PZCU Provincie blijft bij cijfers over Waterdunen Videotheek overvallen ZEEUWS-VLAANDE 14 en 15 17 PROJECT Nieuw rapport bevestigt oude cijfers Prijswinnende troon 'topstuk' tijdens Kunstroute Graauw Verwarring over stap van leden actiecomité leidt tot boze reacties Dorp kansloos in race om CruyfT Court Politie bekeurt vier nachtelijke vissers Brandweer IJzendijke naar volgende ronde Maandag 19 april 2010 Hema in Hulst gekozen tot de beste van het land Popband Volt Violin maakt indruk op 2nd Influenz Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning BRESKENS - Eerdere cijfers over het verwachte aantal bezoekers in toe komstig plan Waterdunen en hun bestedingen kloppen, stelt de pro vincie Zeeland. Dat blijkt uit het onderzoek 'Regionale sociaal-eco nomische effecten Waterdunen' van bureau KPMG. Twijfel over de aantrekkingskracht van het toekomstige recreatie- en natuurproject bij Breskens is één van de belangrijkste argumenten van tegenstanders van Waterdu nen. Ze vrezen dat er straks maar weinig mensen geïnteresseerd zul len zijn in een bezoekje aan het na tuurgebied en zijn bang voor mas sale leegstand van de pakweg vier honderd te bouwen bungalows. „Wij horen die geluiden natuurlijk ook", stelt Lies Dekker, namens de provincie projectleider van het plan Waterdunen. „We hebben dan steeds de resultaten van eerde re onderzoeken laten zien. Onder meer de Kamer van Koophandel heeft hier al eens naar gekeken. Toch bleef er twijfel. Dus hebben we nog maar eens onderzoek laten doen." De cijfers van KPMG wijken wel wat af van die van eerdere onder zoeken. Volgens het rapport levert Waterdunen de streek straks m fulltimebanen. In vorige berekenin gen waren dat er 144, maar door dat nu wordt uitgegaan van een groter aantal directe banen is de koopkrachtstijging dankzij de nieu we werkgelegenheid nog steeds de zelfde: zo'n twee ton. Waterdunen trekt volgens KPMG 385.000 bezoekers naar de regio. De provincie ging tot nu toe uit van 433.000 mensen. Met name het verwachte aantal dagjesmen sen daalt: van 150.000 naar 100.000. Omdat er juist meer men sen dan eerder werd gedacht in de bungalows verblijven, blijft het to taal aan bestedingen van de bezoe kers samen rond de twintig mil joen euro per jaar. De cijfers staan in een bijlage bij het ontwerpinpassingsplan, het be stemmingsplan voor Waterdunen. De 55 zienswijzen die op het voor ontwerp binnenkwamen, hebben niet tot grote wijzigingen in de nieuwe versie geleid. Het ontwerp plan ligt zes weken ter inzage. Op 1 oktober stellen Provinciale Sta ten het definitieve inpassingsplan vast. Volgens Dekker neemt PS dan ook een besluit over al dan niet onteigenen van landeigenaren in het plangebied. Met hen wordt nog steeds onderhandeld. OOSTBURG - Het is nog niet zo makkelijk opvolgers te vinden voor het Actiecomité Waterdunen Nee!. Dat bemerken Adri Rosen- daal, Franqois Babijn en Ineke Mul der. Het drietal stapte vorige maand uit het comité, nadat ze in de Sluise gemeenteraad waren ge kozen. Ze achtten die taken niet met elkaar verenigbaar. Er hebben zich nog geen opvolgers gemeld. De stap leidde overigens tot onbe grip bij een aantal aanhangers van de Lijst Babijn. „Die maakten daar uit op dat we opeens niet meer te gen Waterdunen zijn", vertelt Ba bijn. „Ik kreeg meerdere telefoon tjes per dag. Daar zat een aantal zeer onvriendelijke tussen." Babijn benadrukt niet van standpunt ver anderd te zijn. „Ook als raadsleden blijven we tegen Waterdunen." door Edy de Witte GRAAUW - Lekker fietsen, wandelen of rijden van ate lier naar