winnend slot Ingmar Quist naar Kloetinge, maar keert ooit nog 's terug bij Zierikzee Tom Blomaard naar Bruse Boys WIK'57 heeft smaak te pakken: weer een zege RCS verliest terrein met oog op nacompetitie maandag 19 april 2010 'Er zat druk op deze wedstrijd, maar de spelers hebben laten zien dat ze verbeten waren. Ze hadden de wil om te winnen' Hoek-trainer Gaby Demanet door Barry van der Hooft HOEK - Hij balde zijn vuist, draaide zich met een glimlach om naar de tribune en kreeg een ferme hand druk van de voorzitter. Meteen na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Serik viel een last van de schouders van Gaby Demanet. De trainer is aangesteld om Hoek naar de topklasse te loodsen en slaagde voor zijn eerste examen. „De spe lers verdienen de complimenten", zei de trainer. De Belgische trainer noemde de se lectie van Hoek na de 2-o-overwin- ning op Zwaluwen'30 een volwas sen groep. Toch was diezelfde groep - of in ieder geval een deel ervan - in de weken voor de terug keer van Demanet niet zo heel vol wassen. Enkele spelers hadden het wel gezien met Paul Telussa en Jan Verdegem en gaven tijdens de trai ningen niet meer alles. Tot onge noegen van enkele ploegmaats, die het stuitende gedrag afgelopen week veroordeelden. Na het duel met Zwaluwen'30 wa ren er niet veel spelers die er iets over kwijt wilden. „Laat ik dit er over zeggen", zei Ferry Alfons, zonder namen te noemen. „Een aantal jongens heeft elkaar dins dag eens goed de waarheid ver teld. Zo hoort het ook. Als je dat niet doet, blijft het misschien slui meren. Nu wist iedereen waaraan hij toe was en hebben we weer sa men naar deze wedstrijd toege werkt. We winnen van een concur rent en staan nog steeds vierde. Ie dereen kan tevreden zijn." Het gewenste schokeffect, dat de ingedutte selectie weer wakker moest schudden, was zaterdag zichtbaar. Tegen een moeilijke te genstander gaf Hoek voor rust niet één kans weg, maar kon het zelf ook lange tijd nauwelijks gevaar- HENDRIK-IDO-AMBACHT - RCS ver loor gisteren terrein met het oog op de nacompetitie in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De Souburgers ging in Hendrik Ido Ambacht met 3-0 onderuit tegen- IFC. Het veldspel van RCS was meer dan redelijk, maar de ploeg miste scherpte in de afwerking. „We wa ren zeker niet de mindere ploeg", vond oefenmeester Michel Leon- hart, „maar we waren voor de goal besluiteloos." RCS keek bij rust tegen een 1-0-achterstand aan. Uit een vrije trap schoot Reinder van de Velde raak. Na de pauze maakte Nico Ra mos ook uit een vrije trap 2-0. RCS ging vervolgens met vier spit sen spelen, maar kreeg tien minu ten voor tijd de rekening gespre- senteerd. Danny Slingerland bepaalde de eindstand op 3-0. lijk worden. De fase aan het eind van de eerste helft gaf wel al aan dat Hoek de bovenliggende partij was. „We hebben voor rust niet al te open gespeeld", zei Demanet. „Als je dat wel doet, kost dat heel veel energie en moet je eigenlijk al het verschil kunnen maken. Dat hebben we nu in de tweede helft gedaan." Alfons brak de wedstrijd zes minuten na rust prachtig open. De aanvoerder begon net over de middenlijn aan een drib bel, hield drie tegenstanders van zich af en plaatste de bal met zijn linker in de verre hoek (1-0). Kort na de openingstreffer bracht Demanet Regilio Pinas binnen de lijnen voor Koen Versyp. Met Pi nas kwam er meer dreiging en diepgang in het spel van Hoek. „We konden daardoor wat achter over leunen", analyseerde Dema