Tennissers Westerschouwen leggen 36 Tennisderby in voordeel Duiveland Tafeltennissers Scaldina op drempel van titel TENNIS De tennissers van Westerschouwen tonen vooralsnog geen cle mentie in de eerste klasse van de zaterdagcompetitie. De tennis sters van Duiveland winnen de derby van Zierikzee: 5-1. Joop Hiele vanavond in Burgh-Haamstede ZSC'62 morgen weer tegen Wolfaartsdijk Derde plaats voor Mathijs Eversdijk Drie podiumplaatsen jeugd Middelkamp Thamar Zweistra wint twee keer in Uden Evertse promoveert naar Grand Prix maandag 19 april 2010 6 Aantal games dat Johnny Quaak in drie wedstrijden heeft moeten prijs geven bij Westerschouwen. door Sven Bakker BURGH-HAAMSTEDE - De tennissers van Westerschouwen lijken niet .te stoppen in hun race terug naar de hoofdklasse van de districtscompe titie. De thuiswedstrijd tegen Ruucstoppelen werd mét 5-1 ge wonnen en daardoor staat Wester schouwen op een 'winning streak' van drie uit drie in de eerste klas- Of Westerschouwen ook daadwer kelijk terugpromoveert naar de hoogste klasse wordt pas over twee weken beslist wanneer er naar Clinge wordt afgereisd voor het duel met concurrent Game'78. De winst tegen Ruucstoppelen van afgelopen zaterdag was inge pland en op papier ook volkomen logisch. Johnny Quaak overklaste Ronald Walpot en gunde hem geen enkele game: 6-0 6-0. Daar mee bleef het aantal verloren ga mes in zijn enkelspelen op zes staan (in drie wedstrijden). Michel de Vlieger, Chris Schone- man en Robert Kort stapten alle drie, net als Quaak, met een zege in straight sets van de zonovergo ten baan in Burgh-Haamstede af. Zij wonnen van respectievelijk Stephan van der Peet (6-2 6-2), Jack Neele (6-3 7-6) en Michiel van der Est (6-3 6-2). Schoneman en De Vlieger wonnen tevens hun dubbelspel relatief eenvoudig van Walpot en Van der Est: 6-2 6-3. Al leen Jacco Geleijnse en Kort gooi den roet in het feest van Wester schouwen, dat door hun verlies de volle winst liet liggen. Geleijnse en Kort legden het met 5-7 3-6 af te gen Alexander Wischlinski en Van der Peet. Voor het team van Duive land lijkt het debuut in de eerste klasse op een regelrechte afgang uit te lopen. De Nieuwerkerkers, die in een andere poule actief zijn dan Westerschouwen, verloren in Vogelwaarde voor de derde keer op een rij. Tegen het team van Vo gelvlucht werd het 5-1. Eerder werd er al met 6-0 en 4-2 verloren, waardoor het rijtje verliesscores compleet werd. Het enige punt voor Duiveland werd in het dubbelspel behaald door Erwin Verbraak en René Schimmelpennink die in drie sets van Gino Roctus en Evert Piessens wonnen: 6-3 6-7 6-3. Verbraak, Schimmelpennink, Eelco Kouwen- berg en Patrick Renger verloren allen hun enkelspel en het duo Renger/Kouwenberg verloor ook het dubbelspel. door Sven Bakker ZIERIKZEE - De Schouwse tennis- clash tussen de vrouwenteams van Zierikzee en Duiveland is geëin digd in een klinkende overwin ning voor Duiveland. De Nieuwer- kerkse tennissters sleepten er in Zierikzee een 5-1-overwinning uit. Daarmee toonde Duiveland aan dat het terecht in het 'linkerrijtje' van de landelijke tweede klasse meedraait, terwijl Zierikzee zich in het 'rechterrijtje' bevindt. Het enige puntverlies van gisteren kwam op naam van Angela Kou- wenberg, die in straight sets ver loor van Mirjam van Splunder. Het werd 6-3 7-6. Linda Verbraak won met 5-7 3-6 van Anne Marie Roda, Monique Deurloo klopte Heidi Lafeber met 6-3 3-6 0-6 en BURGH-HAAMSTEDE Joop Hiele is vanavond één van de sprekers tijdens de sponsoravond van sportvereniging DFS uit Burgh-Haamstede. De voormalig doelman van het Nederlands voet balelftal zal een presentatie geven over het leveren van topprestaties. Ook Rini Stoutjesdijk, directeur van BTSW uit Burgh-Haamstede, zal zijn licht daarover laten schij nen. De aanvang is 20.00 uur. MIDDELBURG De voetballers van ZSC'62 spelen morgen deel twee in hun doorde weekse tweeluik met Wolfaarts dijk. Vorige week werd de inhaal wedstrijd in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal in Wolfaarts dijk gespeeld (ZSC'62 won met 1-3), morgen volgt de terugwedstrijd in Scharendijke. De aftrap is om 18.45 uur. Renate Renger versloeg Andrea Bos met 1-6 2-6. De dubbelspelen gingen beide naar Duiveland: Kouwenberg/Renger won met 2-6 6-2 2-6 van Van Splunder/Lafeber en