atelier en genieten van allerlei kunstvormen. De tweedaagse kunstroute in Graauw trok afgelopen weekend naar schatting 2500 bezoekers. „Ook door het prachtige weer was deze zevende editie echt een pu bliekstrekker", zegt medeorganisator Rita Jaberg. Meer dan zeventig artistieke mensen uit Nederland en België presenteerden zich in Graauw en omgeving. Bezoekers konden in verschillende workshops zelf ervaren of ze een kunstzinnige uiting in de vingers hebben. In het kunstenaarsdorp bij uitstek presenteerden zich ook veel inwoners in hun eigen atelier. Op diverse loca ties werd met kunstvormen ingespeeld op het thema 'zwart-wit'. Jaberg sprak haar waardering uit voor de deelname van de plaatselijke basisschool Ter Doest. „Dit noem ik echt een brede school. Inspelen op activi teiten in het dorp door niet alleen kunstenaars exposi tieruimte te bieden, maar ook de leerlingen zelf actief bij de kunstroute betrekken." Met de deelname aan een landelijk 'tronenproject' span den de leerlingen van groep 6 en 7 de kroon. Inspelend op een wedstrijd van de vakopleiding voor schilders kleurden de leerlingen een houten troon met verf in (fo to). Plaatselijk kunstenaar Tonnie Hermans stond de jon ge creatievelingen met deskundig advies bij. Als vertegenwoordiger voor Zeeland reizen de leerlin gen op donderdag 27 mei met hun creatie naar historie park Archeon in Alphen aan den Rijn om mee te dingen naar de prijs voor mooiste troon van Nederland. foto Peter Nicolai HOEK De eerste Cruyff Court van Zeeuws-Vlaanderen komt niet in Hoek. Het Terneuzense college heeft een verzoek daartoe van TOP/Gemeentebelangen-raadslid Giel van Boom afgewezen. Hoek heeft al vrij veel speel- en sportfaci liteiten, aldus B en W, en zal dan ook geen geld van de Johan CruyfF Foundation krijgen voor een court (kosten ruim één ton). Er wordt wel met jeugd en dorpsraad ge praat over een skatebaan. TERNEUZEN Vier vissers zijn zaterdag in alle vroegte beboet bij een nachtelijke politiecontrole aan de Otheense Kreek (Terneuzen) en de Hoekse Kreek. Op beide plaatsen mag 's nachts niet gevist worden. Bij beide wateren werden twee mannen om die reden bekeurd. Ze kregen een boete van 6o euro. De mannen bij de Otheense Kreek had den verder geen toestemming van de eigenaar om te vissen. Ze kre gen 90 euro extra aan de broek. ZUIDDORPE De brandweer van IJzendijke heeft zich zaterdag geplaatst voor de vol gende ronde van de regionale brandweer wedstrijden. Tijdens wedstrijden in Zuiddorpe eindig den de Zeeuws-Vlamingen als tweede in hun groep. De eerste drie van de twee strijdende groe pen plaatsten zich voor de volgen de ronde, die uit vier wedstrijden bestaat. IJzendijke was de enige Zeeuws-Vlaamse ploeg die daar in slaagde. TERNEUZEN - Videotheek De Me- diastore in het Serlippens winkel centrum aan de Drebbelstraat in Terneuzen is vrijdagavond rond 22.00 uur overvallen. De dader maakte een onbekend geldbedrag buit. De overvaller kwam met een wa pen de videotheek binnen en be dreigde de dienstdoende medewer ker. Eenmaal in bezit van het geld rende de man de zaak uit en liep in de richting van de Zeedijk. Agenten zetten meteen de omge ving af en deden sporenonderzoek en een buurtonderzoek. De politie vraagt mensen die iets bijzonders hebben gezien, zich te melden. De dader is een vrij lange man (1,80 tot 1,90 meter). Hij was ge kleed in donkere kleding en droeg sportschoenen. Op zijn hoofd had hij een soort bivakmuts. De politie wil niets zeggen over het gebruikte wapen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51