net. „Met een beetje meer geluk hadden we het eerder kunnen af maken." De bevrijdende, tweede treffer viel nu pas in blessuretijd. Pinas werd neergelegd, Stijn Ma- hieu benutte de toegekende straf schop: 2-0. „Gezien de omstandigheden heb ben we goed gepseeld", vond de trainer. „Er zat druk op deze wed strijd, maar de spelers hebben la ten zien dat ze verbeten waren. Ze hadden allemaal de wil om te win nen. Als ze dat de komende wed strijden ook laten zien, hebben we een goede kans om de topklasse te halen." Hoek-Zwaluwen'30 2-0 (0-0). 51. Fer ry Alfons 1-0, 90+2. Stijn Mahieu 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: D. Serik (Deventer). Gele kaart: Josimar Pattina- ma (Hoek), Jurgen Roozendal en Ricar- do Appelman (beiden Zwaluwen'30). Aantal toeschouwers: 850. Bijzonderhe den: het duel werd na 83 minuten kort stilgelegd voor afkoelingsperiode. Na een afgekeurd doelpunt van Regilio Pi nas ontstond het nodige tumult. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - WIK'57 boekte in de vierde klasse B een klinkende 5-0-zege op Chrislandia. Brouwers haven presteerde op eigen veld be schamend door met maar liefst 7-1 te verliezen van Halsteren. Smer- diek is door een 3-2-zege op SPS kampioen geworden. Brouwershaven-Halsteren 1-7: Matthew Kramer en Niek Loop mans zetten Brouw op een 2-o-achterstand. Na een pass van Lars Johansen op Frank Kristelijn zorgde Patrick Berrevoets voor 1-2. Eén minuut later scoorde Kramer al de 1-3. In de 38e minuut werd Brouw-doelman Meivin van Ast, na het neerhalen van een doorge broken tegenstander, uit het veld gestuurd. Veldspeler Jurrian de Ruiter nam zijn plaats in. In de 55e minuut moest hij passen door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Ingmar Quist heeft er voor gekozen om volgend seizoen zijn voetbalkunsten bij Kloetinge te vertonen. „Vorig jaar was de club ook al geïnteresseerd", vertel de de aanvaller van Zierikzee giste ren. „Er spreekt vertrouwen uit dat ze nu weer gebeld hebben." Quist is de eerste aanwinst van Kloetinge, dat officieel nog één punt nodig heeft om naar de hoofdklasse te promoveren. „Ik denk dat het een reële stap voor me is. Ik heb ook met Baronie ge sproken, maar daar kwam nogal wat bij kijken. Dan had ik bijvoor beeld moeten verhuizen en een opleiding moeten kiezen. Dit is een veiligere stap." Toen hij zijn woord al had gege ven aan Kloetinge meldde Goes zich nog. „Maar ik heb nu een jaar of vier op zondag gespeeld en het zaterdagvoetbal trekt me meer. Als je op zondag speelt, staat het hele weekeinde in het teken van voet bal. Je houdt er op zaterdag toch re kening mee. Nu kan ik op zaterdag avond nog 's iets met mijn vrien den gaan doen." Bij zijn huidige club had hij ook op zaterdag kunnen spelen, want de vereniging maakt volgend sei zoen de overstap. „Ik had de club graag geholpen om zo snel moge lijk hogerop te gaan. Maar ik vind dat ik zelf toe ben aan een stap ho gerop. Natuurlijk vind ik het jam door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Bruse Boys heeft zijn tweede versterking voor vol gend seizoen binnen. Aanvaller Tom Blomaard verlaat Heinkens- zand en komt over naar de (nu nog) zaterdag-tweedeklasser uit Bruinisse. Blomaard, die in Kwa- dendamme woont, kent een aan tal Bruse Boys-spelers vanuit zijn studie. op een inzet van Martijn Bovée en in de 70e minuut kreeg Halste- ren-speler Allan Koomans van de Dries na onénigheid met Berre voets rood. Met tien tegen tien scoorden