'Bejaard' Mytilus presteert onder hoogspanning 36I Walcherse tafeltennisploegen winnen, maar komen punt tekort om degradatie te ontlopen De Kok tweede in Monumentenloop Broers Paardekooper derde in 6-uursrace Geldhof (EMSV) pakt goud op NK sjoelen Verberkmoes slaagt voor examen jiu-jitsu Zweistra met twee paarden in de prijzen Evertse promoveert naar Grand Prix w Een blok van Mytilus in de wedstrijd tegen Spivo, die met 3-1 werd gewonnen. Daardoor hield de Goese ploeg kans op handhaving in de regiodivisie. foto Willem Mieras maandag 19 april 2010 BERGEN OP ZOOM Marianne de Kok is gisteren in de Bergse Monumentenloop als twee de geëindigd bij de vrouwen 35. De atlete van Dynamica legde de 15 ki lometer af in een tijd van 59 minu ten en 45 seconden. Na 12 kilometer wedstrijd achter haalde De Kok de Belgische Van Hooydonck. Op 500 meter van de finish zette Van Hooydonck de eindsprint in, die De Kok niet meer kon beantwoorden. JaapJan Ritsema van Dynamica ein digde als vijfde bij de mannen 35 in 59 minuten en 42 seconden. FRANZIMONT De gebroeders Paardekooper uit Oostkapelle zijn in het Belgische Franziment als derde geëindigd in een 6-uursrace voor mountainbi- kers. Nehemia, Daniel en Alexander Paardekooper reden zich op het technische parkoers met veel na tuurlijke obstakels naar een knap pe podiumplaats in de estafettera ce. Er deden 45 teams mee aan de wed strijd. BARNEVELD Bij het Nederlands kampioenschap Individueel is Jan Geldhof van sjoelvereniging EMSV kampioen geworden in de H-klasse. Geldhof bereikte een score van 121.30. In to taal deden er in de diverse klassen 450 sjoelers mee, onder wie 21 Zeeuwen. VUSSINGEN Andrea Verberkmoes, leerlinge van Peter Smid, heeft zaterdag haar op leiding voor jiu-jitsuleider afge rond. Na tien jaar jiu-jitsutraining moest zij tijdens haar examen in Wijk van Duurstede drie proeven van bekwaamheid afleggen. Ver berkmoes deed dat met succes. Ver berkmoes geeft nu les bij Sportin stituut Smid in Vlissingen. UDEN Dressuuramazone Thamar Zweis tra heeft zich met twee paarden in de prijzen gereden in Uden. Ze won met Zodinde beide proeven in de klasse ZZ licht met scores van ruim 65 en 63,5 procent. Met Trup- pa eindigde de amazone uit Schore als tweede in de Future Test, een wedstrijd net onder Grand Prix-ni- veau. Ze scoorde 64,90 procent. UDEN Dressuuramazone Mieke Evertse is gisteren met Tyara in de interme diaire n proef in Uden als tweede geëindigd. De amazone uit Hein- kenszand stuurde in de selectiewed strijd voor kaderleden uit de subtop de tienjarige merrie naar 60,79 procent Goed voor het nog benodigde winstpunt voor promo tie naar de Grand Prix. door Ron de Waal GOES - De volleyballers van My tilus mogen nog steeds hopen op lijfsbehoud. Na de 3-1-overwin- ning van zaterdagavond op Spivo kan de ploeg uit Goes op 1 mei in een driekamp strijden voor één plaats in de regiodivisie. De opluchting was groot bij My tilus. Na de degradatie uit de twee de divisie van afgelopen seizoen waarde het degradatiespook op nieuw rond in Goes. „Dat had vooral te maken met het stoppen van diverse spelers. Het opvangen hiervan is lastiger geweest dan we voorafhadden ingeschat", verklaar de de 49-jarige aanvoerder Peter Verburg zaterdagavond. „We heb ben het vooral zo lastig gehad om dat de groep dit jaar veel te smal is geweest." door Kimberley 't Hooft MIDDELBURG - Het was zaterdag de gradatie troef voor de Walcherse tafeltennisteams in de landelijke competitie bij de mannen. TTC Middelburg won met 2-8 van het al gedegradeerde Westa, maar dat bleek één punt te weinig voor lijfs behoud in de eerste divisie. In de tweede divisie redde ook Arnemui- den het niet. Arnemuiden verloor het op onderling resultaat en de gradeerde daardoor naar de derde divisie. Voor TTC Middelburg kwam het aan op de laatste wedstrijd van het seizoen. De Middelburgers waren Behalve een te smalle selectie was het voor