voor topklasse .s, 33 Goes maakt een pas op de plaats Heinkenszand viert afterparty: 0-7 Eerste aankoop maandag 19 april 2010 Hoek heeft de eerste aanwinst voor het nieuwe seizoen binnen. Niels de Loof, een twintigjarige linksback van Racing Waregem, maakt de overstap aar de hoofdklasser. De Loof speelde jarenlang in de jeugd van Club Brug- maar kon daar niet doorbreken. Vervolgens tekende hij een eenjarig intrad bij Racing Waregem, waar hij al onder Caby Demanet trainde. door Barry van der Hooft HOEK - Hij balde zijn vuist, draaide zich met een glimlach om naar de tribune en kreeg een ferme hand druk van de voorzitter. Meteen na het laatste fluitsignaal viel een last van de schouders van Gaby Dema net. De trainer is aangesteld om Hoek naar de topklasse te loodsen en slaagde voor zijn eerste examen. „De spelers verdienen de compli menten", zei de trainer. De Belg noemde de selectie van Hoek na de 2-o-zege op Zwalu- wen'30 een volwassen groep. Toch was diezelfde groep - of in ieder ge val een deel ervan - in de weken voor de terugkeer van Demanet niet zo heel volwassen. Enkele spe lers hadden het wel gezien met Paul Telussa en Jan Verdegem en gaven niet meer alles. Tot ongenoe gen van enkele ploegmaats, die het stuitende gedrag afgelopen week veroordeelden. Na het duel met Zwaluwen'30 wa ren er niet veel spelers die er iets over kwijt wilden. „Laat ik dit er over zeggen", zei Ferry Alfons. „Een aantal jongens heeft elkaar dinsdag eens goed de waarheid ver teld. Zo hoort het ook. Als je dat niet doet, blijft het misschien slui meren. Nu wist iedereen waar hij aan toe was en hebben we weer sa men naar deze wedstrijd toege werkt. We winnen van een concur rent en staan nog steeds vierde. Ie dereen kan tevreden zijn." Alfons werkte de afgelopen seizoe nen met veel plezier onder Telussa. Voor Giovanni Siereveld, die zater dag een sterke wedstrijd speelde, gold hetzelfde. „Ik heb een goede band met Paul opgebouwd", legde de verdediger uit. „Veel Molukkers noemen hem ome Paul. Zo voelde het voor mij ook. Ik geloofde in zijn manier van werken. Voor de winterstop was het voetbal van Hoek swingend, erna niet meer. Dan weet je dat dit kan gebeuren. Dat weet Paul zelf ook. We hebben nu gewonnen en dat was wat de club voor ogen had." Het gewenste schokeffect was zater dag zichtbaar. Tegen een moeilijke .tegenstander gaf Hoek voor rust niet één kans weg, maar kon het zelf ook lange tijd nauwelijks ge vaarlijk worden. De beste kans kwam pas kort voor rust op naam van Musaba Selemani. De Afrikaan werd schuin voor het doel vrijge- speeld, leek de 1-0 binnen te gaan schieten, maar produceerde een on begrijpelijk stiftballetje. Josimar Pat- tinama werd kort daarna, terwijl hij op snelheid op weg leek naar de openingstreffer, neergelegd. Een vrije trap van Stijn Mahieu werd net uit de hoek getikt door doel man Stephan Veenboer. Alfons brak de wedstrijd zes minu ten na rust prachtig open. De aan voerder begon net over de midden lijn aan een dribbel, hield drie te genstanders van zich af en plaatste de bal met zijn linker in de verre hoek (1-0). Kort na de openingstreffer bracht Gaby Demanet Regilio Pinas bin nen de lijnen voor Koen Versyp. Met Pinas kwam er meer dreiging en diepgang in het spel. „We kon den daardoor wat achterover leu nen", analyseerde Demanet. „Met een beetje meer geluk hadden we het eerder af kunnen maken." De bevrijdende, tweede treffer viel nu pas in blessuretijd. Pinas werd neer gelegd, Stijn Mahieu benutte de. toegekende strafschop: 2-0. Hoek-Zwaluwen'30 2-0 (0-0). 