op zoek naar kampioenen zeeland 13 Scheuring in front straling Fietser beroofd en verwond in Terneuzen GroenLinks wil controle schepen op brandstof kpn maandag 19 april 2010 De vacht wordt tot in de puntjes verzorgd voordat de hond de ring in mag. Van links naar rechts: Fraukje, Adri van der Kley, Jade, Kees de Bruijn en Loesje. foto's Willem Mieras tend scoort", benadrukt De Bruijn, „Het is een momentopna me. Als ze een poot net even ver keerd neerzet, kan dat een slechte re beoordeling opleveren." Ook al is de langharige Kaninchen dashond die dag de enige teef van haar soort die meedoet, ze moet haar kampioenschap nog wél even waarmaken in de ring. Nummer drie, de elf maanden oude Loesje, maakt haar debuut. Deze ruwha rige teckel is het lievelingetje van De Bruijns kleindoch ter. En uitsluitend dat is de reden waarom de dÊfe,, ervaren fokker haar heeft mee- genomen. Want veel prij- zen verwacht hij met het ïSSLii-. v vrolijk ogen de blondje niet te halen. De Lauren- MARATHON Verslag vari de Marathon Zeeuws- Vlaanderen. Bekijk de video op www.pzc.ml/vadle© URUZCAN Zeeuwse militairen in Uruzgan mai len met het thuisfront. Lees hun erva ringen op www.pzc.nl/uruzgan STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto struint jaarlijks vijf tot zes grotere shows af met zijn beste honden. Met een insdarijving van 52 euro per hond een dure hobby. Maar een definitief kampioenschap le vert een fokker ook weer wat op toch? Immers, Fraukje en haar di recte nakomelingen horen dan toch tot de top? De Bruijn houdt zich op de vlakte „Uiteindelijk kost het allemaal geld. Daarom noemen ze dit het circus van de ij- delheid", knikt hij naar de kakofo nie in de hal. „Wat ik heb met teckels? Het is een kleine hond, maar beslist geen dameshondje. Dit zijn echte werkhonden, mees ters in de jacht op dassen, konij nen en vossen." Fraukje mag de show in ring 12 open. Ze is zo blij dat ze uit de bench wordt gehaald, dat ze constant tegen haar baas op springt. De Bruijn moet al zijn er varing in de strijd gooien om zijn kampioen in het gareel te krijgen. Even ontstaat er lichte paniek wan neer hij zijn deelnemersnummer blijkt te hebben vergeten. Adri van der Kley, al twintig jaar zijn steun en toeverlaat op shows, bewaart haar kalmte en vindt het papiertje onder in een tas. Ze schudt het hoofd. „Nou Adri van der Kley knipt nog even snel wat nagels bij. TERNEUZEN - Een 41-jarige man uit de gemeente Terneuzen is in de nacht van zaterdag op zondag on der bedreiging van een wapen van zijn portemonnee beroofd. Dat ge beurde tussen 3.00 uur en 3.30 uur in de Terneuzense Guido Gezellest- raat, tussen de Frederik van Eeden straat en de Zuidpolder. De man reed op zijn fiets en werd aange sproken en bedreigd door een an dere man. Tijdens een daaropvol gende worsteling raakte het slacht offer gewond aan zijn been. Min stens twee mensen, een man en een vrouw, hebben de roof moge lijk gezien. De politie roept getui gen op zich te melden. doet hij dit al zo lang, maar hij blijft een eerste klas zenuwpees!" Fraukje trippelt ondertussen zoals van een rasteckel mag worden ver wacht en weet ook op de tafel de keurmeesters te verleiden tot een uitmuntend en daarmee het predi kaat 'definitief kampioen'. De Bruijn neemt de felicitaties tevre den in ontvangst. Daar kwam hij voor. Ondertussen ontfermt Adri zich over Jade, die bibberend op de verzorgingsbox ligt. De voetjes van de langhaar dwergdashond worden nog een beetje bijgeknipt, „Anders krijg je van die rare plui men bovenop en blijft er allemaal