PZC Gasten Bona Fide krijgen extra tijd Zorgondernemers werken samen Opdrukken SCHOUWEN-DUIVELAh 26 en 27 28 en 29 almanak Maandag 19 april 2010 Roparunteams bereiden zich voor op topprestatie i J' Herkenning bij Liefdesbrieven slechts slap aftreksel Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl KAMPEERTERREIN Een derde van bewoners is inmiddels vertrokken door Melita Lanting De kampeerders van cam ping Bona Fide en de Karavaan in Renesse hebben een driekwart jaar respijt gekregen. Niet in no vember 2010 - zoals de nieuwe ei genaar Herikenberg bv eerder heeft laten weten- maar in septem ber 2011 moet iedereen het terrein verlaten hebben. Daarna wordt het terrein met 567 plaatsen omge bouwd tot huisjesterrein met luxe chalets. Dat er nog een seizoen aan vastgeplakt wordt is fijn, zeg gen Bouke Noorlander en Anja Breur van de inmiddels opgerichte bewonersvereniging, maar het maakt de pil om het gedwongen vertrek niet minder bitter. „Hier liggen zoveel levensverhalen." Bona Fide maakt op een zonover goten voorjaarsdag een desolate in druk. De afgelopen wintermaan den zijn 120 caravans weggehaald en dat laat diepe sporen achter. Let terlijk want hier en daar is goed te zien dat de vrachtwagens diep zijn weggezakt in de modder, maar ook figuurlijk omdat her en der op het terrein kleine woestijntjes ont staan. Leeggehaalde plekken met zand waar eens de tegels lagen en omgezaagde heggen. Hier en daar steken de kabels van stroom en ka bel tv nog boven de grond uit. „De mensen die nu weg zijn had den een relatief jonge caravan en anderen hadden geen zin meer in de onrust omdat ze al ouder zijn", zegt Breur. Want dat is het grote probleem van de bewoners van Bo na Fide: de meesten hebben een oudere caravan en die wordt niet geaccepteerd op andere terreinen. Stad en land is Noorlander afgelo pen, maar zonder resultaat. Zijn tien jaar oude caravan mag er dan nog wel puik uitzien, hij kan er in de omgeving nergens mee naar toe. Dus blijft Noorlander maar zo lang mogelijk op Bona Fide staan. Een deel van het terrein is niet voor stacaravans, maar ingericht als seizoenplaatsen voor toercara- vans. „Maar daar hebben ze hagen omgezaagd, daar wil je toch niet meer staan?", zegt John Breur. Hij laat zien dat de manshoge conife- renhagen tot een centimeter of vijf tig boven de grond zijn afgezaagd. Ook een toiletgebouw is verdwe nen. „In de brand gevlogen maar het is onbekend of er nog een nieuw komt." De bewonersvereniging (230 le den) doet een laatste poging om in contact te komen met de nieu we eigenaar, tot nu toe is dat niet gelukt. „Komende week stuurt de advocaat een laatste brief." De be woners willen graag blijven zolang er nog niet gebouwd wordt. Om het kampeerterrein om te bouwen tot vakantiepark is een bestem mingsplanwijziging nodig. Dat duurt minimaal een jaar, maar dan moet er geen enkel bezwaar ko men. Plannen zijn er nog niet inge diend. Eigenaar André van Leeu wen van Herikenberg bv wil bin nenkort met wethouder Ad Verse- put praten. Hij verwacht dat zijn plan op weinig weerstand bij de gemeente stuit. Bestuursleden bewonersvereniging Bouke Noorlander (links) en Anja Breur (rechts) bij een leeggehaalde plaats. In het midden John Breur. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl OUWERKERK - Kleinschalige zorgon- dernemers in Zeeland hebben zich verenigd in de stichting Zoeken- NaarZ.org. De stichting heeft als doel de bekendheid van de indivi duele zorgondernemers te vergro ten en kennis te delen. Zeeland telt ongeveer 70 kleine zorgondernemers. Deze bedrijven hebben veelal cliënten met een persoonsgebonden budget die zorg zoeken buiten de reguliere, grotere instellingen. Het gaat bij voorbeeld om zorgboerderijen waar kinderen met een gedrags stoornis worden opgevangen, het begeleiden van mensen met een beperking, arbeidstraining en ti- me-out-opvang of kleinschalige woonvormen voor mensen met een meervoudige beperking. De kleinschalige zorgondernemers lopen echter tegen praktische pro blemen aan. Zo zijn de aanbieders vaak moeilijk te vinden voor de zorgvragers en bestaat vaak de be hoefte om samen te werken of ken nis te delen. In overleg met Het Klaverblad is besloten om een stichting op te richten. Het be stuur van de nieuwe stichting be staat uit Cees Friesema (voorzit ter), Astrid van Kleeff (secretaris), Harald van der Meij (penning meester), Conny den Heijer en Kees Catsman. Op 20 mei wordt stichting gepre senteerd. Dan wordt ook de websi te www.ZoekenNaarZ.org actief Sinds in Terneuzen het rondje (Otheense) Kreek met allerlei jog- gingmogelijkheden is aangelegd, die nen zich daar steeds meer mensen aan die hun spieren los willen ma ken teneinde hun conditie op peil te houden of op een redelijk niveau te krijgen. Op één van de plaatsen waar trim- toestellen zijn neergezet was een de zer dagen een man aan het opdruk ken. Dat is op zich een te waarderen energievretende, maar zeer sportieve activiteit. Bij passanten kan deze in dividuele tak van sport echter ook tot wonderlijke misverstanden lei den. Langs het pad op het joggingsterrein kwam een andere sportieveling aan gerend. Hij wierp een blik opzij naar de man die nog steeds aan het op drukken was en in het voorbijgaan riep hij hem toe: „ze is al weg, hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63