wat het moet doen spo 33 Vlissingen boekt een welkome overwinning Voetbalsters Koewacht blijven in race voor titel Karakteristiek w ietersbedr van Pamele maandag 19 april 2010 'Er zat druk op deze wedstrijd, maar de spelers hebben laten zien dat ze verbeten waren. Ze hadden de wil om te winnen' Hoek-tirainer Gaby Demanet door Barry vara dier Hooft HOEK - Hij balde zijn vuist, draaide zich met een glimlach om naar de tribune en kreeg een ferme hand druk van de voorzitter. Meteen na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Serik viel een last van de schouders van Gaby Demanet. De trainer is aangesteld om Hoek naar de topklasse te loodsen en slaagde voor zijn eerste examen. „De spe lers verdienen de complimenten", zei de trainer. De Belgische trainer noemde de se lectie van Hoek na de 2-o-overwin- ning op Zwaluwen'30 een volwas sen groep. Toch was diezelfde groep - of in ieder geval een deel ervan - in de weken voor de terug keer van Demanet niet zo heel vol wassen. Enkele spelers hadden het wel gezien met Paul Telussa en Jan Verdegem en gaven tijdens de trai ningen niet meer alles. Tot onge noegen van enkele ploegmaats, die het stuitende gedrag afgelopen week veroordeelden. Na het duel met Zwaluwen'30 wa ren er niet veel spelers die er iets over kwijt wilden. „Laat ik dit er over zeggen", zei Ferry Alfons, zonder namen te noemen. „Een aantal jongens heeft elkaar dins dag eens goed de waarheid ver teld. Zo hoort het ook. Als je dat niet doet, blijft het misschien slui meren. Nu wist iedereen waar hij aan toe was en hebben we weer sa men naar deze wedstrijd toege werkt. We winnen van een concur rent en staan nog steeds vierde. Ie dereen kan tevreden zijn." Alfons werkte de afgelopen seizoe nen met veel plezier onder Paul Te lussa. Voor Giovanni Siereveld, die zaterdag een sterke wedstrijd speel de, gold hetzelfde. „Ik heb een goe de band met Paul opgebouwd", legde de verdediger uit. „Veel Mo- lukkers noemen hem ome Paul. Zo voelde het voor mij ook. Ik ge loofde in zijn manier van werken. Voor de winterstop was het voet bal van Hoek swingend, erna niet meer. Dan weet je dat dit kan ge beuren. Dat weet Paul zelf ook. We hebben nu gewonnen en dat was wat de club voor ogen had." Het gewenste schokeffect, dat de ingedutte selectie weer wakker moest schudden, was zaterdag zichtbaar. Tegen een moeilijke te genstander gaf Hoek voor rust niet één kans weg, maar kon het zelf ook lange tijd nauwelijks gevaar lijk worden. De beste kans kwam Hoek-Zwaluwen'30 2-0 (0-0). 51. Ferry Alfons 1-0, 90+2. Stijn Ma- hieu 2-0 (strafschop). Scheidsrech ter: D. Serik (Deventer). Gele kaart: josimar Pattinama (Hoek), Jurgen Roozendal en Ricardo Appel man (beiden Zwaluwen'30). Aantal toeschouwers: 850. Hoek: Lieven de Veirman; Jurgen Landuyt, Geert Bosschaart, Giovan ni Siereveld, Michael Koné; Ferry Alfons, Gideon Imagbudu, Stijn Ma- hieu, Musaba Selemani (87. Chakir Lmaknafi); Koen Versyp (57. Regi- lio Pinas, 90+1. Hoessein Bouzam- bou) en josimar Pattinama. Scheidsrechter Serik legde het duel na 83 minuten even stil. Na dat hij een doelpunt van Regilio Pi nas had afgekeurd, werd de leids man verbaal onder vuur genomen door enkele Hoek-aanhangers. Se rik zocht de kleedkamer op voor een korte afkoelingsperiode. Na een kleine tien minuten Werd de wedstrijd hervat. door Jan Dagevos pas kort voor rust op naam van Musaba Selemani. De Afrikaan werd schuin voor het doel vrijge- speeld, leek de 1-0 binnen te gaan