sport 137 Basketbalsters van Souburg op koers Landelijke tennisteams doen goede zaken Secondespel bij start springseizoen De Schelde houdt titelstrijd open WS-vrouwen rekenen af met strijdend Savok TITELPROLONGATIE MOGELIJK Zege op Almonte 2 maandag 19 april 2010 door Sven Bakker VLISSINGEN - Ondanks dat het ge mengde tennisteam van De Schel de gisteren een dikke nederlaag te verwerken kreeg, was er toch wei nig reden tot treurnis. De Vlissingers verloren thujs welis waar met 2-6 van Vierhoeven uit Roosendaal, maar snoepten daar mee wel twee punten af van de kampioenskandidaat in de vierde klasse landelijk gemengd. De Schelde kwam, enigszins tot ei gen verbazing, op 2-2 uit de enkel spelen. Caro Schuitema boekte met haar harde slagen vanaf de baseline een knappe overwinning op Malou Willemsen: 7-5 6-3. Sven Bakker bezorgde De Schelde het tweede punt door met 7-6 7-5 van 3-speler Martijn Franken te winnen. Vooraf hadden de Vlissingers voor twee punten getekend. Na de zeges van Schuitema en Bak ker werd er echter geen punt meer gehaald. Eva Hartog en Danny Verschoore verloren hun enkelspel, de dubbel spelen van Eva Hartog en Stepha nie van der Eijk en Danny Ver1 schoore en Michel Kokelaar gingen verloren en de gemengddubbelspe- len van Bakker/Van der Eijk en Kokelaar/Schuitema eindigden eveneens in een zege voor Vierhoe ven. Desalniettemin overheerste de te vredenheid over de twee broodno dige punten in de strijd tegen de gradatie. MLTC is de grootste titelkandidaat in de vierde klasse. De Middelbur gers wonnen in Bergen op Zoom met 6-2 van Smash. Dmitri van Hoof en Jeantien van den Dries wonnen hun enkelspel, terwijl Raymond Barteri en Jan- tien Bruijnzeel verloren. De vier dubbelspelen gingen naar MLTC: het vrouwendubbbel van Van den Dries/Weegels, het man- nendubbel Barten/Sprinkhuizen en de gemengddubbels, Van Hoof en Weegels en Sprinkhuizen en Van den Dries. Voor MLTC is het nu zaak alle aan staande confrontaties te winnen, alvorens op de zevende speeldag de beslissing zal vallen tegen Vier hoeven. Souburg beleefde thuis tegen Roosendaal een onverwacht slech te start. Rogier van Housselt en Rob Thie- len verloren beiden hun enkelspel, terwijl zij op papier de overduide lijke favorieten waren. Het waren echter de twee enige verliespunten voor Souburg, waar door de eindstand van 6-2 werd bereikt. Mandy Wolfert en Bianca Zwanen burg wonnen hun enkelspel en de vier dubbelspelen gingen ook naar Souburg. Eva Hartog van De Schelde verloor haar partij in het enkelspel tegen Vier- door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing MIDDELBURG - In de hoofdklasse van de basketbalcompetitie kon den de vrouwen van BC Vlissin- gen dit weekeinde niet voor een verrassing zorgen tegen het hoog- geklasseerde Kimbria. De Vlissing- se basketbalsters verloren thuis met 45-64- In de overgangsklasse hielden de vrouwen van BV Souburg uitzicht op prolongatie van de titel door een 52-59-overwinning op Almon te 2. Als het Souburgse team de twee laatste thuiswedstrijden wint, dan is het kampioenschap opnieuw een feit. In de overgangsklasse bij de man nen verzekerde het tweede team van BC Vlissingen zich van een langer verblijf. De ploeg kwam zelf niet in actie, maar de concurrentie verloor en kan de Vlissingers daardoorniet meer achterhalen. BC Vlissingen-Kimbria 45-64: BC Vlissingen had in de beginfase weinig in te brengen tegen Kim bria, de nummer drie van de com petitie. De ploeg uit Maastricht liep met vlotte