321 sport Demanet houdt Hoek in race Quist eerste aanwinst Kloetinge Vlissingen doorbreekt slechte Hard gelag voor reeks met overwinning in Nuenen TTCM en Arnemuiden Na een bewogen week doet Hoek wat het moet doen. Onder leiding van Gaby Demanet wordt concurrent Zwaluwen'30 met 2-0 opzij gezet. maandag 19 april 2010 ZIERIKZEE - Ingmar Quist heeft er voor gekozen om volgend seizoen zijn voetbalkunsten bij Kloetinge te vertonen. „Vorig jaar was de club ook al geïnteresseerd", vertel de de aanvaller van Zierikzee giste ren. „Er spreekt vertrouwen uit dat ze nu weer gebeld hebben." Quist is de eerste aanwinst van Kloetinge, dat officieel nog één punt nodig heeft om naar de hoofdklasse te promoveren. „Ik denk dat het een reële stap voor me is. Ik heb ook met Baronie ge sproken, maar daar kwam nogal wat bij kijken. Dan had ik bijvoor beeld moeten verhuizen en een opleiding moeten kiezen. Dit is een veiligere stap." Toen hij zijn woord al had gege ven aan Kloetinge meldde Goes zich nog. „Maar ik heb nu een jaar of vier op zondag gespeeld en het zaterdagvoetbal trekt me meer. Als je op zondag speelt, staat het hele weekeinde in het teken van voet bal. Je houdt er op zaterdag toch re kening mee. Nu kan ik op zaterdag avond nog eens iets met mijn vrienden gaan doen." Met Quist verliest Zierikzee zijn huidige clubtopscorer. Twee wed strijden voor het einde van de competitie heeft hij elf keer ge scoord. In de vier seizoenen waar in hij vast in het eerste staat, staat zijn teller op 25 doelpunten. Aanvaller Tom Blomaard verlaat Heinkenszand en gaat naar zater dag-tweedeklasser Bruse Boys. De achttienjarige voetballer werd vorige week met Heinkenszand kampioen in de vierde klasse A en trainde al een aantal keer mee in Bruinisse. „Het gaat allemaal een tandje sneller. Voor mezelf heb ik een doel gesteld: ik wil zo hoog mogelijk spelen." Blomaard, die zaterdag in de met 7-0 gewonnen competitiewed strijd nog drie keer scoorde tegen Apollo'69 en zijn seizoenstotaal daarmee op zeventien bracht, licht te Heinkenszand na dat duel in. „Ze hadden me graag nog een jaar tje gehouden." HOEK-ZWALUWEN'30 10 Hoek hield zaterdag voor de tiende keer dit seizoen de nul. Vorig sei zoen lukte dat acht keer. Stijn Mahieu draait weg van een tegenstander. De Belgische middenvelder zou Hoek in de blessuretijd van de tweede helft uit een strafschop in veilige ha ven schieten. foto Peter Nicolai door Jan Dagevos nuenen - Vlissingen leeft nog. Na een zwakke reeks boekte de Wal- cherse zondag-eersteklasser giste ren eindelijk weer eens winst. Vlis singen won met 2-1 bij Nuenen. „De blijdschap is groot in de kleed kamer", zei trainer Ruud Pen- nings na afloop. „Het heeft ons de laatste tijd flink tegen gezeten en dan is het prettig om weer eens drie punten te pakken." Vlissingen nestelde zich door het resultaat op de vijfde plaats (31 punten uit 20 wedstrijden) en heeft met nog twee duels voor de boeg alle kans op deelname aan de nacompetitie. Vlissingen maakte gisteren op een erbarmelijk slecht veld in Nuenen het verschil in de tweede helft. Na dat Sinan Coban voor rust drie kansen om zeep had geholpen, was hij in de 55e minuut wel doel treffend. Hij schoot raak na voor bereidend werk van Jonathan Con- stancia. Vijf minuten later werd het 0-2 door Rüstem Sen. Vlissingen beleefde nog tien ang stige minuten toen de thuisclub in de tachtigste minuut op 1-2 kwam uit een vrije trap van Richard van Malten. Bij een scrimmage beland de de bal later nog op de lat en kwam Vlissingen met de schrik vrij. „We hebben hard geknokt voor een goed resultaat", zei Ruud Pennings. RCS ging met een slecht gevoel huiswaarts na de wedstrijd tegen IFC in Hendrik-Ido-Ambacht. Het veldspel van de Souburgse voetbal lers was meer dan redelijk, maar de ploeg miste scherpte in de af werking. De ploeg verloor met 3-0. „We waren zeker niet de mindere ploeg", vond oefenmeester Michel Leonhart, „maar we waren voor de goal besluiteloos." RCS domineerde in het eerste be drijf, had een veldoverwicht, maar keek bij rust toch tegen een 1-0-achterstand aan. Uit een vrije trap schoot Reinder van de Velde raak. Ook na de pauze blies RCS zijn partijtje mee, maar de ploeg liet zich opnieuw verrassen bij een standaardsituatie. Uit een vrije trap maakte Nico Ramos de 2-0. RCS ging vervolgens met vier spit sen spelen, maar kreeg tien minu ten voor tijd de rekening gespre- senteerd. Danny Slingerland be paalde de eindstand op 3-0. RCS vindt zich nu terug op de zes de plaats met 30 punten uit 20 ont moetingen. De Souburgse forma tie is net als Vlissingen nog in de race voor de nacompetitie. middelburg - Het was zaterdag de gradatie troef voor de Walcherse tafeltennisteams in de landelijke competitie bij de mannen. TTC Middelburg won met 2-8 van het al gedegradeerde Westa, maar dat bleek één punt te weinig voor lijfs behoud in de eerste divisie. In de tweede divisie redde ook Arnemui den het niet. Voor TTCM kwam het aan op de laatste wedstrijd van het seizoen. De Middelburgers waren op een 1-8-voorsprong gekomen. Dören de Witte moest zijn laatste wed strijd tegen Vanja van Pol winnen om het team te behouden voor de eerste divisie. Dit bleek een te gro te opgave. De nummer drie van TTCM verloor met 3-0. Hierdoor komt het team volgend seizoen uit in de tweede divisie. Voor Arnemuiden waren in de tweede divisie de druiven extra zuur. In Kloosterzande, tegen het al gedegradeerde SAR'72, hadden Jan-Henk Bomhof, Riny Kasse en Mare Hackenberg aan zeven pun ten genoeg voor handhaving. Bij een lager aantal zouden ze afhan kelijk zijn van uitslagen van tegen standers. Arnemuiden won met 4-6. Jan-Henk Bomhof behaalde drie overwinningen. Al had hij tegen Si- mone de Klerk daar vijf volle ga mes voor nodig. Riny Kasse ver sloeg Simone de Klerk en Johan 't Hooft, maar Dennis Verdurmen bleek te sterk voor hem. De niet fit te Mare Hackenberg had een min dere dag en kon niet tot scoren ko men. Ook het dubbelspel ging ver loren. Omdat de andere uitslagen precies in het nadeel van Arnemuiden uit vielen, komt het team volgend sei zoen uit in de derde divisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80