Na bewogen week doet Hoek Biervliet en IJzendijke in evenwicht 321 sport Na een bewogen week doet Hoek wat het moet doen. Onder leiding van Gaby Demanet wordt concurrent Zwaluwen'30 met 2-0 opzij gezet. Verdediger De Loof eerste aanwinst Hoek Goes komt niet tot scoren in restant Veerkracht Cadzand wordt niet beloond Gastel boekt kostbare overwinning op BSC Hoek 2 onderuit tegen Kozakken Boys 2 maandag 19 april 2010 HOEK-ZWALUWEN'30 10 Hoek hield zaterdag voor de tiende keer dit seizoen de nul. Vorig sei zoen lukte dat acht keer. Stijn Mahieu draait weg van een tegenstander. De Belgische middenvelder zou Hoek in de blessuretijd van de tweede helft uit een strafschop in veilige ha ven schieten. foto Peter Nicolai HOEK Hoek heeft de eerste aanwinst voor het nieuwe seizoen binnen. Niels de Loof, een twintigjarige linksback van Racing Waregem, maakt de overstap naar de hoofd klasser. De Loof speelde jarenlang in de jeugd van Club Brugge maar kon daar niet doorbreken. Vervolgens tekende hij een eenjarig contract bij Racing Waregem, waar hij al on der Gaby Demanet trainde. „We hadden hem al op ons lijstje staan", zei Gert-Jan de Boer zater dag. „Hij heeft een geweldige men taliteit en Gaby kent hem dus al." GOES Zondag-tweedeklasser Goes is er niet in geslaagd om het restant van het gestaakte duel met Dubbeldam in een zege om te zetten. Het bleef 0-0. De wedstrijd werd eind vorig jaar voortijdig beëindigd vanwege een blessure van de arbiter. In de nog overgebleven 35 minuten kreeg Goes enkele goede mogelijk heden, maar onder anderen Steven Fitch, Padden van de Water en Gert-Jan Tierie troffen geen doel. Goes-doelman Sven Wolkenhauer had enkele prima reflexen. CADZAND Op eigen veld leek Cadzand zater dag opnieuw een ruime nederlaag te moeten slikken. Tegenstander ZSC'62 had de touwtjes in handen, leidde bij rust met 0-2 en maakte na rust de derde treffer. Daarna toonde Cadzand echter veerkracht. Het kwam via Patrick Vercouteren op 1-3 en zette een slotoffensief in. Dominique Strijbosch zette de 2-3 op het bord, waarna tien spannen de minuten volgden. Ondanks goe de kansen viel de gelijkmaker ech ter niet meer. GASTEL Dankzij een 2-0-overwinning op BSC is SC Gastel gisteren weer naast RIA W. gekomen in de derde klasse van het zondagvoetbal. Beide ploegen hebben zestien pun ten vergaard uit twintig duels. RIA W. kan zich rechtstreeks in veilig heid spelen als de ploeg in de laat ste twee competitiewedstrijden (te gen Dosko en FC Bergen) betere re sultaten boekt dan directe concur rent Gastel. MOC'17 staat met vijf tien punten uit twintig wedstrij den op de laatste plaats. HOEK Het heeft er alle schijn van dat de reserves van hoofdklasser Hoek dit seizoen af zullen sluiten met de vierde plaats. De titelverdediger had nog een plaats kunnen stijgen als het op eigen veld van Kozakken Boys 2 gewonnen had, maar Hoek 2 verloor het duel met de nummer drie met 0-4. De beslissing in de wedstrijd viel kort voor en kort na de rust, toen Kozakken Boys van 0-0 op 0-3 kwam. In de slotfase moest Hoek 2 zelfs nog een vierde tegendoelpunt incasseren: 0-4. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal bleef de topper tussen Biervliet en IJzendij ke onbeslist: 1-1. Van de achtervol gers profiteerde alleen Sluiskil, dat met 7-2 van Sluis won. Philippine haakte af door een 1-2-nederlaag tegen Zeeland Sport. Biervliet-IJzendijke 1-1 (1-1): Ruim vijfhonderd toeschouwers zagen een wedstrijd die niet alleen spannend was, maar ook met goed voetbal gepaard ging. Vroeg in de wedstrijd opende IJzendijke via Adri van Hanegem de score. Daarna waren de beste kansen voor Biervliet. .Nadat Derek de Booy en Timon van der Hooft dicht bij de gelijkmaker waren ge weest, bracht Eric Dieleman de stand in de veertigste minuut uit een strafschop in evenwicht. Na de rust trof Nicki van den He mel de kruising van paal en lat. Kort voor tijd verzuimde Lode- wijk van Keeken om de wedstrijd in het voordeel van IJzendijke te beslissen. De bezoekers stapten als morele overwinnaars van het veld: 1-1. Sluiskil-Sluis 7-2 (3-1): Sluis had in het eerste halfuur het beste van het spel en kwam terecht op 0-1 door een doelpunt van Bennie Pol let. Daarna nam Sluiskil het heft in handen en nog voor de rust werd het 3-1 door treffers van Sjoerd Huisman (twee keer) en Randy Zandstra. In de tweede helft liep de score via Remco Faas- se, Yannick Vanhijfte, Mourat Lef- kik en Randy Zandstra eerst op naar 7-1 voordat Coen Quaak voor het slotakkoord kon zorgen: 7-2. Philippine-Zeeland Sport 1-2 (0-1): Hoewel de beste kansen in de eerste helft voor Philippine wa ren, nam Zeeland Sport na een half uur door Jeroen Boschgra een voorsprong. In de meer evenwich tige tweede helft scoorde Boschgra nog eens, waarna Maarten de Groene de marge weer op één tref fer bracht. Schoondijke-Graauw 2-0 (1-0): Schoondijke kwam na vijf minu ten op voorsprong door Jacco Seen. De thuisploeg had ook daar na lange tijd het beste van het spel. Nadat een lob van Seen op lat was beland, kwam Graauw meer en meer in de wedstrijd. Dat leverde de bezoekers wel kansen maar geen doelpunten op. Zes mi nuten voor tijd was het Seen die Schoondijke definitief over de streep hielp. Vanaf de middenlijn soleerde hij naar 2-0. SDO'63-Terhole 2-1 (1-0): SDO'63 kwam voor de rust niet onver diend op voorsprong door een fraaie lob van Sigi Leest. In de tweede helft had Terhole een over wicht. Na 78 minuten resulteerde dit in de gelijkmaker van Johnny Nagelkerke. In de allerlaatste mi nuut kopte Hubert-Jan Roelands SDO'63 alsnog naar de zege. Hulsterloo-Hoofdplaat 3-2 (2-1): Hoofdplaat kwam vroeg in de wed strijd door Sonny Eggermont op voorsprong. Daarna vocht Hulster- loo zich knap terug. Eerst werd het 1-1 door Eric Goossens en ver volgens 2-1 door Joeri Verleij. Na de rust kwam Hoofdplaat door Loek Thomaes weer terug, maar in zowat de laatste minuut bezorgde Verleij de thuisclub de zege. Groede-Vogelwaarde 3-0 (0-0): Groede had voor de rust een over wicht, maar scoorde pas in de tweede helft. Wrezj Ohanian zorg de voor 1-0, toen Vogelwaarde de wedstrijd meer en meer naar zich toe trok. Henk Fenijn schoot Groe de in veilige haven. Bas Casteleijn bepaalde de eindstand op 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56