topprestatie voor goed doel Westenschouwen ruimt het vele zwerfvuil op maandag 19 april 2010 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Man aangehouden voor mishandeling SCHARENDIJKE - Een 20-jarige inwo ner van Schouwen Duiveland is vrijdagavond aangehouden voor zware mishandeling. Hij heeft bij een ruzie in Scharendijke een 31-ja- rige man gestoken. De ruzie vond plaats bij een café. De 31-jarige man is behandeld door een huisarts. Ook de 20-jari- ge man is gewond geraakt. Hij is ingesloten in Torentijd. Judith Griep Zeeuws voorleeskampioen MIDDELBURG - Judith Griep van de Kloetingseschool in Kloetinge raag zich de Zeeuwse Voorleeskam pioen 2010 noemen. In een volle zaal in de Zeeuwse Bibliotheek las zij zaterdag het allerbeste voor. Zij mag naar de landelijke finale. Ju dith droeg een stuk voor uit het boek Matilda van Roald Dahl. De Kloetingse nam het op tegen elf andere Zeeuwse winnaars. Politie zoekt getuigen mishandeling meisje GOES - De politie zoekt getuigen van een mishandeling op het sta tion van Goes. Daarbij raakte een 15-jarige Reimerswaalse gewond. De mishandeling volgde op een vechtpartij tussen vier meisjes afge lopen dinsdag. Het slachtoffer werd bij de keel gegrepen en gesla gen. Ze liep een hersenschudding op. Eerder werden al twee verdach ten (16 jaar) gehoord. Succes voor leden Crescendo Dreischor DREISCHOR - Leden van muziekver eniging Crescendo (Dreischor) hebben zaterdag goed gepresteerd tijdens het solistenconcour van de KNFM in Vlissingen. Caya Stout- jesdijk (altsaxofoon) haalde bij de jeugd de eerste plaats. leanine van Langeraad (bugel) en Guus de Booij (trompet) haalden een ie plaats. Sander Menten (euphonium) haalde bij de oudere deelnemers ook een eerste plaats. Bewoners van camping Bona Fide in Renesse mogen langer blijven. Op de site beelden van de camping. TIPS:schouwen-duiveland@pzc.nl door Meiita Danting WESTENSCHOUWEN - Het zit ver schillende inwoners al geruime tijd dwars: het zwerfvuil in Wes tenschouwen. Blikjes, flesjes, snoeppapiertjes, sigarettenpeuken, vergeten slippers en plastic zakken (al dan niet met inhoud) ontsieren het dorp. Daarom waren met eni ge regelmaat al individuele bewo ners te zien met fluorescerend hes je en grijper om de ergste rotzooi op de ruimen. Bewonersvereniging Westenschou- wens Welvaren heeft dit particulie re initiatief nu overgenomen en zo werd afgelopen zaterdag de eerste officiële schoonmaakdag gehou den van Westenschouwen. De bewoners gingen 25 man ster het afval te lijf. De een haalde mét grijper en hark de rommel uit het groen en de sloten, de ander reed onafgebroken met auto en kar rond om alle troep te verzamelen. De actie viel op bij de toeristen. „Ongelooflijk, maar soms wordt zelfs gevraagd of we een taakstraf hebben", zei Marius Blom namens bewoners vereniging. Na tweeën half uur harken, rapen en verzame len was de grote container die de gemeente had neergezet helemaal vol. De actie krijgt volgens Blom Inwoners van Westenschouwen aan de schoonmaak op het parkeerterrein zeker een vervolg. bij de rotonde in hun dorp. foto Dirk-Jan Cjeltema foto Dirk-Jan Cjeltema De Schouwse Roparunroers zijn er helemaal klaar voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65