Bos zegeviert op geleende motor 33 gewogen week van Hoek loopt goed af De Stormvogel laat titelkans liggen Kloetinge legt topscorer Quist vast Verdediger De Loof eerste aanwinst Hoek Groene Ster verliest weer van CFE/VDL Zaalvoetballers van Dauwendaele stijgen Dubbel feest bij kampioenen van VVS'92 maandag 19 april 2010 door Barry van der Hooft HOEK - Hij balde zijn vuist, draaide zich met een glimlach om naar de tribune en kreeg een ferme hand druk van de voorzitter. Meteen na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Serik viel een last van de schouders van Gaby Demanet. De trainer is aangesteld om Hoek naar de topklasse te loodsen en slaagde voor zijn eerste examen. „De spe lers verdienen de complimenten", zei de trainer. De Belg noemde de selectie van Hoek na de 2-o-zege op Zwalu- wen'30 een volwassen groep. Toch was diezelfde groep, of in ieder ge val een deel ervan, in de weken voor de terugkeer van Demanet niet zo heel volwassen. Enkele spe lers hadden het wel gezien met Paul Telussa en Jan Verdegem en gaven tijdens de trainingen niet meer alles. Tot ongenoegen van en kele ploegmaats, die dat gedrag af gelopen week veroordeelden. Na het duel met Zwaluwen'30 wa ren er niet veel spelers die er iets over kwijt wilden. „Laat ik dit er over zeggen", zei Ferry Alfons, zonder namen te noemen. „Een aantal jongens heeft elkaar dins dag eens goed de waarheid ver teld. Zo hoort het ook. Als je dat niet doet, blijft het misschien slui meren. Nu wist iedereen waar hij aan toe was en hebben we weer sa men naar deze wedstrijd toege werkt. We winnen van een concur rent en staan nog steeds vierde. Ie dereen kan tevreden zijn." Alfons werkte de afgelopen seizoe nen met veel plezier onder Paul Te lussa. Voor Giovanni Siereveld, die zaterdag een sterke wedstrijd speel de, gold hetzelfde. „Ik heb een goe de band met Paul opgebouwd. Veel Molukkers noemen hem ome Paul. Zo voelde het voor mij ook. Ik geloofde in zijn manier van wer ken. Voor de winterstop was het voetbal van Hoek swingend, erna niet meer. Dan weet je dat dit kan gebeuren. Dat weet Paul zelf ook. We hebben nu gewonnen en dat was wat de club voor ogen had." Het gewenste schokeffect was za terdag zichtbaar. Tegen een moeilij ke tegenstander gaf Hoek voor rust niet één kans weg. Ferry Alf ons brak het duel zes minuten na rust prachtig open. De aanvoerder begon net over de middenlijn aan een dribbel, hield drie tegenstan ders van zich af en plaatste de bal met zijn linker in de verre hoek (1-0). De tweede treffer viel pas in blessuretijd. Regilio Pinas werd neergelegd, Stijn Mahieu benutte de toegekende strafschop: 2-0. Hoek-Zwaluwen'30 2-0 (0-0). 51. Fer ry Alfons 1-0, 90+2. Stijn Mahieu 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: D. Serik (Deventer). Gele kaart: Josimar Pattina- ma (Hoek), Jurgen Roozendal, Ricardo Appelman (Zwaluwen'30). Aantal toe schouwers: 850. HOEK Hoek heeft de eerste aanwinst voor het nieuwe seizoen binnen. Niels de Loof, een twintigjarige linksback van Racing Waregem, maakt de overstap naar de hoofd klasser. De Loof speelde jarenlang in de jeugd van Club Brugge, maar kon daar niet doorbreken. Vervolgens tekende hij een eenja rig contract bij Racing Waregem, waar hij al onder Gaby Demanet trainde. Demanet is sinds vorige week weer trainer van Hoek. EINDHOVEN Groene Ster mag twee weken gele den dan wel afgetekend kampioen vn de hoofdklasse zijn geworden, van CFE/VDL Groep 4 hebben de Vlissingse zaalvoetballers dit sei zoen niet kunnen winnen. Op de voorlaatste speeldag van de compe titie werd met 4-3 verloren in Eind hoven. Bij de rust leidde CFE met 1-0. Groene Ster kwam nog op 1-2 door Khalid