schieten, maar produceerde een onbegrijpelijk stiftballetje. Josimar Pattinama werd kort daarna, ter wijl hij op snelheid op weg leek naar de openingstreffer, neerge legd. Een vrije trap van Stijn Ma- hieu werd net uit de hoek getikt door doelman Stephan Veenboer. De fase aan het eind van de eerste helft gaf wel al aan dat Hoek de bo venliggende partij was. „We heb ben voor rust niet al te open ge speeld", zei Demanet. „Als je dat wel doet, kost dat heel veel energie en moet je eigenlijk al het verschil kunnen maken. Dat hebben we nu in de tweede helft gedaan." Alfons brak de wedstrijd zes minu ten na rust prachtig open. De aan voerder begon net over de midden lijn aan een dribbel, hield drie te genstanders van zich af en plaatste de bal met zijn linker in de verre hoek (1-0). Kort na de openingstreffer bracht Demanet Regilio Pinas binnen de lijnen voor Koen Versyp. Met Pi nas kwam er meer dreiging en diepgang in het spel van Hoek. „We konden daardoor wat achter over leunen", analyseerde Dema net. „Met een beetje meer geluk hadden we het eerder af kunnen maken." De bevrijdende, tweede treffer viel nu pas in blessuretijd. Pinas werd neergelegd, Stijn Ma- hieu benutte de toegekende straf schop: 2-0. „Gezien de omstandigheden heb ben we goed gespeeld", vond de trainer. „Er zat druk op deze wed strijd, maar de spelers hebben la ten zien dat ze verbeten waren. Ze hadden allemaal de wil om te win nen. Als ze dat de komende wed strijden ook laten zien, hebben we een goede kans om de topklasse te halen." NUENEN - Vlissingen leeft nog. Na een zwakke reeks boekte de Wal- cherse zondag-eersteklasser giste ren eindelijk weer eens winst. Vlis singen won met 2-1 bij Nuenen. „De blijdschap is groot in de kleed kamer", zei trainer Ruud Pennings na afloop van de wedstrijd. „Het heeft ons de laatste tijd flink tegen gezeten en dan is het prettig om weer eens drie punten te pakken." Vlissingen nestelde zich door het resultaat op de vijfde plaats (31 punten uit twintig wedstrijden) en heeft met nog twee duels voor de boeg alle kans op deelname aan de nacompetitie. Vlissingen maakte gisteren op een erbarmelijk slecht veld in Nuenen het verschil in de tweede helft. Na dat Sinan Coban voor rust drie kansen om zeep had geholpen, was hij in de 55e minuut wel doel treffend. Hij schoot raak na voor bereidend werk van Jonathan Con- stancia. Vijf minuten later werd het 0-2 na een prima actie van Rüstem Sen. Vlissingen beleefde nog tien angsti ge minuten toen de thuisclub in de tachtigste minuut op 1-2 kwam uit een vrije trap van Richard van Malten. Bij een scrimmage beland de de bal later nog op de lat en kwam Vlissingen met de schrik vrij. IFC-RCS 3-0 (1-0): RCS ging met een slecht gevoel huiswaarts na de wedstrijd tegen IFC in Hendrik- Ido-Ambacht. Het veldspel van de Souburgers was meer dan redelijk, maar de ploeg miste scherpte in de afwerking. „We waren zeker niet de mindere ploeg", vond oe- fenmeester Michel Leonhart, „maar we waren voor de goal be sluiteloos." RCS domineerde in het eerste be drijf, had een veld overwicht, maar keek bij rust toch tegen een 1-0-achterstand aan. Uit een vrije trap schoot Reinder van de Velde raak. Ook na de pauze blies RCS zijn partijtje mee, maar de ploeg liet zich opnieuw verrassen bij een standaardsituatie. Uit een vrije trap scoorde Nico Ramos de 2-0. RCS ging vervolgens met vier spit sen spelen, maar kreeg tien minu ten voor tijd de rekening gespre- senteerd. Danny Slingerland be paalde de eindstand op 3-0. RCS vindt zich nu terug op de zes de plaats met 30 punten uit twin tig ontmoetingen. De Souburgse formatie is net als Vlissingen nog in de race voor de nacompetitie. Een verdediger van Terhole schiet de bal weg voordat een aanvaller van SDO'63 gevaarlijk kan worden. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Na de 3-1-zege op Smerdiek 3 blijven de voetbalsters van Koewacht in de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal meedoen voor het kampioenschap. In de tweede klasse van het zondagvoet bal greep Terneuzen de laatste stro halm in de strijd om lijfsbehoud door een 4-1-zege op Bavel. Voor Steen werd de degradatie uit de derde klasse een feit door een 0-5-nederlaag tegen Roosendaal. Een klasse lager kwam Hontenisse verder in het nauw omdat Dosko in Bergen op Zoom met 3-1 te sterk bleek. Zaterdag. Derde klasse IJzendij- ke-Papendrecht 1-1 (1-0): IJzendij- ke was in de eerste helft veel ster ker, maar drukte het overwicht slechts in één doelpunt uit van Karin Buijsse. Na rust stortte de ploeg van Nico Aerssens, die vori ge week kampioen werd, in elkaar. De gelijkmaker van Papendrecht was dan ook terecht. Vierde klasse. Dauwendae- le-Oostburg 3-2 (2-1): De wed strijd ging gelijkop. In de slotfase moesten de bezoeksters toch nog buigen voor de Walcherse ploeg. In de eerste helft bleef de span ning erin door een Oostburgse tref fer van Maartje van Iwaarden. Na rust kwam Oostburg door Charlot te Barra langszij, maar door een be nutte strafschop bleven de drie punten toch nog in Middelburg. Vijfde klasse. Smerdiek 3-Koe- wacht 1-3 (0-2): Koewacht was de betere ploeg en nam bij de rust af stand door doelpunten van Sabri- na van der Ven en Iris Kint. Smer diek bood daarna meer tegen stand, maar een treffer van Kint betekende de genadeklap: 1-3. Zondag. Tweede klasse. Terneu- zen-Bavel 4-1 (0-0): De wedstrijd kwam in de tweede helft op gang. Annelien van Hecke opende kort na de hervatting de score, waarna Renée van den Berg voor 2-0 en 3-0 zorgde. Bavel bracht de marge een kwartier voor tijd weer op twee treffers, maar vijf minuten voor tijd ontnam Bianca de Meijer de bezoeksters alle illusies. Derde klasse Steen-Roosendaal 0-5 (0-4): Voor Steen viel het doek in de thuiswedstrijd tegen Roosendaal. De Zeeuws-Vlamin gen werden al voor de rust op een kansloze achterstand gezet. Via 0-4 halverwege werd het 0-5. Vierde klasse: Dosko-Hontenis- se 3-1 (0-0): Na een gelijkopgaan- de eerste helft kwam Hontenisse, dat nog altijd niet veilig is, in de tiende minuut na de rust op een 1-0-achterstand. Dat bleek achteraf het breekpunt. Dosko voerde daar na in korte tijd de score op naar 3-0. Fanny Kool scoorde nog te gen. Vijfde klasse: Axel-Halsteren 1-2 (0-2): Axel kreeg in de topper te gen Halsteren voor de rust welis waar een aantal aardige kansen, maar moest ook constateren dat de tegenstander meer inhoud had. Pas in de slotfase kon Linda van Meurs de spanning nog voor even terugbrengen, maar de gelijkmaker zat er nooit in. MOC'17-Vogelwaarde 0-2 (0-1): Vogelwaarde kwam voor de rust verdiend op 0-1 door een doel punt van Annelies Baauw, maar verloor gaandeweg de greep op de wedstrijd. Na de hervatting had MOC'17 lange tijd het heft in han den en leek de gelijkmaker slechts een kwestie van tijd. In de slotfase herpakte Vogelwaarde zich echter en besliste Anne Dieleman uit een counter het duel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57