Verbraak/Deurloo pakte met 4-6 2-6 het vijfde punt tegen Roda/Bos. Voor de mannen van Duiveland eindigde de tennisdag van gisteren met een stuk minder punten in de pocket. Op de thuisbanen in Nieu- werkerk werd het team met 0-6 van de baan gespeeld door Lobbe- laer uit Zevenbergen. Alleen Mark Passchier en Hans-Jan Goedege- buure zaten dicht tegen een punt aan. Passchier verloor echter in drie sets en Goedegebuure ging er met 4-6 6-7 af. Mark Lodewijk en Jan-Kees van der Stigchel verloren hun enkel- NORG Mathijs Eversdijk heeft bij een lan delijke mountainbikewedstrijd voor junioren uitstekend gepres teerd. De renner uit Wilhelmina- dorp werd in Norg derde. Eversdijk streed lange tijd voorin mee, maar verloor op het laatst enig terrein vanwege materiaalpech. Het was voor Eversdijk dit seizoen de tweede keer dat hij een derde plaats haalde. STEENBERGEN Tijdens de jeugdronde van Steen bergen reed Timo de Jong, de Goe- se jeugdwielrenner van ZRTC Theo Middelkamp, tweede gewor den in categorie 4. Denise Gunst uit Yerseke finishte als derde in ca tegorie 6. Peter Blok, uit Yerseke, pakte in Be- veren Waas een tweede plaats in een massasprint. spelpartij in straight sets en ook de dubbels van Passchier/ Goede gebuure en Ewald Volmer/ Lode wijk gingen in twee sets naar Lob- belaer. Het gemengde team van Zierikzee haalde de eerste twee punten in de vierde klasse landelijk. Thuis werd er met 2-6 verloren tegen Tio- la (IJzendijke), al was het verlies op papier ook al ingecalculeerd. Thomas le Clercq was de gevierde man bij Zierikzee door zijn winst in het enkelspel en gemengddub- belspel met Tinta Hendriks. Le Clercq pakte met 6-4 6-4 het eer ste punt tegen Louis Nijsten en Le Clercq en Hendriks wonnen met 6-1 6-2 van Ruben Haverbeke en Sophie de Schepper. Pieter Boot had ook nog kansen op een punt in zijn enkelspel. Hij won de eerste set van Haverbeke, 11 iaat CdpiiuiéefUe ni ue ivVeeue én ÜcOidsfeet. Dressuuramazone Thamar Zweis tra heeft zich met twee paarden in de prijzen gereden bij een con cours in Uden. Ze won met Hexa gons Zodinde beide proeven in de klasse ZZ licht met ruim 65 en 63,5%. Met Hexagons Truppa ein digde de amazone uit Schore als tweede in de Future Test, een wed strijd net onder grandprixniveau. Zweistra scoorde 64,90%. UDEN Dressuuramazone Mieke Evertse is gisteren met Tyara in de interme diaire II proef in Uden als tweede geëindigd. De amazone uit Hein- kenszand stuurde in de selectiewed strijd voor kaderleden uit de subtop de tienjarige merrie naar 60,79 procent. Goed voor het nog benodigde winstpunt voor promo tie naar de Grand Prix. MIDDELBURG - De tafeltennissers van Scaldina hebben vrijdag tegen Yerseke nog drie punten nodig om de kampioensvlag te hijsen in de tweede klasse. Het Zierikzeese team boekte in Ossendrecht een kleine 6-4-overwinning op TCO'78. De grote concurrent The Backhands 4 liet een steek vallen door tegen Hotak'68 4 met 4-6 het schip in te gaan. Een klasse lager verdedigt Kerkwerve een marge van drie punten op Witac'89. TCO'78-Scaldina 4-6: Hoewel het bijna normaal is, was Koen van Velthoven ook in deze wedstrijd weer een klasse apart. Alleen te gen Ben Schot moest hij een game afstaan. De resterende games wer den allemaal winnend afgesloten. Ook het dubbelspel werd binnen gesleept door Van Velthoven met aan zijn zijde Tristan Benschop. Dezelfde Benschop zorgde voor de kleine winst door twee keer te winnen. Hans Volkeri kwam niet in zijn spel en moest al zijn tegen standers feliciteren. Kerkwerve-Vice Versa 3 1-9: Kerk werve vecht tegen degradatie en het duel met koploper Vice Versa 3 was er bepaald niet een om pun ten te pakken. Slechts ééntje kon er aan het totaal worden toege voegd. Verantwoordelijk daarvoor was Stoffel van de Wekken. Hij pakte het punt tegen Beckers door in vijf games te winnen: 11-9,11-8, 8-11, 9-n en 12-10. Dat was een klein wondertje, want de Kerkwer- ve-kopman liep in het dubbelspel een armblessure op. Een oude bles sure die opnieuw de kop opstak. Van de Wekken zal de laatste be slissende wedstrijd tegen Scaldina 2 niet kunnen spelen. Gerard Knol en Jos Lindeman kwamen beiden niet aan scoren toe. Westerschouwen-speler Robert Kort was zaterdag in straight sets te sterk voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72