El Hattach en Said Bou- zambou, maar daarna liep CFE weg naar 4-2. Salim Ben Sellam bepaal de de eindstand op 4-3. MIDDELBURG De zaalvoetballers van FC Dauwen daele hebben op de twintigste speeldag in de eerste klasse de vier de voor de derde plaats verruild. Dat deden ze dankzij een ruime ze ge op FM Sranang 2: 6-3. Halverwe ge de wedstrijd in de Middelburgse Kruitmolen was de stand nog ge lijk: 2-2. Voor Dauwendaele scoor den Rodi Uranie (2x), Daniel van 't Westende, Daniel lansen, Bonie Uranie en Hicham Ben Hammou. FM Sranang 2 had zijn doelpunten maker in Quassim Hamoudi Qx). door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Stormvogel hebben zich zelf zaterdag een slechte dienst be wezen door te verliezen van DZT 2. De Vlissingers moeten nu hun laatste wedstrijd, thuis tegen koplo per HZ PC, met acht doelpun ten verschil winnen om toch nog kampioen te kunnen worden. De Stormvogel wordt in elk geval tweede en promoveert naar de vierde klasse van de bond. De Stormvogel 2 werd kampioen in de tweede klasse district en pro moveerde zo naar de eerste klasse. DZT 2-De Stormvogel 7-6: De be zoekers startten sterk en kwamen op 0-2, maar gingen vervolgens te gehaast spelen en misten de kan sen. Mede daardoor kon DZT 2 in de tweede periode een 4-2-voor- sprong nemen. Toen De Stormvo gel bij 6-3 ook nog een strafworp miste, leek de wedstrijd gespeeld. De Stormvogel kwam in een hecti sche slotfase toch nog terug tot 6-5. Na 7-5 werd het 22 seconden voor tijd 7-6, maar daar bleef het bij voorde Vlissingers. Scores: Jordy de Nood, Martijn Mechiel sen 2, Lennart Swennen, Bob Willemse 1. De Stormvogel 2-De Krabben 12-4: De ploeg uit Bergen op Zoom kwam met slechts zeven spelers naar Vlissingen en kon al leen in het begin enige tegenstand bieden. Na 1-1 halverwege de eer ste periode werd het achtereenvol gens 6-1, 6-2 en 10-2. In de laatste periode kwam De Krabben terug tot 10-4, maar de thuisploeg be paalde de eindstand op 12-4. De winst was achteraf niet eens nodig geweest voor de titel, want concur rent Zeester verloor bij De Ven nen 2 zodat De Stormvogel 2 toch kampioen was geworden. Scores: Pim Bekkers 5, Bas Mechielsen 3, Frank Leijnse, Jordy de Nood, Frens- ke Eijzermans, Dennis van de Ketterij 1. Njord 4-De Stormvogel 3 12-2: Het derde team van De Stormvo gel had zaterdag niets in te breng en bij de kampioen. Alleen Henk Riemens en Jeroen van de Broeke kwamen tot scoren. De Warande 2-De Stormvogel 11-5: De Stormvogel-vrouwen be gonnen scherp en kwamen snel op 0-1, maar misten daarna te veel kansen waardoor De Warande 2 in de wedstrijd kon blijven en 1-1 kon maken aan het einde van de eerste periode. De Storntvogel speelde een matige tweede perio de en kwam op een 4-1-achter- stand die niet meer recht kon wor den getrokken. De Warande 2 liep uit naar 7-1 voordat De Stormvogel pas weer iets terug kon doen. Scores: Tamara Flore, Joyce Piek 2, San ne Klompe 1. door Rudy Boogert Stijn Mahieu draait weg van een tegenstander. Hij zou Hoek in de blessure tijd uit een strafschop in veilige haven schieten. foto Peter Nicolai ZIERIKZEE - Ingmar Quist heeft er voor gekozen om volgend seizoen zijn voetbalkunsten bij Kloetinge te vertonen. „Vorig jaar was de club ook al geïnteresseerd", vertel de de aanvaller van Zierikzee giste ren. „Er spreekt vertrouwen uit dat ze nu weer gebeld hebben." Quist is de eerste aanwinst van Kloetinge, dat officieel nog één punt nodig heeft om naar de hoofdklasse van het zaterdagvoet bal te promoveren. „Ik denk dat het een reële stap voor me is. Ik heb ook met Baronie gesproken, maar daar kwam nogal wat bij kij ken. Dan had ik bijvoorbeeld moe ten verhuizen en een