basis voor titel Hans Waalwijk ziet toekomst volleybalsters Forza zonnig in ZSC'62 houdt zicht op de derde plaats Secondenspel bij start springseizoen 37 D-day op i mei Ron Bos wint op geleende motor Forse nederlaag incompleet HSD maandag 19 april 2010 Op 1 mei en 8 mei krijgen de tennissers van Wester schouwen de zwaarste kluiven voor de kiezen. Op die twee speeldagen staan de krachtmetingen met achtereenvolgens Came'78 (uit) en Smash (thuis) op het programma. Met name Game'78 wordt gezien als de grootste rivaal voor het kampioenschap in de eerste klasse. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van Forza sloten het seizoen in de promotieklasse B zaterdag af met een 3-2-zege tegen Mikro Electro/ Roosendaal en eindigden op de vijfde plaats. De mannen incasseerden in dc eer ste klasse A tegen de derde keus van WIK/L'nivé een 3-1-nederlaag, dat daardoor het vege lijf kon red den. Vrouwen. Mikro Electro/ Roosendaal-Forza 2-3: De vrou wen van Forza sloten het seizoen in stijl af. Hoewel voor beide ploe gen niets meer op het spel stond, maakten Roosendaal en Forza er een echte wedstrijd van. Daarin trokken de Zeeuwen in een vijfset ter aan het langste eind. Dat stem de trainer I lans Waalwijk tot tevre denheid. „Aan het begin van het seizoen was het onze doelstelling om bij de eerste vijf te eindigen. Dat hebben we netjes gedaan. Maar wat veel belangrijker is: we hebben er een team van gemaakt. We hebben aan een nieuw team moeten bouwen. Het duurt een seizoen om goed op elkaar inge speeld te raken. Daar moeten we volgend seizoen op voortbordu ren." Waalwijk zag zijn ploeg net na de winterstop door een serie mindere resultaten afhaken in de strijd om de bovenste plaatsen. „Als je aan een nieuwe ploeg werkt, heb je tijd nodig, moet je niks forceren en vooral geduld hebben. De hele ploeg blijft intact. Iedereen blijft en voor zover we nu weten komt er geen versterking bij. Er traint wel talentvolle jeugd mee. Die kunnen we volgend seizoen mis schien wel inpassen. In die zin zit er zeker toekomst in Forza. Ik heb er voor volgende seizoen wel ver trouwen in." Forza won in het laatste competi- tietreffen voor het eerst dit sei zoen op vreemde bodem een vijf- door Tom Vennink Michiel van der Est van Ruucstoppelen. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De voetbalsters van WIK'57/Brouwershaven moesten concurrent Patrijzen laten gaan door een 3-0-nederlaag. ZSC'62 speelde opperbest tegen Robur en houdt na het 3-3 gelijke spel uit zicht op de derde plek. ZSC'62 heeft met nog drie wedstrijden voor de boeg 41 punten. Concur rent Wolfaartsdijk heeft evenveel punten, maar wel twee wedstrij den minder gespeeld. Patrijzen - WIK'57/ Brouwersha ven 3-0: Directe concurrent Patrij zen verdubbelde de voorsprong op WIK naar zes punten in de compe titie. WIK'57 legde een prima eer ste helft op de mat waarin goed ge combineerd werd, maar moesten toch een doelpunt incasseren. In de tweede helft viel het doek voor WIK toen de tegenstand twee maal vlot achter elkaar scoorde. Robur-ZSC'62 3-3: ZSC'62 blijft na het gelijke spel tegen naaste concurrent Robur nog altijd in de race voor de derde plek in de com petitie. Lange tijd leek het erop dat ZSC het volle pond zou pakken, want tien minuten voor tijd stond het nog 1-3. De basis voor die voorsprong was gelegd door Iris Vroegop en Elene Opstal. Vroegop passeerde de keep- ster met een geplaatst schot en Op stal kopte binnen uit de corner van Vroegop. Vroegop tekende ook voor de 1-3 na de slimme steekpass van Joyce Brand. Vlak voor het einde trok Robur de wed strijd recht door te scoren uit dode spelsituaties. setter. De Schouwse vrouwen- ploeg begon in Roosendaal sterk en nam door setzeges met 20-25 en 23-25 een 2-0-voorsprong. De thuisploeg kreeg daarna meer vat op Forza, scoorde via 25-15 tegen en deelde een tikje uit toen het door winst met 25-23 op gelijke hoogte kwam. In de laatste set van een enerverend duel trok Forza als nog de winst naar zich toe: 14-16. Mannen. WIK/Univé-Forza 3-1: De Schouwse mannenploeg kon het slot van de competitie geen kleur geven. WIK/Univé 