Hulst is iedereen aardig 15 De echte boodschap stond onder de postzegel Anonieme jury Zoektocht naar oude splinters bij tunnel Aanleg nieuwe paden in duinen afgerond Dorpsraad houdt gedichtenwedstrijd Zorgaanbieders werken saiuefi Dronken bestuurders raken rijbewijs kwijt Tatyana Say laat werk zien in De Galerie Brievenbus en kliko in brand gestoken maandag 19 april 2010 meester en vier wethouders) is aanwezig. Burgemeester Jan-Frans Mulder spreekt een aantal mede werkers (niet allemaal, want er moet natuurlijk gewoon gewerkt worden) vol trots toe. Die kijken wat onwennig: ze zien niet dage lijks (voornamelijk) mannen in pak een tompouce eten in de kof fiehoek. De bestuurders hebben eën pre sentje meegenomen. Alle mede werkers krijgen een memorystick. „Daar kunnen jullie de foto's op zetten die jullie volgende week on getwijfeld gaan maken", zegt de burgemeester. Hij doelt op de reis naar Eurodisney, die door de lan delijke directeuren en managers van Hema als prijs is uitgeloofd aan de werknemers van het win nende filiaal. De managers van het hoofdkantoor nemen volgend weekeinde voor twee dagen de winkel over. „Dat heeft twee doeleinden", zegt filiaalmanager Wultjes. „Zo blijft de winkel open, maar tegelijkertijd zien de mensen die de plannen maken ook eens op de werkvloer prijswinnende Hema. Ze krijgen allemaal een memorystick. foto Peter Nicolai of hun ideeën ook echt effect heb ben." Of de tientallen medewerkers zelf ook vinden dat ze in een leuke winkel werken, is wat lastig te we ten te komen. Ze mogen namelijk niet met journalisten praten. Or ders van het hoofdkantoor. „Ze zijn bang dat er iets gezegd wordt wat net niet zo bedoeld is", ver klaart Wultjes. Dan het maar eens als gewo ne klant geprobeerd. Eerst een wat domme vraag stel len. „Mevrouw, verkopen jullie ook sokken?" Het antwoord komt correct en zonder een spoortje ver bazing. „Ja hoor, meneer: een stuk je doorlopen en dan linksaf." Dat begint goed. De keuze aan sok ken, kousen en andere voetbedek- kers is vervolgens enorm. Daar scoort de Hema punten mee, want het uitgebreide en altijd aanwezige assortiment was één van de rede nen voor de winst van deze vesti ging- De mevrouwen achter de kassa zijn uiterst vrolijk en beginnen zelfs een praatje over het weer. Daar hebben de meisjes in de ge combineerde vlees- en broodafde ling geen tijd voor. Daar is het hart stikke druk. Een mooi moment voor de ultieme test. „Mag ik één appelflap?" De afwikkeling is snel en geroutineerd. Net als lijkt alsof het meisje die laatste, o zo belang rijke opmerking vergeet, komt-ie toch nog. „Prettige dag verder!", roept ze de klant na. Ja hoor, dik verdiend, die prijs. De Hema Hulst in de Gentsestraat is winnaar van een interne compe titie van de winkelketen. Daarbij kijken anonieme juryleden naar alle onderdelen van de win kel. Ze brengen bijvoorbeeld een pakje terug en kijken of dat goed wordt afgehandeld. De Hema in Hulst scoort vooral hoog op service en assortiment. Dat laatste houdt in dat er niks op was en de schappen goed gevuld waren. Hema Hulst heeft ongeveer veer tig medewerkers. SLUISKIL Bij de geplande ingang van de toe komstige Sluiskiltunnel in de Koe- gorspolder bij Temeuzen is afgelo pen week archeologisch onderzoek verricht. Op honderd plaatsen zijn pijpen van ongeveer zeven meter in de grond geboord. De opgegra ven monsters worden de komende maanden onderzocht. Tijdens eer der onderzoek zijn ter plaatse vuur steensplinters gevonden. Afhanke lijk van het resultaat, dat in het na jaar bekend is, wordt beslist of ver der onderzoek nodig is. KNOKKE Vlaamse overheden en instanties openen donderdag officieel de nieuwe fiets- en voetpaden in de Zwinduinen, tussen Cadzand en Knokke. De oude, vervallen beton wegen zijn afgelopen maanden ver vangen door gescheiden wandel en