bereiden zich voor op Roparunteams Schouwen-Duivelandse lopers dragen Bevrijdingsvuur mee Twee gewonden bij ongeluk Burghsluis Thoolse jongeren opgepakt na middagje schieten www.pzc.nl/webwinkel PC-games maandag 19 april 2010 De belangstelling voor de Roparun, de estafetteloop tussen Parijs en Rotterdam, is groot. Op Schouwen- Duiveland treffen twee teams hun voorbereidingen. door Esme Soesman En weer worden ontelbare trainingskilometers ge maakt. Verkenningstoch ten gelopen. Teams inge deeld. De bus opgeknapt. En spon sorgeld bijeen gesprokkeld. De leden van de twee Schou- wen-Duivelandse teams Bru's Run ning Team en de Schouwen-Duive land Runners ma ken zich op voor de 19e Roparun: een estafetteloop van 530 kilometer van Parijs naar Rotterdam. Met als doel geld ophalen voor mensen met kanker. „We zijn alweer maan den bezig", geeft secretaris Co de Feijter van Bru's Running Team aan. Het team gaat tijdens het pinksterweekeinde voor de derde keer los tijdens de monstertocht, voor de Schouwen-Duiveland Runners is dit de negende editie. „Nu weer met het team dat in 2008 heeft meegedaan. Vorig jaar hebben we even rust genomen", blikt teamcaptain Robert Carol van de Schouwen-Duiveland Run ners terug op de editie 2009. Deelname aan de Roparun slurpt bijna een jaar tijd op. Wonder bo ven wonder kregen de Schou wen-Duiveland Runners vorig jaar een 'alternatief team rond. „We wilden eerst niet meedoen, maar dat is gelukkig anders gelopen. An ders waren we er misschien wel niet meer tussengekomen. Er doen dit jaar 275 ploegen mee en er is een wachtlijst van over de 100 teams", schetst Carol de omvang van het evenement. De afgelopen jaren hebben Ro- parunners tezamen 35 miljoen eu- 'De verhalen die je ook hoort. Kippenvel. Dan is de hele zaal muis- en muisstil' teamcaptain Robert Carol ro opgehaald. Op Schouwen-Dui veland gebeurde dat onder meer met acties op scholen. Bru's Running Team houdt 29 april met verschillende scholen weer een grote sponsorloop op het plaatselijke voetbalveld. De Den Haag% Rotteraatn^ ^Roosendaal 'w\\ 'neuzen©" Antwerpen/^ Cent© Lille Saint-Quentin. Brussel Schouwen-Duiveland Runners hebben - met leerlingen van De Meie - een sponsorloop op poten gezet op de atletiekbaan in Zierik- zee. Dat laatste team zamelt verder onder meer geld in met de ver koop van Roparunwijn in café De Biet. Bru's Running Team zamelt onder andere statiegeldbonnen in bij Al- bert Heijn. „Concurrerend zijn we niet", vindt Carol. „Kapen de ande ren net een sponsor voor onze neus weg, dan maakt dat niet uit. Het geld dat we ophalen gaat naar hetzelfde goede doel." En goed is het. Daar zijn alle lo pers, renners, chauffeurs, koks, masseurs en andere betrokkenen van overtuigd. „Het wordt voor mij nooit routine", denkt De Feij ter, die voor de zevende keer (voor heen bij het andere team) mee doet. „Het is een genot om naar het doel toe te wer ken. Het gaat niet alleen om de pres tatie, maar juist ook om het geld dat je inzamelt. Daar geniet ik van." Carol: „Het is natuurlijk alle maal voor een prachtig doel. De verhalen die je ook hoort tijdens de teambijeenkomsten in Ahoy. Kippenvel. Dan is de hele zaal muis- en muisstil." RUNNERS fi Compiègne eide Schouwen-Duiveland- Roparunteams helpen op s mei mee het Bevrij dingsvuur vanuit Wageningen naar Zeeland te halen. Bru's Run- ningteam haalt het vuur op en draagt het tot Hardinxveld. Daar nemen de Schouwen-Duiveland Runners de fakkel over. In Zierik- zee gaat het vuur over in handen van lopers van de Walcherse atle tiekvereniging Dynamica, initiatief nemer van de Zeeuwse estafette loop op Bevrijdingsdag. Voor de Roparunners is het warm draaien voor het Parijs-Rotterdam een avontuur, waar kilometers worden gemaakt in een onafgebro ken estafette. „Heel apart. Zeker die eerste keren is het één grote roes waarin je zit. Dan barst je van de adrenaline en doe je géén oog dicht", omschrijft Carol zijn erva ring. Hij neemt voor de vijfde keer deel. Het opgehaalde geld wordt aan uiteenlopende (kankergerela- teerde) zaken besteed. Voor zover nu bekend wordt dit jaar onder meer geïnvesteerd in een gastenka mer van het familiehuis van de Daniel den Hoedkliniek in Rotter dam en in het ontwikkelen van een boekje voor patiënten radio therapie (Erasmus/Daniel den Hoed Rotterdam). Hoewel de sportdrive bij Carol's team groot is, staat het goede doel voorop. „Je krijgt in de loop van de tijd allemaal met kanker te ma ken, op je werk, in je omgeving." Voor Co de Feijter is het mede door het goede doel haast ondenk baar niet mee te doen. „Je krijgt de smaak steeds weer te pakken. ]e wordt elke keer toch weer meege sleurd." mmmmmzzmm BURGHSLUIS - Bij een eenzijdig on geluk op de Plompetorenweg tus sen Burghsluis en de Schelphoek zijn gisteravond de twee inzitten den van een personenauto ge wondgeraakt. Rond 19.30 uur raakte de wagen van de weg in de bocht naar de Karremansweg. Een van de inzit tenden werd daarbij uit het voer tuig geslingerd. Beide inzittenden van de auto zijn naar het zieken huis vervoerd. Over de aard van hun verwondingen was gistera vond nog niets naders bekend. Ook een traumahelikopter was op geroepen maar uiteindelijk niet meer ingezet. Ook kinderen droegen een steentje bij met een sponsorloop. Vorig jaar: de Roparunners worden uitgezwaaid. foto's Dirk-Jan Gjeltema POORTVLIET - Twee jongens van 15 jaar en een van 16 zijn zaterdag in de kraag gevat nadat ze in het bos in Poortvliet met een geweer had den lopen schieten. De politie werd aan het eind van de middag gealarmeerd en twee agenten gin gen poolshoogte nemen. Afgaande op het geluid van de schoten split sten de agenten zich op en bena derden de jongens van twee kan ten. Zodra de schietgrage pubers dat in de gaten kregen, gooiden ze het geweer en de munitie weg. Eenmaal in handen van de politie mochten ze het wapentuig eerst mee gaan zoeken. Tegen de jonge ren is proces verbaal opgemaakt. Bij de AH-supermarkt in Bruinisse is actie gevoerd voor de Roparunners. WEBWINKEL categorie DVD's en Games Voor jongens en meisjes Laat uw (klein)kind genieten van deze mooi spellen voor de PC. Er zijn 2 sets: een voor jongens en een voor meisjes. Set Jongens: Harry Potter, Cars, Wickie de Viking Set Meisjes: Maya de Bij, Dora, Barbie Urenlang spelplezier voor uw (klein)kind! Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 9,95* exclusief 1,95 verzendkosten per set

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64