combinaties uit naar 6-18. Daarna herstelde BC Vlissingen zich even tot 17-24, maar bij rust was het verschil al weer opgelopen naar 21-36. Na de pauze bracht Astrid Hilbert de thuisploeg nog terug tot 37-50. Vervolgens speelde Kimbria de wedstrijd eenvoudig uit tot een eindstand van 45-64. Scores: Astrid Hilbert 14, Nanon Doe- land, Linda de Paauw 8, Elisa Kuipers 6, Dorien de Witte 5, Melanie Dolfing, Mims Kole 2. Almonte 2-BV Souburg 52-59: In Eindhoven opende BV Souburg sterk. De bezoekende formatie nam via Ilse Rijnberg een 10-15-voorsprong. Deze voorsprong werd in het twee de kwart snel uitgebouwd naar een verschil van 20 punten, maar in de slotminuten kwam Almonte 2 terug tot 23-33, wat de ruststand was. In het derde kwart werd er weinig gescoord: 31-42. In het laatste kwart drukte BV Sou burg snel door naar 31-51, maar Al monte 2 gaf zich niet gewonnen en kwam razendsnel terug tot 5 punten verschil. Een driepunter van Nicoline Cras- te maakte een einde aan de inhaal race, waardoor BV Souburg met 52-59 won. Scores: Ilse Rijnberg 21, Nicoline Cras- te 11, Immie Pattikawa 8, Annegret Scheers 5, Gitta Zijlma 4, Nathalie Fran ke, Cindy de Nooijer 3, Linda de Meij, Shanice de Graaf 2. door Lucóen RoeOandt hoeven. foto Lex de Meester NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Zeeuwse paardensport gaat een spannend outdoorseizoen sprin gen tegemoet. Dat is de conclusie na de spannende strijd om de ere plaatsen bij de opening van het sei zoen, zaterdag bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Met de overwinning in Z/ZZ zorg de Michelle Evertse met Uzelma voor een verrassing. Wilma Stou ten zette met Stouten's Tanagra als eerste in de beslissende ronde de toon. De amazone uit Serooskerke stuurde de Calvados-dochter in 34,69 seconden foutloos rond. Ca- rolein van de Plasse bewees met Delta Mossel So Love dat het nog sneller kon: 33.05. Alleen Michelle Evertse slaagde er nog in om die tijd te overtreffen. In een spannen de rit stuurde de amazone uit Nieuw- en Sint Joosland de Hors La Loi-dochter Uzelma in 32,45 verrassend naar de zege. „Fantastisch, dit had ik niet ver wacht", aldus Evertse. „Uzelma is niet altijd de gemakkelijkste, maaar ze werkte geweldig mee en dan is ze tot veel in staat." In de klasse M bedroeg het ver schil tussen de winnaar en de nummer vijf slechts acht tienden van een seconde. Met de overwin ning en de tweede plaats was An- nelore Willeboer de grote win naar. Carolein van de Plasse zette met Delta Mossel Jantje (34,59) als eerste een snelle tijd neer. Wilma Stouten toonde zich met Stoutens Surprise nog een fractie sneller: 34,28. Maar ook dat bleek niet vol doende voor de zege. Annelore Willeboer haalde met Noorderglas Versalis nog één tiende van deze tijd af en was met haar andere paard, Delta Mossel Usa, vervol gens nog sneller: 33,91. Martin de Kroo schreef in eigen huis met Troela K de klasse B op zijn naam en met Holanda K de klasse L. Bij de afsluiting van het indoor- seizoen dressuur van de Vlaandert- se Ruiters, zaterdag in manege Stal Vermue in Heikenszand, mochten diverse amazones met één of meer dere winstpunten op zak de piste verlaten. Mieke Evertse kende met Ver- mue's Vasco een succesvolle start in de M2. De amazone uit Hein- kenszand stuurde de Gribal- di-zoon al meteen bij zijn debuut op dit niveau naar drie bonuspun- ten. Evertse kwam tot 62 procent in de warmloopronde en 67 procent in de herkansing. De combinaties in de klasse Z