ort35 9 jaar en komt uit Kazachstan maandag 19 april 2010 Johnny Hoogerland: „Ik was heel lang goed, tot de Fromberg, waar ik te ver vanachter zat." foto Robert de Jonge vlucht hield wonderwel tot de fi nish stand. De sterke Rus Kuznet- sov gaf de aanzet en tien renners sloten aan. Kuznetsov viel door een lekke band terug, waardoor de leiders het met een werklustige renner minder moesten doen. En die waren nodig omdat sterke lan den als België, Frankrijk, Denemar ken en later dus ook Rusland niet vertegenwoordigd waren. Met Ne derland en Slovenië (elk vertegen woordigd met twee renners) als aanvoerders werd bijna zeventig ki lometer tegen het peloton ge knokt. De voorsprong was nooit groter dan een minuut en tien se conden en bedroeg twintig kilome ter voor het eind slechts twintig se conden. Toch hield de vlucht stand. „Ik heb met Wesley Kreder afgesproken dat we er vol voor zou den gaan", gaf Pim Ligthart na af loop aan. „Een lange vlucht was gunstig voor onze sprinter Barry Marcus, dan hoefde hij niets te doen." Ondanks dat slopende kopwerk en tal van demarrages in de laatste kilometers hadden Kreder en Ligt hart nog genoeg kracht om naar ereplaatsen te sprinten. Vooral voor Ligthart had bondscoach Vierhouten lovende woorden. „Die jongen rijdt dit jaar heel goed. Hij heeft een grote motor en is veelzijdig. Volgend jaar moet hij prof worden. Hij is er klaar voor." Nu rijdt Ligthart nog voor een team uit Abt en Provence. Omdat de opleidingsploeg van Rabo niets in hem zag, koos hij voor Zuid-Frankrijk. „Ik kan daar een goed programma rijden en goed trainen", is zijn verklaring. „Ik woon daar in een appartement en zie mijn familie maar een paar keer per jaar. Maar mijn keuze be taalt zich nu wel uit." Opvallend was dat het Nederland se team goede zaken deed in de ZLM tour. In de eerste twee edi ties kwamen de oranjehemden niet uit de verf Zaterdag hadden ze twee man in de kopgroep. Daar door gaat Nederland na vijf wed strijden nog steviger aan kop in de Nations Cup, de wereldranglijst voor landenteams van renners tot 23 jaar. Mijn vader kon mij zó indringend aankijken, dat zette mij on der druk en daardoor presteerde ik beter. Als ik met kaarten een fout maakte... als blikken konden doden. Ik hield veel van mijn vader, maar op die momenten even niet." Bondscoach Bert van Marwijk in De Volkskrant. „Hij wil dit zo graag, ook al is het tegen zijn natuur. Daar ligt ook het gevaar: hij ontzegt zichzelf nu zoveel, dat hij zich wel elk jaar moet belonen met een overwinning. Anders houdt hij dit nooit vol." Oud-wielrenner Gert-Jan Theunisse over de levenswijze van prof Johnny Hoogerland. In De Volkskrant. „Ik heb een Nederlandse vrouw en twee zonen die geen Deens spre ken. Ik heb kroketten en stamppot leren eten, dan ben je een echte Nederlander. Ik zal hier waarschijnlijk nooit meer weggaan." Ajacïed en Deens international Dennis Rommedahl in VI. „Ik kwam wel eens te laat doordat ik me gewoon verslapen had. Maar dan vertelde ik bijvoorbeeld dat ik een lekke band had. Op den duur ging het zelfs zo ver dat Gertjan Verbeek de ANWB bei de om uit te zoeken of ik wel écht een lekke band had." Sheffield United-speler Marcel Seip ging vaak op stap en kwam te laat op trainingen van Heerenveen. In VI. „Het woord 'afkoopsom' komt altijd naar voren als mijn naam wordt genoemd. Vragen ze hoe het komt dat ik twaalf keer mijn contract niet heb uitgediend. Dan vraag ik: hoe komt het dat ik elf prijzen heb gewonnen? Dat is dan mijn antwoord." Sparta-oefenmeester Aad de Mos in Sportweek. Seksschandaal in Franse selectie Twee spelers van het Fran se nationale elftal zijn ge hoord voor een onderzoek naar seks met een minderjari ge prostituee. Dat meldde de Franse krant L'Equipe giste ren. Komende week wordt een derde Franse internatio nal in de zaak gehoord. Om welke spelers het gaat, is niet bekend. Het zou gaan om twee spelers die buiten Frank rijk spelen en een derde die bij een Zuid-Franse club on der contract staat. Een van de spelers heeft toegegeven seks met de toen minderjarige prostituee te hebben gehad. Bob de Jong maakt skicrossdebuut Bob de long kijkt tevreden terug op zijn debuut als ski-crosser. De schaatser, die in februari op de Richmond Olympic Oval brons won op de olympische 10 kilometer, eindigde zaterdag bij de open Noorse kampioenschappen als zestiende van de 28 deelne mers. Gisteren werd hij bij een officiële FIS-wedstrijd vijftiende van de zestien ski-crossers. Ski-cross valt bij de skifederatie FIS onder het freestyle skiën. „Het was hart stikke gaaf', zei De Jong. „In trainingen ging ik vaak onder uit, maar tijdens de wedstrijd bleef ik staan." RUG Champions League is niet in gevaar De halve finales van de Champions League gaan komende week door, on danks de problemen in het Europese luchtverkeer. Mor genavond speelt FC Barcelona de uitwedstrijd tegen Interna- zionale. De ploeg reist met de bus naar Milaan. Olympique Lyon speelt woensdag uit te gen Bayern München, en zal waarschijnlijk ook per bus rei zen. Of de halve finales van de Europa League donderdag doorgang vinden beslist de Uefa vanadaag. Een staking door de Franse spoorwegen zorgt voor extra problemen. Paul van Vliet geeft jeugdboekje weg Cabaretier Paul van Vliet heeft een voetbalboekje gedoneerd aan Voetbal Expe rience in Middelburg. In het boekje staan jeugdaantekenin- gen die hij verzamelde als tienjarig jongetje. Het boekje bestaat uit kran tenknipsels, foto's en persoon lijke aantekeningen van Van Vliet. Voetbal Experience stelt het boekje tentoon in de vitri nekasten in de Oranje Hall of Fame. Paul van Vliet bezocht op ei gen initiatief de thema-attrac tie over voetbal, nadat hij twee avonden in Middelburg had opgetreden. De Lotto heeft zaterdag 51,6 miljoen euro gedoneerd aan NOCNSF. Daarmee is een recordbedrag aan de sport in Nederland gegeven, aldus een zegsvrouw. NOCNSF kreeg het bedrag uitgereikt tijdens de landelijke opening van de Nationa le Sport Week in Arnhem. Directeur Harrie Linders van De Lotto en Pieter van den Hoogenband, hoofdambassadeur van de loterij, overhandigden een cheque aan NOCNSF-voorzitter Erica Terpstra en Marco Borsato, ambassadeur van de Nationa le Sport Week. De afdracht van De Lotto gaat via NOCNSF naar de sportbon den. Bij de toewijzing van de bedragen wordt per bond geke ken naar onder andere de plannen met betrekking tot 'Leven Lang Sporten' en de ontwikkeling van de eigen sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39