eeland PZC Kerkgemeenschap barst uit z'n jasje Moeder en kind onder nieuw dak Opdrukken BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 17 RUIMTEGEBREK Gereformeerde gemeente Yerseke onderzoekt mogelijkheden voor nieuwe kerk Politie zoekt getuigen mishandeling meisje Judith Griep Zeeuwse voorleeskampioert Zorgaanbieders werken samen almanak Blinde en slechtziende jongeren ontdekken de sport 13 Popband Volt Violin maakt indruk op 2nd Influenz Maandag 19 april 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt YERSEKE - De gereformeerde ge meente in Yerseke zal een onder zoek uitvoeren naar de mogelijkhe den voor een nieuw kerkgebouw. Een overweldigende meerderheid van de leden, 82 procent, heeft zich daarvoor uitgesproken. Het alternatief was verbouw van de kerk aan de Oude Boogaert, maar de gemeente loopt tegen ruimtelijke grenzen aan. De huidi ge 1470 stoelen zijn onvoldoende GOES - Zelfs wie ziek is, kan nog best een beetje feesten. Dat bleek zaterdag tijdens de officiële ope ning van de moeder- en kindafde ling van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Goes. De moeder en kindafdeling, een geïntegreerde kraam- en kinderafdeling, is de eer ste afdeling in het ziekenhuis die helemaal vernieuwd is naar de in zichten van de reorganisatie die de fusie van de ziekenhuizen in mid den-Zeeland begeleidt. Veel bezoekers kwamen een kijkje nemen in de couveuseafdeling, de speelkamers, de kinderkamers waar een ouder, als "het nodig is, kan blijven slapen en naar alle be- handefaciliteiten die er geconcen treerd zijn. Personeel van 'de afde ling was scheutig met uitleg tij dens de rondleidingen. De patiëntjes, de echte feestvar kens, kon het allemaal weinig sche len. Zij genoten, met broers, zusjes en andere bezoekertjes, van een clown en een springkussen en lie ten zich eens goed schminken. Er waren optredens van de meiden groep Djumbo en van Tijl Damen. Het beleid op de moeder- en kind afdeling is erop gericht dat ouders als het even kan, zo veel mogelijk de dagelijkse, niet-verpleegkundi- ge zorg voor hun kinderen op zich nemen. GOES De politie zoekt getuigen van een mishandeling op het station van Goes, waarbij een 15-jarige Rei- merswaalse gewond raakte. De mis handeling was het gevolg van een vechtpartij tussen vier meisjes afge lopen dinsdag. Het slachtoffer werd bij de keel gegrepen en kreeg klappen. Ze liep een hersenschud ding op. De getuigenoproep is on danks het feit dat al twee Oost-Sou- burgse verdachten (beiden 16 jaar) gehoord zijn. voor de nog groeiende kerkge meenschap van 2270 doopleden. Bovendien kampt de gemeente met een parkeerprobleem. Scriba L. J. Goud noemt ook de voordelen van de huidige kerk: „Het gebouw staat middenin het dorp, is dus met goed weer prima bereikbaar en het is vertrouwd. De kerk werd in 1963 gebouwd met 850 zitplaatsen. Bij een ingrijpen de verbouwing in 1983, 'kwamen er 320 stoelen bij en in 2004 heb ben we er nog eens 300 stoelen bij gezet. Eerdere overwegingen om nieuw te bouwen, zijn gestopt om dat daarvoor toen geen ruime meerderheid te vinden was. Onze leden zijn aan de kerk gehecht." Maar de kerkvoogdij kan geen stoe len blijven bijzetten. Bij bijzonde re diensten, een doopdienst, de in trede van een predikant of een rouwdienst, moet er nu al sterk worden geïmproviseerd. Goud rekent voor dat een kerkzaal voor 1800 stoelen ideaal zou zijn. Dan moet er wel een afsluitbare zaal bij komen, waar ongeveer 300 stoelen kunnen staan. De gerefor- meerde gemeenten in Borsele, Tholen en Middelburg hebben op dezelfde manier het ruimtepro bleem opgelost. Een mogelijkheid is ook een galerij, maar een extra zaal kan de gereformeerde gemeen te ook anderszins goed gebruiken. Waar in Yerseke een nieuwe kerk zou moeten komen, is een taaier probleem dan het ontwerp voor de nieuwbouw. Yerseke grenst in het noorden en oosten aan de Oos- terschelde en in het westen ligt het natuurgebied De Yerseke Moer. Een inbreidingslocatie is wellicht moeilijk te vinden, want de gereformeerde gemeente heeft veel plaats nodig. Het parkeerpro bleem moet immers ook worden opgelost. De scriba heeft er echter alle ver trouwen in dat er nog geschikte bouwlocaties te vinden zijn in het dorp. „Met alle beperkingen wordt er toch nog steeds veel gebouwd. Het zal dus wel lukken." Het personeel van de nieuwe moeder- en kindafdeling van het Admiraal de Ruyterziekenhuis in Goes was scheutig met uitleg tijdens de vele drukbezoch te rondleidingen. foto Willem Mieras MIDDELBURG Judith Griep van de Kloetingse- school in Kloetinge mag zich de Zeeuwse Voorleeskampioen 2010 noemen. In een volle zaal in de Zeeuwse Bi- bliotheek las zij zaterdag het aller beste voor van allemaal. Zij mag dus naar de landelijke finale. Judith droeg een stuk voor uit het boek Matilda van Roald Dahl. De Kloe- tingse nam het op tegen elf andere winnaars van de Zeeuwse voorron den. OUWERKERK Kleinschalige zorgondernemers in Zeeland verenigen zich in de stich ting ZoekenNaarZ.org. De stichting wil de bekendheid van de indivi duele zorgondernemers vergroten en kennis delen. Zeeland telt zo'n zeventig kleine zorgondernemers. Die hebben vaak cliënten met een persoonsgebonden budget die zorg zoeken buiten de reguliere, grotere instellingen. Op 20 mei wordt de stichting gepresenteerd en de web site wwiu.ZoekenNaarZ.org actief. Tip? redactie@pzc.nl Sinds in Terneuzen het rondje (Otheense) Kreek met allerlei jog- gingmogelijkheden is aangelegd, die nen zich daar steeds meer mensen aan die hun spieren los willen ma ken teneinde hun conditie op peil te houden of op een redelijk niveau te krijgen. Op één van de plaatsen waar trim- toestellen zijn neergezet was een de zer dagen een man aan het opdruk ken. Dat is op zich een te waarderen energievretende, maar zeer sportieve activiteit. Bij passanten kan deze in dividuele tak van sport echter ook tot wonderlijke misverstanden lei den. Langs het pad op het joggingsterrein kwam een andere sportieveling aan gerend. Hij wierp een blik opzij naar de man die nog steeds aan het op drukken was en in het voorbijgaan riep hij hem toe: „Ze is al weg, hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75