51. Fer ry Alfons 1-0, 90+2. Stijn Mahieu 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: D. Serik (Deventer). Gele kaart: Josimar Pattina- ma (Hoek), Jurgen Roozendal en Ricar- do Appelman (beiden Zwaluwen'30). Aantal toeschouwers: 850. door Michiel Bouwman GOES - De voetballers van Goes zijn er niet in geslaagd om Dub beldam in een halfuur te verslaan. De wedstrijd werd gisteren in mi nuut 58 bij een o-o-stand hervat, omdat de eerdere ontmoeting werd gestaakt na een blessure van de scheidsrechter. De tweedeklas ser had wel kansen op de drie pun ten, maar goed keeperswerk én een grensrechter stonden een Be- velandse overwinning in de weg. Het bleef daardoor 0-0. Met name Padden van den Water vond dat laatste. De aanvaller werd vier keer teruggefloten we gens buitenspel, maar had daar al lerminst vrede mee. „Twee keer was het niet zo", verzuchtte de spits na afloop. „Ik hoorde van een ploeggenoot dat ik bij een si tuatie vanachter twee man kwam, maar toch werd teruggefloten. Ik ben er nog steeds een beetje pissig over." Dat merkte scheidsrechter Van den Hurk tijdens de wedstrijd ook al: hij gaf de aanvaller geel wegens protesteren. Het was kaart num mer zes voor Van den Water, die voorlopig niet zal spelen voor de Goesenaren. „Ik wacht nog steeds op mijn schorsing naar aanleiding van mijn twee gele kaarten tegen Internos (op 3 april gespeeld), dus de laatste twee wedstrijden zal ik er niet bij zijn. Als we play-offs moeten spelen misschien wel, maar ik hoop niet dat we die hoe ven spelen." Mocht Goes derde of vierde eindi gen, dan komt er nog een verlen ging van het seizoen. De nummers één en twee promoveren direct naar de eerste klasse en Goes - nu tweede - solliciteert nadrukkelijk naar één van de twee plekken. De verkorte inhaalwedstrijd tegen Dubbeldam was een uitgelezen mogelijkheid om weer aan kop te komen, maar door de puntende- ling moet Goes pas op de plaats maken. De ploeg van trainer Kees van der Sluis staat twee punten achter Jeka. „Ik denk dat het een te rechte uitslag was", zegt Van den Water. „Zij hebben vier kansen om zeep geholpen en waren ge vaarlijk bij standaardsituaties. We krijgen veel van dat soort goals te gen. Nu stonden er ook weer zes gasten van twee meter in het veld, dan mis je een speler als Michael Cabenda." De verdediger was in de eerdere ontmoeting al gewis seld en keek daarom toe hoe Niels Paardekooper zijn positie centraal achterin overnam. Dubbeldams spel (de lange bal) verdiende geen schoonheidsprijs, maar leverde bijna wel drie pun ten op. Doelman Sven Wolkenhau- er toonde'echter prima reflexen en hield zijn ploeg op de been. „We zouden de eerste vijf minuten een beetje afwachten om te kijken wat ze zouden doen. Daarna speelden we voluit", legde Van den Water de tactiek uit. Goes creëerde genoeg kansen, maar miste net - als vorige week scherpte voorin. Steven Fitsch schoot naast en over, Robin de Pag- ter knalde de bal op de vuisten van de Dordtse keeper en Gert-Jan Tierie punterde in de slotseconden op de lat. De keren dat Van den Water wél door mocht, mikte hij naast en op de