rommel tussen zitten." Nog een kambeurt en Jade is er klaar voor. „Op hoop van zegen", zegt Adri wanneer ze de trillende hond op de grond zet. Goed vijf minuten later mag ook zij trots achter de nummer 1 in de ring plaatsnemen. De Singelhoek doet dus goede za ken. En Loesje? Onwennig drib belt ze achter De Bruijn aan. Ook de keurmeesters zijn (nog) niet on der de indruk. Moe van alle in drukken valt ze al snel in slaap. Doof voor het uitgelaten geblaf van Fraukje in de bench naast haar. mssm ZIERIKZEE - Het Zeeuws Platform Stralingsrisico (ZPS) is teleurge steld over de houding van het lan delijk Kennisplaform Elektromag netische Velden en Gezondheid. Volgens secretaris Dieneke Parle- vliet schoffeert de organisatie de maatschappelijke klankbordgroep. Drie belangengroepen, waaronder Stop UMTS, zijn per direct uit de klankbordgroep gestapt. Ze voelen zich niet serieus genomen door het van overheidswege ingestelde platform. De ingebrachte ervarin gen en kennis werden steeds terzij de geschoven en zelfs afgedaan als problemen die vooral 'tussen de oren' zouden zitten, aldus de orga nisaties in een gezamenlijk persbe richt. „Dit is onbehoorlijk bestuur en volstrekt niet democratisch. Wij kunnen ons dus voorstellen dat men hier uit stapt", reageert Par- levliet. Het Nationaal Platform Stralingsrisico, waar ook het ZPS direct aan is gelieerd, beraadt zich nog op haar positie in deze kwes tie. „Wij kunnen ons als ZPS goed voorstellen dat men zich niet meer wil laten gebruiken als bliksemaf leider." Toch hoopt Parlevliet op een aanblijven, juist om dit 'aan de kaak te stellen'. Internationale hondententoonstelling in Goes Aan de dogshow in de Zeelandhal len werd meegedaan door meer dan 1900 honden, verdeeld over 216 rassen en variëteiten afkom stig uit alle werelddelen. Erkende keurmeesters beoorde len de honden op uiterlijke ken merken en bouw. De honden van eenzelfde ras ko men in één ring tegen elkaar uit, teefjes en reuen apart. De winnaar van die ronde krijgt het predikaat Best Of Breed (BOB). Vervolgens komen het BOB-teefje en de BOB-reu tegen elkaar uit. De winnaar wordt Best In Group. Alle groepswinnaars komen uitein delijk aan het eind van de show in de ere-ring tegen elkaar uit en strij den dan om de titel Best in Show (BIS). De kampioen der kampioenen in Goes werd de golden retriever Non-Stop James Bond van Cas per Knippenborg uit Mariënvelde: Nummer twee in de ere-ring werd Jour de Noël van Tum-Tum's Vriendjes, een grand basset grif fon vendéen van de familie Huikes- hoven uit Oostvoorne. 41 De derde BIS was voor de Ameri can akita Ruthdales U Can't Touch This van Marcel Huls uit Kerkrade. MIDDELBURG - De Zeeuwse Staten fractie van GroenLinks vindt dat zeeschepen die nog steeds geen zwavelarme brandstof gebruiken, van de Westerschelde moeten ge weerd. Sinds 1 januari is het varen op die brandstof verplicht in Europese ha vens voor een betere luchtkwali teit. GroenLinks is verbaasd dat in België niet wordt gecontroleerd op die richtlijn. Fractievoorzitter Leen Harpe leidt dat af uit ant woorden van de Vlaamse staatsse cretaris. Harpe wil van Gedepu teerde Staten weten of dat ook voor de Westerschelde geldt en wat de afspraken met België zijn. "oor onöe^' BlackBerry® Bold™ 9700 Toestel vanaf 0,- met scherp beeldscherm en vernieuwd trackpad Gemakkelijk e-mailen, sms'en en pingen GPS en navigatie :n nieuw 2-jorig BlackBerry Internet Service abonnement kpn.com/zakelijk I 0800 0105 kpn Business Center

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3