Gedwongen ontruiming beetje later Blinde en slechtziende PZC 141 zeeland Dolfijnenburch Zeeuws schoolzwemkampioen Drie Thoolse jongeren opgepakt wegens middagje schieten in bos De stimulans om in de eigen woonomgeving op een sportclub te gaan is voor visueel gehandicapte kinderen, die ver weg op school zitten, wellicht het allerbelangrijkste. PC-games www.pzc.nl/webwinkel maandag 19 april 2010 UITSTEL Kampeerders krijgen respijt door Metita Lanting renesse - De kampeerders van camping Bona Fide en de Kara vaan in Renesse hebben een drie kwart jaar respijt gekregen. Niet in november 2010 - zoals de nieuwe eigenaar Herikenberg bv eerder heeft laten weten- maar in septem ber 2011 moet iedereen het terrein verlaten hebben. Daarna wordt het terrein met 567 plaatsen omge bouwd tot huisjesterrein met luxe chalets. Dat er nog een seizoen aan vastgeplakt wordt is fijn, zeg gen Bouke Noorlander en Anja Breur van de inmiddels opgerichte bewonersvereniging, maar het maakt de pil om het gedwongen vertrek niet minder bitter. „Hier liggen zoveel levensverhalen." Bona Fide maakt op een zonover goten voorjaarsdag een desolate in druk. De afgelopen wintermaan den zijn 120 caravans weggehaald en dat laat diepe sporen achter. „De mensen die nu weg zijn had den een relatief jonge caravan en - anderen hadden geen zin meer in de onrust omdat ze al ouder zijn", zegt Breur. Want dat is het grote probleem van de bewoners van Bo na Fide: de meesten hebben een poortvliet - Twee jongens van 15 jaar en een van 16 jaar zijn zater dag in de kraag gevat nadat ze in het bos in Poortvliet met een ge weer hadden lopen schieten. De politie werd aan het eind van de middag gealarmeerd door om wonenden en twee surveillerende agenten gingen poolshoogte ne men op de plek des onheils. Af gaande op het geluid van de scho ten splitsten de agenten zich op en benaderden de jongens van twee kanten. Zodra de schietgrage pu- INTE GRATIE oudere caravan en die wordt niet geaccepteerd op andere terreinen. Stad en land is Noorlander afgelo pen maar zonder resultaat. Zijn tien jaar oude caravan mag er dan nog wel puik uitzien, hij kan er in de omgeving nergens mee naar toe. Dus blijft Noorlander maar zo lang mogelijk op Bona Fide staan. Een deel van het terrein is niet voor stacaravans, maar ingericht als seizoenplaatsen voor toercara- vans. „Maar daar hebben ze hagen omgezaagd, daar wil je toch niet meer staan?"," zegt John Breur. Hij laat zien dat de manshoge conife- renhagen tot een centimeter of vijf tig boven de grond zijn afgezaagd. Ook een toiletgebouw is verdwe nen. „In de brand gevlogen maar het is onbekend of er nog een nieuwe komt." De bewonersvereniging (230 le den) doet een laatste poging om in contact te komen met de nieu we eigenaar, tot nu toe is dat niet gelukt. „Komende week stuurt de advocaat een laatste brief" Hetzelfde lot als de kampeerders van Bona Fide, trof de vaste gasten van Camping Kattendijke enkele jaren geleden. Van een bungalow park is daar nog weinig te zien. Thijs Neele (10) uit 'de polder tus sen Oostburg en Sluis' bloost nog van het roeien. Hij vond het leuk maar overweegt geen lidmaatschap. Renzo (7) woont in Terneuzen en zit in Brugge op school. Hij stelt vast dat hij niet nat geworden is tijdens de roeitocht. Het ging dus prima. bers dat in de gaten kregen, gooi den ze het geweer en de munitie weg. Eenmaal in handen van de politie mochten ze het wapentuig eerst mee gaan zoeken. Op het bureau zijn de jongens verhoord en ook de ouders zijn er bij gehaald, 's Avonds, nadat proces-verbaal was opgemaakt, mochten die hun zonen weer mee naar huis nemen. Het geweer en de kogels bleven op het bureau. De technische recher che gaat daar nog naar kijken. Bo Blijlevens (11) uit Ritthem zit in Rotterdam op school. Voor haar is het belangrijk een sportclub in de buurt te vinden. WEBWINKEL ££3 K V v Z&rr&frr<vr Slechts 9,95 per set! Voor jongens en meisjes Laat uw (klein)kind genieten van deze mooi spellen voor de PC. Er zijn 2 sets: een voor jongens en een voor meisjes. Set Jongens: Harry Potter, Cars, Wickie de Viking Set Meisjes: Maya de Bij, Dora, Barbie Urenlang spelplezier voor uw (klein)kind! Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 9,95* exclusief 1,95 verzendkosten per set categorie DVD's en Games door Mieke van der Jagt Geen twijfel mogelijk: Bo is een natuurtalent. Wie haar zo bezig ziet op de klimwand in hal 4 van Sportpunt Zeeland, gelooft niet dat ze helemaal niets ziet. Haar contragewicht, de instruc teur, hoeft nauwelijks aanwijzin gen te geven. Bo tast systematisch, armen en benen om de beurt, naar houvast en trekt zich zo in minder dan geen tijd, lenig om hoog. Intussen werken andere blinde en slechtziende kinderen zich in het zweet in een roeiboot op het Goe- se havenkanaal en wordt er elders in hal 4 'showdown' gespeeld. Dat lijkt een beetje op tafeltennis, be halve dat de bal, die herrie maakt, de tafel niet verlaat. Je moet hem met een batje, onderdoor een brug in het doel van de tegenstander zien te krijgen. Wie showdown speelt, moet, ook al is hij steke blind, een gitzwarte bril op. Het is de enige manier om er zeker van te zijn dat niemand met een klein beetje zicht in het voordeel is. De sportdag in hal 4 wordt gehou den door Visio in samenwerking met SportZeeland. Visio is de in stelling die blinden en slechtzien den ondersteunt. Er is een afde ling revalidatie en een afdeling on derwijs. Die laatste begeleidt slechtziende en ook wel blinde kinderen die het reguliere onder wijs bezoeken. Het is de afdeling revalidatie die de sportdag helpt or ganiseren. Ria Waelen van Visio legt uit dat het voor blinde en slechtziende kinderen misschien wel belangrij ker is om te sporten, dan voor kin deren die geen visuele beperking hebben. „Bewegen is natuurlijk al tijd goed en onderdeel van een ge zond leven. Dat is een van de rede nen dat we dit doen. Elk jaar heb ben we tijdens de sportdag ver schillende sporten waarmee de kinderen kennis kunnen maken. Dat is de motiverende kant van het verhaal. Maar heel belangrijk is ook de sociale kant. Heel veel van de kinderen die we begeleiden, zit ten in Rotterdam of in Vlaanderen op school. Eer dat ze na een lange schooldag thuis zijn, valt er weinig meer te spelen. Door te sporten in verenigingsverband, leren ze leef tijdgenootjes uit hun eigen woon omgeving kennen. Zo blijft hun so ciale netwerk niet beperkt tot de school, waar vanzelfsprekend ook alleen visueel gehandicapte kinde ren zitten. Hoe je het ook wendt of keert, we moeten blinde en slechtziende kinderen uitrusten om te leven in een ziendewereld." Waelen voegt eraan toe dat Visio ook sportverenigingen handreikin gen biedt om visueel beperkte le den volledig mee te laten draaien. Hoewel SportZeeland er ook alles aan doet om mensen met een be perking in de gewone verenigin gen aan het sporten te krijgen, valt het bij mensen met een visuele be perking niet altijd mee. Joost Hop mans van SportZeeland merkt dat bijvoorbeeld slechtzienden liever niet meedoen aan blindensporten als showdown of goalbal. „Als ie mand nog een beperkt zicht heeft, wil hij dat gebruiken in zijn sport. Terwijl het voor een ziende een uitdaging kan zijn om met een zwarte bril op te sporten, is het voor mensen met nog een beetje visueel vermogen juist niet aan trekkelijk. Om die reden is het ook moeilijk om een showdownvereni- ging in Zeeland op te zetten. De potentiële leden wonen al erg ver spreid en slechtzienden bedien je er niet mee." De officiële show- downtafel komt dan ook helemaal uit Rotterdam. Visio heeft er wel een, maar dat is meer een tafelmo del. Ria Waelen vertelt dat er flink gelobbyd wordt om showdown voor de paralympics te erkennen. Voor de Ritthemse Bo, die net haar klimtalent ontdekt heeft, zal het moeilijk worden een klimclub te vinden. De enige klimwand in Zeeland staat in Goes en is eigen lijk wat te moeilijk voor beginners. De dichtstbijzijnde klimclub is in Roosendaal. Maar Bo gaat nog roeien bij Scaldis en daar zijn al meer blinde kinderen lid van. kapelle - Het eerste team van de Middelburgse basisschool De Dol fijnenburch is zaterdag kampioen geworden tijdens de provinciale schoolzwemkampioenschappen die in Kapelle werden gehouden. De zwemvereniging De Bevelan ders organiseerde de wedstrijden omdat het zesde team van basis school 't Honk vorig jaar had ge wonnen. Dat team werd zaterdag tweede met een puntje verschil. Op de derde plaats eindigde basis school De Oude Vaart uit Terneu zen en De Welle uit Reimerswaal werd vierde. Basisschool Op Dreef uit Aardenburg deed zijn naam eer aan en ging met de vijfde plaats naar huis, gevolgd door De Moolhoek uit Kapelle. De overige uitslagen zijn: 7. Op de Hoogte, Terneuzen; 8. Honk 1, Ka pelle; 9. De Horizon, Reimerswaal; 10. Zuidlandschool, Terneuzen; 11. Theo Thijssenschool, Vlissingen; 12. Burcht Rietheim, Oost-Souburg en Ritthem; 13. De Beverburch, Middelburg; 14. De Drielink, Oost- burg; 15. Vosterman-Van Oyen- school, Aardenburg; 16. VSV, Vlis singen; 17. De Eendracht, Reimers waal; 18. De Dolfijnenburch 2, Mid delburg. Alleen scholen uit gemeenten die schoolzwemmen bekostigen, doen mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76