Schletterer is Ton herhaalt huzarenstukje Eiland van Meijer is dit keer een eenvoudig te nemen hindernis 30 spo De Marathon Zeeuws-Vlaanderen kent een succesvol verloop. Persoonlijke re cords sneuvelen bij bosjes. maandag 19 april 2010 door René van Stee TERNEUZEN - Sébastièn Schletterer gaat na zijn overwinning in de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen en drie zeges in de Kustmarathon als koning van de Zeeuwse marathon - door het leven. Leonie Ton is dan minstens de prinses. Ook de atlete uit Zierikzee realiseerde zaterdag een dubbelslag. En passant verpul verde zij haar'persoonlijk record, dat zij van 3.44,48 op 3.16.58 bracht. „Een tijd waar ik stilletjes op had gehoopt en waarvan ik wist dat ik die ook zou kunnen halen. Ik heb me er niet al te zeer op blind ge staard. Een goede race lopen was het eerste doel", vertelde de dol blije winnares, terwijl ze over haar preventief ingetapete linkerknie wreef Ton vond dat het in het begin iets te hard ging. Toch ging ze er in mee, omdat ze het goed aankon. „Maar halverwege sloeg de stijf heid toe. Toen moest het tempo toch iets terug. Achteraf bleef dit zonder gevolgen. Maar na een kilo meter of 35 kwam wel de man met de hamer langs. Gelukkig sleepte m'n trainingsmaatje John (John Kommer) me er doorheen. Op zijn fiets bleef hij op de juiste manier op me inpraten." Anita Joziasse, onder meer oud-winnares van de Kustmara thon, liep lange tijd aan kop. De Leonie Ton komt juichend over de finish. Goese had op het laatste moment ingeschreven in de hoop haar ka ter van de marathon in Rotterdam weg te kunnen spoelen. Daarin moest zij vorige week zondag van wege darmkrampen na 27 kilome ter opgeven. „Helaas speelden ze nu weer op. Maar dit keer wilde ik per se finishen. Gelukkig ben ik er natuurlijk niet mee, maar het geeft toch wel een beetje voldoening dat dit is gelukt." Zodra Joziasse (zij eindigde als ne gende in 3.51.46) moest passen, kwam Ton na zo'n vijftien kikome- ter aan de leiding. Voordien liep zij in het kielzog van Ingrid IJse- baert. De adete uit Hulst hield door René van Stee TERNEUZEN - De weersomstandig heden in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen waren zater dag bijna ideaal. De zon, een beet je wind en een temperatuur van ongeveer zestien graden droegen niet alleen bij aan mooie presta ties, maar zorgden zowel bij de start op de Grote Markt in Hulst als bij de finish op de Markt in Ter- neuzen voor vrolijke en lachende gezichten. Als er al een minpuntje viel te no teren, ging dat over de publieke be langstelling onderweg. „In Hulst, Terneuzen en in dorpen zoals Hei kant en Sint-Jansteen was die zon der meer goed, maar vanaf Axel viel het een beetje tegen", vond de winnares bij de vrouwen Leonie Ton. Zij was vol lof over de route die over vijftien kilometer onver harde paden voerde. „De wallen in Hulst, de bossen in Clinge en Sint-Jansteen, de Fortenroute, het Axelse Bos, het stuk langs de Otheense Kreek in Terneuzen en de Scfieldeboulevard, ik vond het helemaal top." In tegenstelling tot vorig jaar bleek het natuurgebiedje Eiland van Me ijer bij Spui (na zo'n 35 kilometer) een minder groot struikelblok. Toen werd er door de 'mindere go den' af en toe hartgrondig ge vloekt. „Dit keer ging het lekker", zei Terneuzenaar Hanno de Hoon. „Logisch trouwens, want het was ATLETIEK door René van Stee foto Peter Nicolai haar tweede plaats vast en finishte in 3.20.05. Op die prestatie had zij niet gerekend, maar wel gehoopt. „Ik heb drie jaar niet kunnen doen wat ik wilde", doelde zij op een hardnekkige knieblessure. „En ook nu was ik niet op en top voorbe reid. Daarom ben ik heel blij met dit resultaat." Monique Allefs, ook uit Hulst, be vestigde haar sterke progressie van het laatste jaar. Zij finishte als der de in 3.22.59, een verbetering van haar persoonlijk record met dik twintig minuten. „Een beloning voor keihard werken. Vooral de trainingen op