keeper. Goes-Dubbeldam 0-0. Scheidsrechter: J. van den Hurk (Tilburg). Gele kaart: Niels Paardekooper, Padden van den Water (Goes). Aantal toeschouwers: 110. sas sssas? zm*. y s m ss - v mi-mams Nieuwland (wit-blauw tenue) is in de aanval tegen Bevelanders. Het duel ein digt in een kleine overwinning voor de Walchenaren. foto Willem Mieras door Tom Vennink MIDDELBURG - In de vierde klasse van het zaterdagvoetbal vierde Heinkenszand een afterparty na het kampioensfeest van vorige week: Apollo werd met 0-7 aan de kant gezet. Wemeldinge-Arends- kerke was een wedloop die uitein delijk met 5-7 in het voordeel-van Arendskerke werd beslist. Apollo'69-Heinkenszand 0-7: Er was geen spoortje van een kater te vinden bij Heinkenszand dat zich vorige week verzekerde van het kampioenschap. Rens Baas, Tom Blomaard en Kevin Jacobusse trof fen doel in de beginfase. Apollo herstelde zich goed en kwam een paar maal voor de goal van Hein kenszand. De kampioen kende geen genade en stoof in de tweede helft door naar 0-7 dankzij op nieuw Tom Blomaard en Martijn Simmonse, die beiden nog twee maal scoorden. Hoedekenskerke-Borssele 2-0: De twee middenmoters waren in de beginfase gelijkwaardig aan el kaar. Langzamerhand kreeg Hoede- kenskerke meer grip op het spel, maar een score bleef uit in de eer ste helft. Na een uur kreeg de thuisploeg de ultieme kans op de 1-0 toen de bal op de stip ging na een handsbal. Jeroen de Winter schoot geplaatst binnen. Tien mi nuten later maakte invaller Neels de Leeuw er 2-0 van. Bevelanders-Nieuwland 0-1: De periodetitel lijkt genoeg voldoe ning te geven aan Nieuwland, want voor de tweede plek werd za terdag niet meer gevochten. Ook bij Bevelanders straalde de motiva tie er niet van af. Een uur lang bleef het 0-0. Daarna maakte Joachim Springer de winnende treffer. Wolfaartsdijk-Domburg 5-2: De eerste helft verliep op rolletjes voor de thuisspelers. Wilfred van den Dries (2x) en Arnold van Ge- merden zetten Wolfaartsdijk op 3-0. Vlak voor de pauze trapte Ro nald Hendrikse een klein deukje in de behoorlijke helft van Wolf aartsdijk: 3-1. Na rust maakte Van den Dries zijn derde, schoot Chiel Maranus het tweede doelpunt van Domburg binnen en sloot Harm Fluijt af met de 5-2. SVD-MZVC 0-1: SVD was dicht bij een punt, maar moest uiteinde lijk toch zijn meerdere erkennen in MZVC. TWee enorme kansen voor MZVC bleven onbenut en dus rustte men in Driewegen bij een o-o-stand. SVD kreeg in de tweede helft een goede kans, maar werd steeds meer op de eigen helft terug gedrongen. In de 63e minuut was het eindelijk raak voor MZVC. Martijn de Vries was de gevierde man. Wemeldinge-'s-Heer Arendsker ke 5-7: Veel verdedigingsfouten leidden tot spektakel in Wemeldin- ge. De ploegen volgden elkaar op de voet, want het verschil in doel punten werd nooit groter dan twee. Scoreverloop: Stefan van Sab- ben 0-1, Walter de Kok 0-2, Remy Bruijnooge 1-2, Ivo Lokerse 2-2, Frank Davidse 2-3, Toine Gijzel 3-3, Frank Davidse 3-4, Ivo Loker se 4-4, Lennard Westermaale 4-5, Michiel Bouwman 4-6, Ivo Loker se 5-6, Henry van Gilst 5-7. Cadzand-ZSC'62 2-3: Jos Erades 0-1, Justin Vaane 0-2, Robin Provoost 0-3, Patrick Vercouteren 1-3, Dominique Strijbosch 2-3. Steven Fitsch is aan de bal in het doelpuntloze duel van Goes met Dubbeldam. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81