321 sport Welkome zege Vlissingen Nieuwiand wint via Springer Goes kan in halfuur geen verschil maken Smerdiek wint Thoolse topper en is kampioen maandag 19 april 2010 W door Tom Vemnink middelburg - Periodekampioen Nieuwiand nam in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal drie punten mee uit Kamperland. Be velanders werd met 1-0 verslagen. MZVC won met 1-0 bij SVD. Heinkenszand vierde een geslaag de afterparty na het kampioens feest van vorige week: Apollo werd met 0-7 aan de kant gezet. Wemeldinge en 's-Heer Arendsker- ke speelden een spectaculaire wed strijd, die met 5-7 in het voordeel van Arendskerke werd beslist. Amusement was eveneens op de velden van Wolfaartsdijk te vin den, waar Domburg tegen een 5-2-nederlaag aanliep. Bevelanders-Nieuwland 0-1: De periodetitel lijkt Nieuwiand ge noeg voldoening te geven, want voor de tweede plek werd zaterdag niet meer gevochten. Ook bij de Bevelanders straalde de motivatie er niet vanaf Toeschouwers geno ten meer van de zon dan van de slordige wedstrijd. Een uur lang bleef het 0-0, waar vervolgens ver andering in kwam door een doel punt van Joachim Springer dat be slissend bleek. Wolfaartsdijk-Domburg 5-2: Het publiek in Wolfaartsdijk kon genie ten van een amusante wedstrijd met volop doelpunten. De eerste helft verliep op rolletjes voor de thuisspelers. Eén, twee en drie vlo gen binnen door tweemaal Wilf red van den Dries en eenmaal Ar nold van Gemerden. Vlak voor de pauze trapte Ronald Hendrikse een klein deukje in de behoorlijke helft van Wolfaartsdijk. In helft twee scoorde Van den Dries zijn derde, schoot Chiel Maranus het tweede doelpunt van Domburg binnen en sloot Harm Fluijt af met de 5-2 in de 84e minuut. SVD-MZVC 0-1: SVD was dicht bij een punt, maar moest uiteinde lijk toch zijn meerdere erkennen in MZVC. Twee enorme kansen voor MZVC bleven onbenut, dus rustte men in Driewegen met een o-o-ruststand. SVD kreeg in de tweede helft een goede kans, maar werd steeds meer naar de eigen helft gedwongen. In de 63e mi nuut was het raak voor MZVC toen Martijn de Vries het winnen de doelpunt op zijn naam bracht. B9 98 SSSS^B^SSSSSSSSBS^BSSSSSSSSB S3S8SBSSBI sint-maartensdijk - Smerdiek is zaterdag kampioen geworden van de vierde klasse B. Het elftal van trainer Cees Stoutjesdijk was in de Thoolse topper met 3-2 te sterk voor concurrent SPS. De laatste titel vierde Smerdiek ook al onder het bewind van Stout jesdijk. „Na negentien jaar heeft Smerdiek eindelijk weer eens een écht feest om te vieren", aldus de trainer na het veroveren van de zes de titel uit de historie van Smer diek. Andreas Vroegop en Erik van Haaften (2x) scoorden voor Smer diek, Ramon Voshol (strafschop) en Stefan Bogers voor SPS. door Jan Dagevos nuenen - Vlissingen leeft nog. Na een zwakke reeks boekte de Wal- cherse zondag-eersteklasser giste ren eindelijk weer eens winst. Vlis singen won met 2-1 bij Nuenen. „De blijdschap is groot in de kleed kamer", zei trainer Ruud Pennings na afloop van de wedstrijd. „Het heeft ons de laatste tijd flink tegen gezeten en dan is het prettig om weer eens drie punten te pakken." Vlissingen nestelde zich door het resultaat op de vijfde plaats (32 punten uit 20 wedstrijden) en heeft met nog twee duels voor de boeg alle kans op deelname aan de door Michiel Bouwman goes - Goes is er niet in geslaagd om Dubbeldam in een halfuur te verslaan. De wedstrijd werd giste ren in minuut 58 bij een o-o-stand hervat, nadat de eerdere ontmoe ting eind vorig jaar was gestaakt na een blessure van de scheidsrech ter. Beide ploegen kregen kansen op de drie punten maar goed keeperswerk, de lat en - uit Goes' oogpunt - de grensrechter stonden in de weg. Met name Padden van den Water had die mening. De aanvaller werd vier keer teruggefloten van wege buitenspel, maar had daar al lerminst vrede mee. „TWee keer was het niet zo. Ik hoorde van een ploeggenoot dat ik bij een situatie nacompetitie. Vlissingen maakte gisteren op een erbarmelijk slecht veld in Nuenen het verschil