3, tot za terdag hekkensluiter, won met 3-1 en ontsnapte daardoor aan recht streekse degradatie. Echt verras send was het verlies van Forza niet. De Zeeuwen legden in negen van de tien uitwedstrijden het loodje en wonnen alleen uit bij Spivo 3, dat zelf met 4-0 bij Move4U ver loor en door de winst van WIK/Univé 3 het kind van de reke ning is. WEMELDINGE - De Goese motor crosser Ron Bos was zaterdag in Wemeldinge de enige Zeeuw die bij de senioren een overwinning in het districtskampioenschap be haalde. De 42-jarige Bos komt uit bij de ve teranen. Zijn dag begon slecht, want tijdens de training liep het big-end uit zijn machine en kon hij niet verder. MXi-rijder Frank Rottier was bereid zijn motor af te staan en daarna haalde de Goese- naar met een geleende motor de volle buit binnen. Jacques van Put ten uit Wemeldinge werd met een tweede en een vijfde plaats derde bij de veteranen. De Vlissinger Thijs Lampio was in de MXi-klas- se dichtbij de eindzege. Hij werd tweede achter Johan Breedijk uit Zevenhoven. In de drukst bezette klasse, de MX2, was Bart Kuzee uit Waarde de beste Zeeuw (vierde). door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Zeeuwse paardensport gaat een spannend outdoorseizoen sprin gen tegemoet. Dat is de conclusie na de spannende strijd om de ere plaatsen bij de opening van het sei zoen, zaterdag bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Met de overwinning in Z/ZZ zorg de Michelle Evertse met Uzelma voor een verrassing. Wilma Stou ten zette met Stouten's Tanagra als eerste in de beslissende ronde de toon. De amazone uit Serooskerke stuurde de Calvados-dochter in 34,69 seconden foutloos rond. Caro- lein van de Plasse bewees met Del ta Mossel So Love dat het nog snel ler kon: 33,05. Alleen Michelle Evertse slaagde er nog in om die tijd te overtreffen. In een spannen de rit stuurde de amazone uit Nieuw- en Sint Joosland de Hors La Loi-dochter Uzelma in 32,45 ver rassend naar de zege. In de klasse M bedroeg het verschil tussen de winnaar en de nummer vijf slechts acht tienden. Met de overwinning en de tweede plaats was Annelore Willeboer de grote winnares. Martin de Kroo schreef in eigen huis met Troela K de klas se B op zijn naam en met Holanda K de klasse L. Bij de afsluiting van het indoor- seizoen dressuur van de Vlaandert- se Ruiters, zaterdag in manege Stal Vermue in Heikenszand, mochten heel wat amazones met een of meerdere winstpunten op zak de piste verlaten. Mieke Evertse kende met Vermue's Vasco een succesvol le start in de M2. De amazone uit Heikenszand stuurde de Gribal- di-zoon al meteen bij zijn debuut op dit naar drie bonuspunten. In Michelle Evertse, hier op een archieffoto, werd tweede in Stal de Kroo. foto Izaak Verkeste de warmloopronde moest de com binatie nog genoegen nemen met de vierde stek. Maar de 62 procent waren voor de ruin wel al voldoen de voor het eerste winstpunt op dit niveau. In de herkansing nam de combinatie op niet mis te verstane wijze revanche. De combinatie scoorden achten voor de keertwen- dingen en uitgestrekte gangen. De acht voor haar houding en zit bracht het totaal op 67 procent. Goed voor een afgetekende over winning. MADE - Een incompleet HSD ver loor gisteren met forse maar iet wat geflatteerde cijfers (9-1) van het hooggeklasseerde Made. In de eerste helft kon HSD het opval lend goed bijbenen en leek er zelfs nog iets te halen. Na rust zakte het ver weg. Met vier jeugdspelers, twee vetera nen en precies elf spelers moest HSD de klus klaren. Al na tien se conden kwam de thuisploeg op voorsprong. HSD toonde veer kracht. Op aangeven van Thijs van der Torren scoorde Brian van Geer 1-1. Daarna kreeg HSD kansen om voorsprong te nemen. Die bleven echter onbenut. De thuisploeg liep via twee treffers uit naar 3-1. Nog voor de doelwisseling kreeg HSD drie goede kansen op de aan sluitingstreffer. Ook die bleven on benut. Toen het kort na de rust 5-1 werd en HSD later in de wedstrijd door een blessure en een tijdstraf met negen man verder moest, was de weerstand bij HSD gebroken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73