek bij rust, door treffers van Koen Palings, Edward de Rooij en Nick Michielse, al tegen een 3-0-achterstand aan. In de rust bleef de doelman van de thuis ploeg geblesseerd achter. Met een veldspeler tussen de palen werd het via De Rooij eerst 4-0, maar kwam Stavenisse via Kees van Put te en Marco Klippel daarna terug tot 4-2. Door een eigen doelpunt van Lorenzo van Haaften werd het 5-2, waarna Noël Ploeg de eind stand bepaalde. de heen - Zondag-vijfdeklasser Ro bur heeft gisteren het inhaalduel met Val Aan gewonnen. In De Heen werd het 2-4 voor de Goese koploper. Het elftal van trainer Adil Fertoute leidde bij rust al met 0-4. Alex van Dongen, Mathieu Miltiade, Marco Elshout en Roy Haerkens waren verantwoordelijk voor de treffers. Na rust nam Val Aan wat meer risi co en leunde Robur achterover. De thuisploeg kon de marge daardoor nog halveren. De tweede treffer van Val Aan kwam uit een strafschop. Die was veroorzaakt door Phouc Nguyen, die een doorgebroken speler neer haalde en met een rode kaart kon vertrekken. Robur staat nu zes punten los van nummer twee Lewedorpse Boys. De Goese equipe heeft nog één punt nodig voor de titel in de vijf de klasse B. UDEN Dressuuramazone Mieke Evertse is gisteren met Tyara in de interme diaire II proef in Uden als tweede geëindigd. De amazone uit Hein- kenszand stuurde in de selectie wedstrijd voor kaderleden uit de subtop de tienjarige merrie naar 60,79 procent. Goed voor het nog benodigde winstpunt voor promo tie naar de Grand Prix. NORG Mathijs Eversdijk heeft bij een lan delijke mountainbikewedstrijd voor junioren uitstekend gepres teerd. De renner uit Wilhelmina- dorp werd in Norg derde. Eversdijk streed lange tijd voorin mee, maar verloor op het laatst enig terrein vanwege materiaalpech. Het was voor Eversdijk dit seizoen de tweede keer dat hij een derde plaats haalde. UDEN Dressuuramazone Thamar Zweis tra heeft zich met twee paarden in de prijzen gereden in Uden. Ze won met Zodinde beide proeven in de klasse ZZ licht met scores van ruim 65 en 63,5 procent. Met Trup- pa eindigde de amazone uit Schore als tweede in de Future Test, een wedstrijd net onder Grand Prixni- veau. Ze scoorde 64,90 procent KWADENDAMME Het driebandenteam van 's Lands Welvaren 1 heeft in de tweede divi sie een gemakkelijke 8-o-zege be haald op Zetes/Bopack Systems uit Vlaardingen. Vooraf had de thuis ploeg een onbestemd gevoel bij de Zuid-Hollandse hekkensluiter die soms onverwacht sterk uit de hoek komt. Die ongerustheid bleek on nodig, want de tegenstander werd kansloos in de hoek gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84