Bij de Hema in 141 zeeland Klein en toch buitenschoolse opvang: de kracht van basisschool 't Zand Oud-inwoner Breskeis eist alsnog vrijspraak Opdrukken PRIJS Vestiging gekozen tot beste van het land Inwoners Heikant gaan voor betere infrastructuur Bloembinder geeft demonstratie almanak www.pzc.nl/webwinkel PC-games maandag 19 april 2010 BMBWilS a door Martijn de Koning En daar zit voor en na school tijd de buitenschoolse op vang." Nancy Warrens, direc teur van basisschool 't Zand in Zandstraat, wijst naar een deel van het kleuterlokaal. Alsof het de normaalste zaak van de wereld is dat één van de kleinste basisscho len in Zeeuws-Vlaanderen be schikt over een eigen bso. Dat is natuurlijk best opvallend, geeft ze zelf ook aan. De meer dan honderd jaar oude school telt 35 leerlingen. Daarvan maken er 13 ge bruik van bso De Zandmannetjes, een vestiging van de Stichting Kin deropvang Zeeuwsch-Vlaanderen. Een hoog percentage. Juf Mariska Hamelink (van de bso) en juf Nan cy hebben wel een idee hoe dat komt. „Er zitten nogal wat kinde ren uit de omliggende polders op Juf Nancy van 't Zand (links) en juf Mariska van bso De Zandmannetjes le ren kinderen deze weken alles over het thema 'eten', foto Mark Neelemans onze school. Die maken wat snel ler gebruik van bso." Juist het aan bod van mensen uit 'de buiten' schept kansen voor 't Zand. „Die moeten een weloverwogener schoolkeuze maken dan mensen die in een kern zelf wonen. Die gaan meestal naar de school op het eigen dorp." Voor ouders uit de polders rond Zandstraat is Phi lippine, Sluiskil of Sas van Gent echter ook dichtbij. „Een aantal van hen kiest bewust voor ons vanwege de kleinschaligheid van de school. Samen met het feit dat we een bso hebben, blijkt dat onze kracht." Maar meteen ook een zwakte, erkent juf Nancy. „We heb ben nu 35 kinderen. Daarvan zit ten er 18 in de drie hoogste klas sen." Over een paar jaar komt de school dus gevaarlijk dicht bij de landelijke minimumnorm. „Geluk kig zijn er wat baby's geboren", geeft Mariska aan. „Die kunnen on ze redding worden." Om ook andere ouders over .te ha len hun kind in Zandstraat op school te doen, én natuurlijk om (groot)ouders en dorpsgenoten van de huidige leerlingen te infor meren, houden school en bso mor gen tussen 10 en 12 uur samen een open ochtend. Kinderen geven on der meer een dansvoorstelling en laten zien hoe ze dagelijks werken. Van de dik vierhonderd Hema-vestigingen in Nederland is die in Hulst door de hoogste bazen gekozen tot de beste van het land. Een klein testje wijst het uit: de prijs is volko men terecht. door Martijn de Koning Knap dat jullie je kunnen onderscheiden. Voor mij zien alle Hema's er het zelfde uit." De Hulster wethouder Diana van Damme knikt waarderend naar filiaalmana- ger Paul Wultjes van de Hema in Hulst. Van Damme maakt deel uit van een zware delegatie die zater- dag het personeel van de vestiging een hart onder de riem komt ste ken: het voltallige college (burge- door Jan jaap Broekhuijsen BRESKENS - Een 39-jarige man die door de Middelburgse politierech ter tot twintig uur werkstraf is ver oordeeld omdat hij in de zomer van 2007 in zijn toenmalige woon plaats Breskens tot tweemaal toe zijn geslachtsdeel zou hebben ge toond aan een destijds zevenjarig meisje, wil in hoger beroep alsnog worden vrijgesproken. „Dit móet echt vrijspraak worden", zo beet zijn raadsman M. Harte het Haag se gerechtshof bijna toe. „Het eni ge bewijs is de belastende verkla ring van het meisje." Hef meisje vertelde de politie dat de huisvriend tot tweemaal toe zijn broek had laten zakken waar zij bij was. Een psycholoog noem de dat politieverhoor 'goed verlo pen'. De verdachte zei geen verkla ring te hebben voor de beschuldi gingen. Hij gaf wel aan dat hij had gehoord dat het kind zelf grens overschrijdend seksueel gedrag ver toonde. De verdachte en zijn vrouw zijn in middels verhuisd naar een ander dorp; volgens hem om hun voor malige vrienden te ontlopen. „Ze strooien verhalen in het rond, ze houden nooit meer op." De aanklager van het hof vond dat er genoeg bewijs is en eiste zestig uur werkstraf De rechter doet op 29 april uitspraak. HEIKANT - De inwoners van Hei kant vinden dat aanpak van de in frastructuur in de nabije toekomst het speerpunt moet zijn voor het dorp. Zaterdag spraken bijna 300 bezoekers van de droommarkt zich in het gemeenschapscentrum 't Heike uit over vijf projecten met verschillende thema's. De meeste steun ging naar de werkgroep die inzet op het opwaarderen van de Vylainlaan en Julianastraat met voet- en fietspaden, extra parkeer plaatsen bij de ouderenwoningen in de Pastoor Doensstraat en het opknappen van het Stuikersplein- tje met onder meer een kiosk. De dorpsraad verwerkt de plan nen in een dorpsvisie. mem sasm KLOOSTERZANDE 7 Meesterbinder Jaap Wisse uit Heinkenszand geeft donderdag om 19.30 uur in hotel Van Leuven in Kloosterzande een demonstratie bloemschikken. Deel name 10 euro, inclusief koffie. Aan melden: Rianne van den Kie- boom, 0114-682124. 1 88 Sinds in Terneuzen het rondje (Otheense) Kreek met allerlei jog- gingmogelijkheden is aangelegd, die nen zich daar steeds meer mensen aan die hun spieren los willen ma ken teneinde hun conditie op peil te houden. Op één van de plaatsen waar trim- toestellen zijn neergezet was een de zer dagen een man aan het opdruk- Tip? redactie@pzc.nl ken. Bij passanten kan deze indivi duele tak van sport tot wonderlijke misverstanden leiden. Langs het pad op het joggingsterrein kwam een andere sportieveling aan gerend. Hij wierp een blik opzij naar de man die nog steeds aan het op drukken was en in het voorbijgaan riep hij hem toe: „Ze is al weg, hoor!" Burgemeester Jan-Frans Mulder is trots op de medewerkers van de Slechts 9,95 per set! categorie DVD's en Games Voor jongens en meisjes Laat uw (klein)kind genieten van deze mooi spellen voor de PC. Er zijn 2 sets: een voor jongens en een voor meisjes. Set Jongens: Harry Potter, Cars, Wickie de Viking Set Meisjes: Maya de Bij, Dora, Barbie Urenlang spelplezier voor uw (klein)kind! Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 9,95* exclusief 1,95 verzendkosten per set r WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52