fietspaden. Eerder werden ook ruiterpaden in het gebied aange legd. De opening is om 14.00 uur op de Zwinparking bij het Rückriemmonument. RETRANCHEMENT De dorpsraad Retranchement houdt een gedichtenwedstrijd over het dorp. Iedereen mag meedoen, mits het gedicht over Retranche ment gaat of over (oud-) inwoners. Het werk moet passen op één A4'tje. Het mooiste gedicht wordt ingelijst en krijgt een plaatsje in het dorpshuis. Inleveren kan bij Lu- cien van Vlaenderen (Prins Mau- ritsstraat 48) of Janet Aarnoutse (Noordstraat 62). OUWERKERK Kleinschalige zorgondernemers in Zeeland hebben zich verenigd in de stichting ZoekenNaarZ.org. De stichting heeft als doel de bekend heid van de individuele zorgonder nemers te vergroten en kennis te delen. Zeeland telt ongeveer zeventig klei ne zorgondernemers. Op 20 mei wordt stichting gepre senteerd. Dan wordt ook de websi te www.ZoekenNaarZ.org actief. door Wiima Valk OOSTBURG - Ze gaan op voor plati na, Agnes (87) en Ghislain (90) van Waes-Ongenae. Afgelopen za terdag vierden ze hun briljanten huwelijk, 65 jaar trouw aan elkaar en nog steeds een geweldig en zo te zien verliefd paar. Het begon, zoals veel verkeringen vroeger, tijdens een evenement. „Hemelvaart 1939 in Biervliet", we ten beiden nog. ,Met een vervolg tijdens de kermis van IJzendijke met Pinksteren. Toen was het even over. Er was niets meer te doen, geen feest, geen kermis en dan zag je elkaar niet. Zomaar uit gaan was er niet bij." Hoe ze dan contact hielden? Zon der telefoon, die was nog voor de notabelen, zonder gsm en inter net? „We schreven kaartjes", ver telt Ghislain. „Ansichtkaarten met een neutrale tekst." „Die gaf de postbode dan stiekem aan me", vult Agnes aan. „Want dat mocht niet, een kaartje van een vreemde jongen!" De echte boodschap stond onder de postzegel, lacht Ghislain. „Datum, uur en plaats van onze afspraak. Wij wisten ons wel te redden." Het echtpaar woont nog geheel zelfstandig. Hun briljanten huwe lijk hebben ze gevierd met hun vijf dochters en met de twee nog levende zonen (één is overleden), de aangetrouwde partners, de 23 kleinkinderen en de 30 achter kleinkinderen. „En er zijn er nog twee op komst." EEDE Twee automobilisten raakten in de nacht van zaterdag op zondag hun rijbewijs kwijt omdat ze dronken achter het stuur zaten. Een 39-jarige Terneuzenaar werd rond 2.45 uur gesnapt in de West- kolkstraat in zijn woonplaats. Hij had bijna drie keer teveel gedron ken. Op de Nieuweweg bij Eede was een 50-jarige Belg de pineut. De in woner van Moerbeke had even eens bijna drie keer meer alcohol in het bloed dan toegestaan. TERNEUZEN Tatyana Say exposeert tot eind mei in De Galerie aan de Noordstraat 2 in Terneuzen. De kunstenares uit Oekraïne, sinds vijf jaar woonachtig in Nederland, maakt schilderijen met uiteenlo pende thema's. Zelf omschrijft ze haar werk als 'figuratieve Art De- co'; soms humoristisch, soms bi zar, aangrijpend of romantisch.. Say heeft een eigen galerie in de Terneuzense Spuistraat. HULST Onbekenden hebben gisterochtend brand gesticht in een woning in Hulst en in een kliko. Een bewoner van het Europaplein werd rond vijf uur wakker van een brandlucht. Zijn brievenbus bleek in brand te staan. De bewoners hebben het vuur zelf gedoofd. De brandweer kwam wel ter plaatse, maar hoefde niks meer te doen. Even later brandde in de verderop gelegen Zo merstraat een kliko helemaal uit. MEEST GELEZEN 1. Faillissement Gasterij De Tijd 2. Gewapende overval op videotheek 3. Oud-Bressiaander eist vrijspraak DE KELDER Benieuwd naar de prestaties van het 'het vuufde' van Terneuzense Boys? Zie www.pzc.nl/blog/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's Agnes (87) en Ghislain (90) van Waes-Ongenae vierden zaterdag hun f rig huwelijk. foto Peter N Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53