Scheldesport in nauwe schoentjes HWP 4 speelt zich veilig 3 6 Ruymbeeck naar NK bandstoten in Gorredijk Knappe remise voor driebanders Dallinga Lastige eindfase voor 't Bierwinkeltje Geslootene Boom legt het af tegen kampioen Verliespartlj voor Pearl Opticiens Zeeuwse Honk te sterk voor De Kickers Dubbelklapper voor waterpoloërs De Schelde maandag 19 april 2010 TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde werkten dit weekeinde een dubbel programma af. Twee keer trokken de Terneuzenaren aan het langste eind. Zaterdag was er een 7-5-overwin- ning op SBC 2000. Gisteren werd Spio met liefst 12-0 verslagen. Door die zeges sluit De Schelde de competitie in de vierde klasse af met een vier de plaats. Er zit nog een derde plaats in als DBD zijn laatste wedstrijd verliest. Tegen SBC 2000 nam De Schelde een 2-0-voor- sprong. Na 2-2 in de tweede periode kwam de thuisploeg met 5-3 voor. Na de 5-4 volgde een spannende fase. Daarin toonde De Schelde zich de sterkste. De Zeeuws-Vlaamse treffers werden gemaakt door Bas van Houwelingen (twee keer, op de foto in duel met een tegenstander van SBC 2000), Niek Kampman, Cees van Houwelingen, Leon Wagter, Sven Schieman en Edwin de Jong. Gisteren versloeg De Schelde Spio, een ploeg waarvan al lange tijd niet was gewonnen. Het werd een monsterscore van 12-0. Leon Wagter (vier keer), Bas van Houwelingen (drie keer), Sven Schieman, Mertijn Loof, Niek Kampman, Ton van Duijn en Ivan Jansen van Roosendaal wa ren trefzeker voor De Schelde. De Schelde 2 versloeg Aquamigos met 9-7. In dit duel scoorden Edwin Hoste, Ivar Jansen van Roosendaal, Jeroen de Putter en Kevin Visser allen twee keer. Jeroen Kamp schoot één keer raak. foto Peter Nicolai door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport verkeren na de 89-70-nederlaag in hun laatste thuisduel tegen Attacus in de hoofdklasse in érnstig degradatie gevaar. Het tweede mannenteam van Scheldesport verraste in de eerste klasse rayon aangenaam met een 68-65-winst tegen titel kandidaat EBBC 5. De vrouwen van Scheldesport ke ren na een seizoen in de overgangs klasse terug naar de Zeeuwse klas se. De ploeg van Martin van Ham verloor haar laatste wedstrijd kans- KLOOSTERZANDE - Het regionaal kampioenschap bandstoten twee de klasse is gewonnen door Clinge- naar George Ruymbeeck van Trou badour. Hij versloeg in de finale Jo Boogaert. De biljarter uit Klooster- zande miste op een haar na zijn vierde titel van het seizoen. Hij liet het NK libre schieten om een kans te maken in het bandstoten, maar die gok liep fout af Ruymbeeck gaat als beloning voor zijn titel naar het NK in Gorredijk. De troostprijzen waren voor Boog aert in de vorm van de hoogste se rie met 24, het hoogste moyenne met 3,74 en promotie naar de eer ste klasse. loos met 72-31 van Springfield. Mannen. Scheldesport-Attacus 70-89 (35-47): De Terneuzenaren begonnen goed aan de wedstrijd en hielden na de eerste periode ge lijke tred: 21-23. Nog voor de rust liep de ploeg uit Veghel uit naar een voorsprong van twaalf pun ten. Scheldesport kwam tekort. Het krachtsverschil werd na de der de periode uitgedrukt in de cijfers 50-72. De ploeg van coach Peter Vaal toonde veerkracht en kwam onder impuls van Rochardi Madu- ro (die twee driepunters scoorde) en de inside sterkspelende Mirsad Eminovic terug tot 64-72 door door Peter Snelders TERNEUZEN - Het Witte Paard 4 stelde de tweede plaats veilig in de hoofdklasse van de Zeeuws Schaakbond (ZSB). De formatie uit Sas van Gent won tijdens de slotronde in Wilhelminadorp vrij gemakkelijk met 5,5-2,5 van con current Landau 2. Schaakvereniging West Zeeuws-Vlaanderen (SVWZV) had geen kind (6-1) aan Goes 2 en nestelde zich daardoor op de der de plaats. De uitslag van 6-1 is geen gebruikelijke. Dat kwam om dat beide teams een speler misten. Terneuzen 2 miste eveneens door omstandigheden twee vaste krach ten en begon dus al met een ach- veertien punten op rij te scoren, maar daarna liep Attacus weer uit naar een comfortabele voorsprong. De uitblinkers Maduro en Emino vic scoorden ook de meeste pun ten, respectievelijk zeventien en zestien voor Scheldesport. Scheldesport 2-EBBC 5 68-65 (31-26): De spanning bleef er tot het einde in. Scheldesport speelde een prima wedstrijd. De aanvallen liepen uitstekend en ook