de Bevelandse ploeg ook nog eens behelpen op trainingsge- bied. Al na een halfjaar werd de sa menwerking met trainer Maarten de Bus beëindigd, waardoor de spelers op zichzelf aangewezen wa ren. „Natuurlijk is dat geen ideale situatie, maar de klik met Maarten was er nu eenmaal niet. We moe ten natuurlijk ook eerlijk toegeven dat het voor een trainer ook niet bijster interessant is om zo'n be jaard team te trainen", aldus Ver burg, die met Rini Boutens (45 jaar) en Quinten van de Vrie (46 jaar) de kar nog steeds trekt bij My tilus. Nadat zowel Quinten van de Vrie als Martijn Wolf er vier weken niet bij was geweest, belandde My tilus snel in de degradatiezone. Te gen Spivo kon Mytilus eindelijk door drie soevereine overwinnin gen van Wouter van der Mark en John Scott, alsmede één winstpar tij van Sören de Witte, op een 1-8 voorsprong gekomen. De Witte moest zijn laatste wedstrijd tegen Vanja van Pol winnen om het team te behouden voor de eerste divisie. Dit bleek een te grote opga ve, De Witte verloor met 3-0. Hier door komt het team volgend sei zoen uit in de tweede divisie. Voor Arnemuiden waren in de tweede divisie de druiven extra zuur. In Kloosterzande, tegen het al gedegradeerde SAR, hadden Jan-Henk Bomhof, Riny Kasse en Mare Hackenberg aan zeven pun- weer compleet aantreden. Er moest absoluut gewonnen wor den. Tussen de bedrijven door werd er ook geregeld angstvallig geïnformeerd naar de situatie bij Goirle 2, dat uit bij Voko speelde, en vooraf hetzelfde puntentotaal had als Mytilus. Van een verlam mende spanning was echter abso luut geen sprake bij de thuisploeg. Vooral dank zij een veelvuldig sco rende Rini Boutens werd de eerste set gedecideerd met 25-18 in de wacht gesleept. De tweede set ver liep ogenschijnlijk nog eenvoudi ger. Tot 4-4 ging het gelijk op, daar na stoomde Mytilus door naar een afgetekende 25-12. Ondertussen sijpelden de berich ten door dat een derde setwinst ab solute noodzaak was om een pro- motie-degradatiedriekamp af te dwingen. Tegen het einde van die ten genoeg voor handhaving. Bij een lager aantal zouden ze afhan kelijk zijn van uitslagen van tegen standers. Arnemuiden won met 4-6. Jan-Henk Bomhof behaalde drie overwinningen. Al had hij tegen Si- mone de Klerk daar de vijf volle games voor nodig. Riny Kasse ver sloeg De Klerk en Johan 't Hooft. Dennis Verdurmen bleek te sterk. De niet fitte Mare Hackenberg had een mindere dag en kon niet tot scoren komen. Omdat de andere uitslagen precies in het nadeel van Arnemuiden uitvielen, komt het team volgend seizoen uit in de der de divisie. set kwam de thuisploeg voor het eerst in de wedstrijd op achter stand (19-20 en 24-25), maar tegelij kertijd toonde Mytilus ook over veerkracht te beschikken. Vooral door enkele uitermate belangrijke scores van Rini Boutens werd een zwaarbevochten 27-25 uit het vuur gesleept. De teugels werden in de vierde en laatste set duidelijk ge vierd, waardoor Spivo met 25-27 aan het langste eind trok. Peter Verburg weet nog niet wat zijn ploeg in de allesbeslissende driekamp voor lijfsbehoud te wachten staat. „Natuurlijk gaan we er alles aan doen. En eigenlijk verwacht ik ook dat we in deze sa menstelling nog wel door zullen gaan. Het spelletje is gewoon nog zo leuk." Mytilus - Spivo 3-1 (25-18, 25-12, 27-25, 25-27). TTC Middelburg 3 verloor in de hoofdklasse met 1-9 van kampioen Hotak. Jeroen Louws redde de eer door een overwinning op Roel van de Elsakker. In de laatste twee wedstrijden zal alles uit de kast moeten worden gehaald om in de hoofdklasse te blijven. In de kampioenspoule zijn de jon gens van TTC Middelburg op de zesde plaats geëindigd. In Ede werd de laatste wedstrijd 4-6 ge wonnen. William Marinissen won driemaal. Kristian Davidse won twee partijen en samen werd het dubbelspel binnengehaald. Yerseke haalde in het landelijk C het kampioenschap binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40