zorg de met hun fraai gereden kür op muziek voor een mooie afsluiting van het indoorseizoen. Mascha Boone toonde zich met de schimmelmerrie Tersina overtui gende de beste. De amazone uit Oostdijk danste met de Calva dos-dochter naar een totaal van 74,88 procent. door Sven Bakker AARDENBURG - De tennissers van De Schelde hebben in Aardenburg de titelrace in de hoofdklasse van de districtscompetitie nog volledig opengehouden. Tegen het team van Sjef, evenals De Schelde kam= pioenskandidaat, werd het 3-3. Het was een gelijkspel waar vooraf gaand aan de ontmoeting voor ge tekend zou zijn, want Sjef kwam met een sterke opstelling voor de dag. Speciaal voor de wedstrijd te gen De Schelde werd Pieter van Reeth 'ingevlogen' uit België, een speler die speelsterkte 2 heeft in het enkelspel. Van alle spelers die ingeschreven staan in het Zeeuwse district, heeft naast Van Reeth al leen Frank Clausing die status. Toch weerhield het lurjen Mooi- broek er niet van om het punt in het eerste enkelspel te behalen voor de Vlissingers. De ijzersterke Mooibroek speelde vrijwel fout loos vanaf de baseline en hield de rally net iets langer vol dan Van Reeth. Het titanengevecht eindig de in 6-4 6-2 voor Mooibroek. Ook Sven Bakker zorgde in het enkel spel voor een punt door met 6-4 6-1 van Bruce Corveleijn te win nen. Rogier van Housselt en Dimit- ri Kaijser gingen er beiden in drie sets af Van Housselt verloor met 3-6 6-2 4-6 van Frank Schrijvers en Kaijser met 4-6 7-6 1-6 van Remy Scherbeijn. Ook de dubbelspelen resulteerden in een evenwicht: Mooibroek en Michel Kokelaar wonnen van Dimitri D'Haese en Schrijvers en het duo Bakker/Van Housselt verloor van Scherbeijn en Corveleijn. DOS speelde in Terneuzen tegen de derde kampioenskandidaat, Animo. Er werd weliswaar met 4-2 verloren, maar de twee gewon nen punten komen goed van pas in de strijd tegen degradatie. Brian Dijkstra pakte het eerste punt voor de Vlissingers door met 6-1 6-3 van Kevin de Rooij te winnen. Ook het dubbelspel van Dijkstra le verde winst op, want met Ferry Sonnemans klopte hij Kevin en Kenny de Rooij: 6-3 6-7 7-6. Sonne mans, Ernst-Dick Meyjes en Art hur Siereveld verloren hun enkel spel en het koppel Ronald van der Male/Wilfred Meulmeester ging er afin het dubbelspel. MIDDELBURG - Voor de volleybal- sters van WS'92 zit de competitie erop. De Vlissingse vrouwenploeg won met 3-2 van Savok en eindig de daardoor op de vierde plaats in de promotieklasse B. De mannen van VVS'92 verloren hun laatste thuisduel van het seizoen. WS'92-Savok 3-2 (21-25, 25-22, 25-18,22-25,15-n): Savok had twee punten nodig om niet rechtstreeks te degraderen en zeker te zijn van het spelen van promotie-degrada tiewedstrijden. Maaike Besseling (WS'92): „Savok was super gedreven en ging voor elke bal. Dat maakte het voor ons lastig. Vooral in de eerste set was onze pass bovendien erg slecht." Daarna had WS'92 in een vijfset ter toch meer kwaliteit in huis. WS'92-Voko Irodion 2 1-3 (23-25, 17-25, 25-22, 17-25): De Vlissingse mannenploeg, verzekerd van lijfs behoud in de promotieklasse, kwam futloos voor de dag. Dennis de Looff vormde het enige licht puntje in een team dat zelden een geïnspireerde indruk maakte. WS'92 bleef vooral passend onder de maat. Bovendien serveerden de Vlissingers te gemakkelijk, waar door Voko zich in aanvallend op zicht mocht uitleven. WS'92 sluit de competitie zaterdag af met een uitwedstrijd tegen Zuvo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41