opleiding moeten kiezen. Dit is een veiligere stap." Toen hij zijn woord al had gege ven aan Kloetinge meldde Goes zich nog. „Maar ik heb nu een jaar of vier op zondag gespeeld en het zaterdagvoetbal trekt me meer. Als je op zondag speelt, staat het hele weekeinde in het teken van voet bal. Je houdt er op zaterdag toch re kening mee. Nu kan ik op zaterdag avond nog 's iets met mijn vrien den gaan doen." Bij zijn huidige club had hij ook op zaterdag kunnen spelen, want de vereniging maakt volgend sei zoen de overstap. „Ik had de club graag geholpen om zo snel moge lijk hogerop te gaan. Maar ik vind dat ik zelf toe ben aan een stap ho gerop." Met Quist verliest Zierikzee zijn huidige clubtopscorer. Twee duels voor het einde van de competitie heeft hij elf keer gescoord. door Herman Heuvink WEMELDINGE - De Goese motor crosser Ron Bos was zaterdag in Wemeldinge de enige Zeeuw die bij de senioren een overwinning in zijn klasse behaalde. In de twee de wedstrijd die meetelt voor het kampioenschap in het district West won de 42-jarige Bos bij de veteranen. Bos' dag begon slecht, want tij dens de training liep zijn machine mechanische problemen op die zo ernstig waren dat Bos niet aan de wedstrijd kon deelnemen. MX i-rijder Frank Rottier bood echter de helpende hand. Hij toon de zich bereid zijn motor af te staan. Op deze geleende motor slaagde Bos er vervolgens in de volle buit binnen te halen. Jacques van Putten uit Wemeldin ge leek voor de dubbel te zorgen door zijn tweede plaats in de eer ste manche. Zijn vijfde plaats in de tweede manche was daarvoor echter niet goed genoeg. MX i-rijder Thijs Lampio uit Vlis singen was er met een tweede plaats in zijn klasse ook dichtbij, johan Breedijk uit Zevenhoven toonde zich echter in beide man ches te sterk. In de drukst bezette klasse, de MX 2, was Bart Kuzee uit Waarde de beste Zeeuw. Hij reed twee ijzersterke manches, maar moest zich toch tevreden stel len met de ondankbare vierde plaats. De winst was voor Erik Koote uit Sommelsdijk, die vaak in Zeeland te vinden is. Bij de jeugd ging het de Zeeuwse rijders beter af De beide manches in de socc-klasse werden gewon nen door Joris Lampio uit Vlissin gen. De 65CC werd als één klasse verre den, maar na afloop gescheiden ge klasseerd wat betreft grote en klei ne wielen. Stan Brons was in deze klasse te sterk voor de rest. De KTM-crosser uit 's-Heer Abtskerke liet zien rijp te zijn voor een overstap naar de iets zwaardere 85CC. De 85CC was in Wemeldinge een spannende aangelegenheid. Vooral het gevecht om de koppositie tus sen Carsten Goedegebure uit Yerse- ke en Nancy van de Ven uit Vlis singen werd met spanning ge volgd. Uiteindelijk was het Goedebure die in beide manches de sterkste bleek. Beiden reden buiten mededinging mee. De crosser die de meeste punten voor de titel bij de grote wielen binnenhaalde, was Jochem van den Dorpel uit Kapelle. Aanvankelijk had Marvin Boone uit Yerseke de beste papieren, maar hij ging in de tweede reeks in de fout. VLISSINGEN - Bij volleybalvereni ging WS'92 was het zaterdag dub bel feest. Het tweede en het derde team van de Vlissingse club speel den allebei thuis, wonnen allebei en werden allebei kampioen. WS'92 2 promoveerde daardoor van de tweede naar de eerste klas se, WS'92 3 van de derde naar de tweede klasse. Het feest had zelfs driedubbel kunnen zijn, want ook het reserveteam bijde mannen had de titel voor het grijpen in de tweede klasse. De kampioenswed strijd van WS'92 2 moest echter worden uitgesteld vanwege te wei nig spelers bij de tegenstander: WS'92 3. Het onderlinge duel wordt nu donderdag gespeeld. L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37