verdedi gend stond het goed. Alexander van Glansbeek was bij Schelde sport topscorer met 21 punten. Vrouwen. Scheldesport-Spring- field 31-72 (14-35): Scheldesport is terstand van 0-2 tegen Middelburg 2. Toch belette het dat zestal niet om de Walcherse ploeg met 4.5-3,5 te verslaan. Goes was al op de voorlaatste wed strijddag zeker van het kampioen schap. Alleen degradatie naar de eerste klasse van de Zeeuwse Schaakbond stond in deze laatste ronde nog op het spel. Door de for se nederlaag (jVi-Vi) tegen Goes moet Zierikzee 1 volgend seizoen een stapje lager acteren. Het Witte Paard 4-Landau 2 5,5-2,5. Borduitslagen: S. Bajrakta- ri-P. Moens 0-1, S. Rademakers- A. Arendse 1-0, J. Gommers-T. de Put ter remise, Ph. Bekaert-R. Janssens 1-0, H. de Ridder-K. Dhuyvetter re mise, A. den Hamer-D. van der gedegradeerd uit de overgangsklas se. De jonge onervaren ploeg van Martin van Ham komt kwaliteit te kort voor dit niveau. Er werd slechts één keer gewonnen van Giants. Toch was het volgens Van Ham geen verloren jaar. „De jonge meisjes hebben progressie ge maakt." Ook tegen Springfield viel er voor de Terneuzense vrouwen weinig eer te behalen. Het scorend vermo gen bleef zoals in bijna alle duels onder de maat. Marjolein Kruijsse vormde de positieve uitzondering en was ook nu weer topscorer bij Scheldesport met twaalf punten. Wouw 1-0, T. Lammens-T. Ver- schraegen 1-0, A. de Ridder-B.de Feijter remise. Middelburg 2-Terneuzen 2 3,5-4,5 Borduitslagen: M. Wise- geen tegenstander 1-0, H.J. Me- ijer-geen tegenstander 1-0, D. Wol- ters-R. Ducarmon 0-1, A. Jonk- heer-J. Dees 0-1, R. Lauer-E. Roose remise, P. Goedbloed-P. Dhondt 0-1, J. de Jager-F. de Koeijer 0-1, H. Geertse-W. Cleeren remise. Goes 2-SVWZV 11-6. Borduitsla gen: R. de Böck-S. Provoost 0-1, A. Muskee-Chr. Lanckriet 0-1, J. Aarts-J. Buysse 0-1, J. van Ruler-J. Damen 0-1, E. Pompert-G. de Win ter remise, J. Tholenaar-J. de Mees ter 0-1, W. Muskee-B. de Vogelae- re remise. WA RMENHUIZEN De driebanders van Dallinga/Polka Print speelden met 4-4 gelijk tegen BC De Liefhebber, de nummer twee van de eerste divisie. Mathieu Vlerick moest ondanks een moyenne van 1.258 het hoofd buigen voor routinier Danny Breur (1.451). Jean Paul de Kraker verloor van Herman Slikker. Berry Dallin ga en Patrick Vasseur bleken de sterkste. Dallinga totaliseerde 1.097 en Vasseur 0.978 gemiddeld. TERNEUZEN Door de 2-6-nederlaag tegen 't Tap- perijke gaan de driebanders van 't Bierwinkeltje een moeilijke eindfa se van de competitie tegemoet in de derde divisie. Het plotselinge overlijden van ploeggenoot Leo Schrauwen blijkt een aderlating. Tegen 't Tapperijke was alleen Cees A. Wissel succesvol. Hij won met klein verschil van Johan Em- bregts maar het mocht niet baten omdat Cees J. Wissel, Fons Baart en Arie Vink verloren. SAS VAN GENT De driebanders van de De Gesloot ene Boom zagen hun laatste kans op de titel in poule vier van de vier de divisie in rook opgaan na een 2-6-nederlaag tegen Steketee Schil ders. De Bevelandse formatie haal de daarmee de titel binnen. Vooraf werden de Zeeuws-Vlamin gen gevreesd door de latere kam pioen. Dat bleek niet nodig want op Rob Duitemeijer na verloren de thuisspelers hun wedstrijd. CAPELLE AAN DEN IJSSEL De uitwedstrijd in de tweede divi sie van de driebanders van Pearle Opticiens tegen BC Capelle 2/TMS Internationaal resulteerde in een 6-2-nederlaag voor de Sasse ploeg. De Zeeuws-Vlamingen ondervon den de sterkte van de thuisploeg aan den lijve. Alleen Leslie Men heer veroverde punten tegen Ron Schumann. Voor het overige wer den alleen nederlagen geleden, al was het verschil bij Etiënne van Damme (drie punten) wel klein. TERNEUZEN - De honkballers van Het Zeeuwse Honk Pirates won nen in Terneuzen hun tweede wedstrijd in de vierde klasse met 4-2 van De Kickers. De winst was vooral te danken aan werper Ruigi- no Jonis, die in de eerste drie in ningen het eerste punt maakte en slechts twee honkslagen toestond. Patrick Crombeen zorgde voor het tweede punt. In de vierde inning hadden de Zeeuws-Vlamingen een 3-0-voorsprong, maar de bezoe kers uit Waalwijk kwamen terug tot 3-2. Jones wierp na een minde re vierde inning een strike-out in de laatste inning, waarmee de 4-2 -zege werd veilig gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60