in de tweede helft. Nadat Sinan Coban voor rust drie kansen om zeep had geholpen, was hij in de 55e mi nuut wel doeltreffend. Hij schoot raak na voorbereidend werk van Jonathan Constancia. Vijf minu ten later werd het 0-2 na een pri ma actie van Rüstem Sen. Vlissingen beleefde nog tien angsti ge minuten toen de thuisclub in de tachtigste minuut op 1-2 kwam uit een vrije trap van Richard van Malten. Bij een scrimmage beland de de bal later nog op de lat en kwam Vlissingen met de schrik van achter twee man kwam, maar toch werd teruggefloten. Ik ben daar een beetje pissig over." Dat merkte scheidsrechter Van den Hurk ook: hij gaf de aanvaller geel vanwege protesteren. Kaart nummer zes voor Van den Water, die voorlopig niet zal spelen. „Ik wacht nog steeds op mijn schor sing naar aanleiding van mijn twee gele kaarten tegen Internos van 3 april, dus de laatste twee wedstrijden zal ik er niet bij zijn. Als we play-offs moeten spelen misschien wel, maar ik hoop niet dat we die hoeven spelen..." Mocht Goes als derde of vierde ein digen, dan komt er nog een verlen ging van het seizoen. De nummers één en twee promoveren direct naar de eerste klasse en Goes solli- vrij. „We hebben hard geknokt voor een goed resultaat", zei Ruud Pennings. Bij Vlissingen waren Danny Magito en Sander Goedege- buure het centrale duo achterin. IFC-RCS 3-0 (1-0): RCS ging met een slecht gevoel huiswaarts na de wedstrijd tegen IFC in Hendrik- Ido-Ambacht. Het veldspel van de Souburgers was meer dan redelijk, maar de ploeg miste scherpte in de afwerking. „We waren zeker niet de mindere ploeg", vond oefenmeester Michel Leonhart, „maar we waren voor de goal besluiteloos." RCS domineerde in het eerste be drijf, had een veldoverwicht, maar citeert daar nadrukkelijk naar. De verkorte inhaalwedstrijd tegen Dubbeldam was een uitgelezen mogelijkheid om weer aan kop te komen, maar door het gelijkspel moet Goes pas op de plaats ma ken. „Ik denk dat het een terechte uitslag was", aldus Van den Water. „Zij hebben vier kansen om zeep geholpen en waren gevaarlijk bij standaardsituaties. We krijgen veel van dat soort goals tegen. Nu ston den er ook weer zes gasten van twee meter in het veld, dan mis je een speler als Michael Cabenda." De verdediger was in de eerdere ontmoeting al gewisseld en keek daarom toe hoe Niels Paardekoo- per zijn positie centraal achterin overnam. Dubbeldams spel (de lan ge bal) verdiende geen schoon- keek bij rust toch tegen een 1-0-achterstand aan. Uit een vrije trap schoot Reinder van de Velde raak. Ook na de pauze blies RCS zijn partijtje mee, maar de ploeg liet zich opnieuw verrassen bij een standaardsituatie. Uit een vrije trap scoorde Nico Ramos de 2-0. RCS ging vervolgens met vier spit sen spelen, maar kreeg tien minu ten voor tijd de rekening gespre- senteerd. Danny Slingerland be paalde de eindstand op 3-0. RCS vindt zich nu terug op de zes de plaats met 30 punten uit 20 ont moetingen. De Souburgse forma tie is net als Vlissingen nog in de race voor de nacompetitie. irtMkir*mfaxm&&&sBÈ>xaiaaBttBBaa heidsprijs, maar leverde bijna wel drie punten op. Doelman Sven Wolkenhauer hield zijn ploeg ech ter op de been. Goes creëerde ge noeg, maar miste scherpte voorin. Steven Fitsch schoot naast en over, Robin de Pagter schoot op de vuis ten van de Dordtse keeper én Gert-Jan Tierie punterde in de slot seconden op de lat. De keren dat Van den Water wél door mocht, mikte hij naast en op de keeper. Komend weekeinde moet Goes op bezoek bij Haarsteeg. Winst is ge boden, want het gat tussen de nummer één (Jelca) en vier (EBOH) is maar drie punten. Goes-Dubbeldam 0-0. Scheidsrechter: J. van den Hurk (Tilburg). Gele kaart: Niels Paardekooper, Padden van den Water (Goes). Toeschouwers: 110. RCS-speler Khalid El Hatach (rechts) gaat zijn directe tegenstander voorbij in de wedstrijd tegen IFC. De Souburgers verloren met 3-0 maar blijven in de race voor de nacompetitie in de eerste klasse C. foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36