sport 139 wat tijd nodig Verbrugge Terminals slaat een goede slag Tweede plaats Riemens Schakers HWP sluiten seizoen in meesterklasse af met remise jong Ajax belegt trainingskamp in Oostkapelle Van 't Westende in judoselectie maandag 19 april 2010 Sjoerd Huisman, de nummer drie in Domburg 'Ik sta voor de vier keer op het podium. De wedstrijd ligt me wel. Het is een prachtig parkoers' door Jan Dagevos DOMBURG - Terwijl een kopgroep van acht man zich opmaakte voor de eindsprint van de skeelerwed strijd Domburg on Wheels, kwam Erwin Mesu in de buurt van de fi nish bij van zijn inspanningen. Voor de Middelburger zat de race er zaterdagavond vier ronden voor het einde op. Hij behoorde tot het gedubbelde peloton en moest dus vervroegd afsprinten. „Ik heb nog nooit een goede eerste wedstrijd gereden", klonk het berustend uit de mond van Mesu. Om die reden had hij zich vooraf ook niet al te veel illusies gemaakt. Natuurlijk is het leuk om in een wedstrijd op eigen bodem goed te presteren, maar Erwin Mesu kent als geen ander zijn beperkingen zo vroeg in het seizoen. „Ik heb tijd nodig om in vorm te komen", zei Mesu. „Het komt ook, omdat ik veelal alleen mijn trainingen moet afwerken. Die toppers zoeken el kaar nogal eens op, trekken zich aan elkaar op en kweken dus hard heid. Wat dat betreft zit ik toch een beetje afgezonderd in Zee land." Het is iets waar Erwin Mesu, die dit seizoen uitkomt voor de Friese ploeg van Harry de Wolff overi gens niet om maalt. Hij schikt zich in zijn lot. „Ik ben vijf weken gele den begonnen met trainen, zo'n zes dagen per week. Soms twee keer per dag. Ik heb dus best mijn arbeid gedaan, maar ik kom op de toppers nu nog tempohardheid te kort. Er is maar een remedie tegen en dat is veel wedstrijden rijden." Mesu nestelde zich zaterdag bij de wedstrijd over veertig kilometer in de eerste ronde meteen op kop, maar miste niet veel later de slag. Op een moment dat toppers als Gary Hekman, Sjoerd Huisman en Roy Boeve zich lieten gelden, zat Mesu iets te ver naar achter. De Middelburger poogde hierna nog aan te haken en maakte even deel uit van een achtervolgende groep, maar miste de kracht om het gat met de koplopers te dichten. Op zich was dat niet zo gek, want de acht leiders hielden er in de stra ten van Domburg een moordend tempo op na. Ze haalden een ge middelde snelheid van 37 kilome ter per uur. Tien ronden voor het einde dub belden de leiders het peloton. De jury besloot vervolgens het pelo ton vier ronden voor het einde te laten afsprinten, waarna de kop groep vrij baan kreeg. De massaal toegestroomde toeschouwers kre gen vervolgens een prachtige eindsprint voorgeschoteld. Cris- pijn Ariëns won voor Gary Hek man en Sjoerd Huisman, maar het verschil was met het blote oog niet waarneembaar. Uiteindelijk won de Fries met een verschil van drieduizendste van een seconde. „Ik wist na afloop niet dat ik had gewonnen", bekende winnaar Cris- pijn Ariëns. „Het was een super wedstrijd en een super eindsprint op een prachtig parkoers." Dat laatste klonk de organisatie van Domburg on Wheels als mu ziek in de oren. De stichting hoopt in de toekomst ooit nog eens een Nederlands kampioenschap te mo gen organiseren. Bij de skatebond werd de afgelopen jaren tevergeefs aangeklopt, maar nu deze bond in de armen van de schaatsbond (KNSB) is gedreven, zijn er nieu we perspectieven. „We hebben met mensen van de schaatsbond gesproken", vertelde Els Mesu, die zitting heeft in de organisatie van Domburg on Wheels. „We heb ben nieuwe hoop gekregen. Ze wa ren enthousiast over het parkoers en de entourage." door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het driebandenteam van Verbrugge Terminals versloeg in een enerverend duel naaste con current in de degradatiestrijd DKM Tools/Nedglas uit Ooster hout: 6-2. De overwinning bete kent dat lijfsbehoud in de eredivi sie dichterbij komt. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Verbrug ge drie punten meer dan Al Bil jarts en één meer dan de tegen stander van gisteren. Het werd in Sluiskil een gevecht op het scherpst van de snede en een gevecht met verrassende wen dingen. Ronny Daniëls bijvoor beeld liep tot halverwege de partij achter de feiten aan (17-31 en 22-35 achterstand). Daarna herstelde hij zich. In een tijdsbestek van tien beurten was 41-44 en ging hij met een serie van zeven voorbij tegen stander Arie Weijenburg, om ver volgens uit te maken. Omdat Glenn Hofman op de andere tafel glansrijk won van Jack Wijnen stond het 4-0 in plaats van 2-2 waar het lang naar had uitgezien. Dat gaf Martin Spoormans vertrou wen en verlamde Kees Wittens. De Waalwijkse biljarter in Zeeuw se dienst ging kansloos ten onder tegen Ad Broeders. Spoormans en Frank Martens vochten op bord één een verbeten gevecht uit. Mar tens leidde de dans tot de zeven tiende beurt, maar daarna nam Spoormans het initiatief over en stond dat niet meer af Hij deelde een beslissende klap uit met een knap gespeelde serie van tien ca ramboles. Een paar beurten later was de strijd beslist en daarmee de 6-2-winst een feit. Spoormans was opgelucht na af loop van de wedstrijd. „Er moet nu wel veel gebeuren willen we nog degraderen. We hebben alles in eigen hand en ik zie de concur rentie niet twee keer winnen. We zijn zo goed als zeker binnen." Het programma van de degradatie kandidaten is: Verbrugge Termi nals thuis tegen MCR Metaalcon- servering en uit naar Twentevisie dat evenveel punten heeft. DKM speelt nog thuis tegen Twentevisie en uit Snellen Recycling. Al Bil jarts moet thuis nog tegen Schuier Cues (zo goed als gedegradeerd) en speelt uit tegen Maas/Lasmontage Holland. door Sjaak Sinke HOEVEN - Tijdens de laatste zwem- loop in Hoeven was Rob Musters uft Oud-Gastel de sterkste op de 1000 meter zwemmen en tien kilo meter lopen. Mare Riemens (Mid delburg) knokte zich ten koste van Niels Koole (Zoutelande) naar de tweede plaats, hetgeen hem ook de tweede plaats opleverde in de eindstand. In het tot 23 graden verwarmde buitenbad pakte Musters na 1000 meter zwemmen een halve mi nuut voorsprong op Floris Jan Koole, een minuut voorsprong op Niels Koole en bijna twee minu ten op Riemens. Op het gevarieer de parkoers dat was uitgezet rond de speeltuin wist Riemens zijn achterstand op de Kooles goed te maken door eerst Floris Jan op te rollen en daarna een kleine voor sprong op Niels te nemen. „Wat ik ook probeerde, Riemens was net niet te pakken", liet Niels Koole na afloop weten. Het verschil aan de meet was slechts twee seconden in het voor deel van Riemens. Floris Jan gaf bijna een minuut toe op zijn jonge re broer. Op de vijfde plaats finish te Anton Mol (Oud-Beijerland). Hij maakte zijn rentree, nadat hij zich jarenlang toelegde op de hele triatlon. Robin Botman (Middelburg) deed het uitstekend op de halve afstand met de derde plaats. MIDDELBURG - Jong Ajax belegt op nieuw een trainingskamp in Zee land. De Amsterdamse formatie verblijft van 20 tot en 24 juli in de provincie. Ajax logeert in strandhotel Bos en Duin te Oostkapelle en zal dage lijks op de velden van de plaatselij ke voetbalvereniging trainen. De Amsterdammers spelen tijdens hun verblijf in Zeeland twee oefen wedstrijden. Hoek is dinsdag 20 juli de sparringpartner. De wed strijd begint om 19.30 uur. Oostkapelle treft vrijdag 23 juli Jong Ajax, dat onder leiding staat van de trainers Bryan Roy en Al- bert van der Dussen. Ook dat duel begint om 19.30 uur. Vorig jaar verbleef Jong Ajax ook in Oostkapelle en won toen met 9-1 van de zaterdagclub. Oostkapel le zal dit keer met enkele gastspe- lers in actie komen. Het trainingskamp