Dennis Bakx en Sjoerd Bakx (2x) nog. WIK'57-Chrislandia 5-0: WIK'57 boekte de derde seizoenszege en de tweede op rij. Uit een voorzet van Jack van de Velde zorgde Fer- rie Berrevoets voor 1-0. Na een pri ma actie tekende Berrevoets met een schuiver ook voor 2-0. Remco Theunisse zorgde nog voor rust voor de riante 3-0-voorsprong. In de tweede helft zakte het spelpeil, maar Berrevoets schoot WIK'57 met zijn derde goal toch naar 4-0. Invaller Léon de Boer, die kort daarvoor een grote kans miste, zorgde voor de eindstand. Vrederust-Waarde 0-6 (0-1). Maurice Boone 0-1, Bokko van Houte 0-2, Frank mer dat ik wegga. Zierikzee heeft een heel leuke groep. Maar het is niet met pijn in het hart. Ik hoop ooit nog wel 's terug te keren bij Zierikzee hoor." Met Quist verliest Zierikzee zijn huidige clubtopscorer. Twee wed strijden voor het einde van de competitie heeft hij elf keer ge scoord. In de vier seizoenen waar in hij vast in het eerste staat, staat zijn teller op 25 doelpunten. Hij maakte zijn competitiedebuut on der trainer Gaby Niemantsverdriet in december 2005. Hij viel toen in Tilburg tegen Voab (2-2-gelijkspel) vlak voor tijd in voor Thomas Vos. In de slotwedstrijd van dat sei zoen, waarin Zierikzee degradeer de uit de tweede klasse, viel Quist opnieuw in (voor Patrick Ver boom). Vanaf het daaropvolgende seizoen was hij onomstreden basis speler. Ingmar Quist is de vijfde speler die de laatste jaren de overstap heeft gemaakt van Kloetinge naar Zierik zee. Van zijn voorgangers speelt al leen doelman Jaco van der Schee nu nog steeds in het groen-wit. Van der Schee ging in 2005 van Zierikzee naar Kloetinge. Hij maak te die overstap samen met Ben Verwest, de huidige aanvoerder van Zierikzee, en met aanvaller De achttienjarige voetballer werd met Heinkenszand onlangs kam pioen in de vierde klasse A en trainde al een aantal keer mee in Bruinisse. „Het gaat allemaal een tandje sneller. Voor mezelf heb ik een doel gesteld: ik wil zo hoog mogelijk spelen." Blomaard, die zaterdag in de met 7-0 gewonnen competitiewed strijd nog drie keer scoorde tegen Apollo'69 en zijn seizoenstotaal Lobbezoo 0-3, Frank Lobbezoo 0-4, Adrie Weststrate 0-5 en 0-6. FSV-Stavenisse 6-2 (3-0). Koen Pa lings 1-0, Edward de Rooij 2-0, Nick Michielse 3-0, Edward de Rooij 4-0, Kees van Putte 4-1, Marco Klippel 4-2, Lorenzo van Haaften 5-2 (eigen doel- Ingmar Quist Rutger Kooman. Een jaar later volgde verdediger Jar- no Vermeulen het voorbeeld van zijn voormalige ploeggenoten. Al leen Van der Schee is onomstre den geworden na zijn overstap. In de hoofdklassejaren speelden ook de oud-Zierikzee-spelers Emiel Dorst en Niels Lodewijk voor Kloetinge, maar stapten niet direct over van Zierikzee. daarmee op zeventien goals bracht, lichtte Heinkenszand na dat duel in: „Ze reageerden teleur gesteld en hadden me graag nog een jaartje gehouden." Blomaard kwam in het verleden ook uit voor de A-jeugd van Vlis- singen. Eerder maakte Thomas Groene- veld zijn terugkeer naar Bruse Boys al bekend. Hij speelt nu nog bij XerxesDZB in Rotterdam. punt), Noël Ploeg 6-2. ZPR'84-Vosmeer 1-1 (0-0). Majid El Al- louchi 1-0, Rachid Bouhoudane 1-1. Smerdiek-SPS 3-2 (2-0). Andreas Vroegop 1-0, Erik van Haaften 2-0, Ra mon Voshol 2-1 (strafschop), Erik van Haaften 3-1, Stefan Bogers 3-2. WIK'57 (groene shirts) schoot zaterdag uit zijn slof tegen Chrislandia. foto Dirk-Jan Gjeltema Van Zierikzee naar Kloetinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69