van Jong Ajax is tot stand gekomen dankzij Ton Uitterhoeve. De Souburger is een vriend van Danny Blind en onder houdt al jaren contacten met de Amsterdamse club. Ook Ajax Ai belegde al verschillende malen een trainingskamp in Zeeland. VENRAY - Sam van 't Westende (klasse tot 73 kilogram) mag zijn koffers pakken voor een reeks in ternationale A-judotoernooien voor junioren. Hij is na winst in een selectiewedstrijd in Venray op genomen in de nationale selectie. Van 't Westende (18) won in Ven ray zijn eerste drie partijen met overmacht. In de kwartfinale ver sloeg hij de Engelse kampioen Owen Livesey. In de halve finale te gen de Belg Drilon Tafili regende het punten voor de Vlissinger. In de eindstrijd van Van 't Westende tegen David Miccolide moest de golden score uitsluitsel geven. Van 't Westende won door middel van een offerworp. wmmmmmmmmmmmsmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm MIDDELBURG - Het eerste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft met een 5-5-gelijkspel tegen Groningen afscheid genomen van de meesterklasse. Het Zeeuws- Vlaamse schaakteam eindigde op de negende plaats en zal volgend jaar uitkomen in de eerste klasse. HWP Sas van Gent i-Groningen 5-5: Voor Groningen stond er na de nederlaag tegen HSG niets meer op het spel. Met slechts ne gen spelers, onder wie vier inval lers, waren de noorderlingen naar de centrale slotronde in Hilversum gekomen. Er bleek toch nog vol doende klasse over om HWP van een zege af te houden. Overwinningen waren er voor Hel mut Cardon (reglementair), Lisa Schut (fraai dame-offer), Steven Geirnaert (zeer overtuigend) en Hans Groffen (die de voorlaatste fout maakte). Gunter Deleyn had lange tijd de beste kansen, maar moest tenslotte berusten in remi se. Daar stond tegenover dat Ivo Timmermans met remise goed wegkwam. Op de nederlagen van Paul Motwa- ni, Koen Leenhouts en Tieme Ver linde viel niet veel af te dingen. Thibaut Maenhout sloeg een remi se-aanbod af, maar moest tenslot te ook capituleren. FTWP Sas van Gent 2-Kennemer Combinatie 3,5-4,5: De Sassen- aren moesten in ieder geval pun ten halen om in de tweede klasse te blijven. Zoals eigenlijk heel het seizoen zat het de HWP'ers niet mee en werd er verloren. Een ge lijkspel, zo bleek achteraf, was vol doende voor handhaving. Souburg-Sliedrecht 5-3: De Sou burgers hebben het seizoen goed afgesloten in de derde klasse en eindigden als derde achter de ver rassende kampioen De Pion 2 uit Roosendaal en Overschie uit Rot terdam. Sliedrecht werd vanuit een gelijkopgaande partij naar een nederlaag gespeeld. Invaller Ro nald Steijn counterde en pakte het punt na flink onder druk gestaan te hebben. Jeroen Hekhuis greep vervolgens de winst nadat zijn te genstander een sluw tussenzetje gemist had en René Tiggelman wist een gelijke stelling om te bui gen naar de winst. HWP Sas van Gent 3-Landau Axel 4-4: In de prestigieuze derby moesten beide teams tevreden zijn met een punt. Landau had de beste kansen op de winst. Teamlei der van de Axelaars Wim Sinke had een aardige stelling tegen de captain van de HWP'ers Etienne van Leeuwen, maar moest berus ten in een puntendeling. Ook Gert- jan Verhaeren had het beter kun Matthieu Freeke kwam remise overeen. nen doen tegen Herman van de t Wynkele, maar ook deze twee- 1 strijd eindigde onbeslist. Met dit c gelijkspel kon iedereen uiteindelijk wel vrede hebben. I Middelburg-Terneuzen 2,5-5,5: c In een wedstrijd om des keizers baard was Temeuzen een maatje c te groot. Mathijs Janssen verraste nog wel de Terneuzense teamlei der Gosse Kamminga, maar verder dan een nette remise van Sven Stange tegen Matthieu Freeke en de winst van Wim Stange op Kurt van Coppenolle kwamen de al ge degradeerde Middelburgers niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43