de baan voor mijn snelheid betalen zich nu uit." nu droog. Het lag er dit keer ook wat vlakker. En het gras was goed gemaaid." Dat sommige mensen niet blij zijn met de laatste zware hindernis bij Spui, kan De Hoon wel begrijpen. „Want op dat mo ment ben je al heel moe. Maar als je goed geconcentreerd bent en niet te veel wil, is het toch goed te doen." Voor de toppers maakt het volgens hem weinig uit. „Die gaan er net zo makkelijk overheen als de beste renners op de kasseien in Parijs-Roubaix. Die merken dat niet." De 52-jarige De Hoon was te leurgesteld over zijn prestatie. Hij finishte in 4.05.46, ruim tien mi nuten langzamer dan vorig jaar. Een buikspierblessure speelde hem parten. TERNEUZEN - 'Alsof hij de hond even heeft uitgelaten.' Speaker Fred Rabout had daarmee de la chers op zijn hand. Maar uit die kwinkslag bleek zaterdagmiddag ook zijn bewondering voor Sébas tièn Schletterer. De ongenaakbare winnaar van de tweede editie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen zat er vlak na afloop inderdaad zo fris als een hoentje bij. „Echt héél diep ben ik niet ge gaan", zei de 37-jarige Middelbur ger op nuchtere toon. „Dat het toch zo goed ging, verbaast me. Na tuurlijk ben ik heel tevreden met mijn tijd. Het is ook waar ik naar toe heb gewerkt. Vanwege een griep had ik helaas een niet geheel vlekkeloze voorbereiding achter de rug. Eigenlijk had de wedstrijd van vandaag een week later moeten zijn. Dan zou het nog veel beter zijn gegaan." Desondanks finishte de ontketen de Schletterer in een knappe tijd van 2.27.40, een parkoersrecord, een persoonlijk record en ruim twaalf minuten sneller dan de nummer twee, Remy Vasseur (per soonlijk record in 2.39.44). De Vlis- singer zette na de start in Hulst meteen de toon. Alleen Schletterer kon zijn hoge tempo volgen. Die had niet het idee dat het duo zich over de kop liep. „Integendeel. Het ging me vrij gemakkelijk af', ver klaarde de winnaar. Bij Koewacht, ongeveer halverwe ge, liep Schletterer van zijn directe belager weg. Titelverdediger Alwin Vermeulen had op dat moment een aanzienlijke achterstand. De inwoner van Kwadendamme liep in het gezelschap van Wim van Sparrentak uit Sint Laurens (vier de plaats in een persoonlijk record van 2.41.38). Schletterer koerste af op een tijd van tweeënhalf uur, het schema waarop hij ook was vertrokken. Daarin slaagde hij ruimschoots, al kreeg de Walche- naar het na dertig kilometer voor zijn gevoel zwaarder. „De tegen wind was toch iets harder dan ver wacht. Ook kreeg ik krampen. En als je alleen door het vlakke Zeeuws-Vlaamse land loopt, is dat best wel eenzaam." De cijfers gaven Schletterer onge lijk. Halverwege stond er een tijd van 1.14.30 op de klokken. In het tweede gedeelte van zijn race ging het zelfs sneller. „Daaruit blijkt maar weer eens dat je gevoel je soms in de steek laat." Na drie zeges in de Kustmarathon plakte Schletterer er een fraaie overwinning in Zeeuws-Vlaande ren aan vast. Zijn winstscore in marathons staat op honderd pro cent. Dat hij de eerste Zeeuw is die allebei de wedstrijden in de provincie op zijn naam heeft ge schreven, stemde hem uiteraard te vreden. „En in oktober ga ik in de Kustmarathon voor overwinning nummer vijf', kondigde hij strijd lustig aan. Remy Vasseur gunde het zijn ri vaal van harte. De 29-jarige atleet, reeds drie keer vierde in de Kust marathon, was al dolblij dat hij na een scheenbeenvliesontsteking toch aan de start kon verschijnen. „Ik heb gedaan wat ik moest doen. Heel positief is dat ik nog nooit zo snel heb gelopen. Het is ook geen schande om achter zo'n winnaar te finishen. Mijn tijd komt nog wel", wees hij op zijn in het mara thonlopen nog jeugdige leeftijd. Ook Alwin Vermeulen toonde zich allerminst aangedaan. Hij ont deed zich in de slotfase van Van Sparrentak en behaalde in 2.41.05 de derde plaats. „Twee minuten sneller dan vorig jaar. En een po diumplaats. Dan moet je tevreden zijn. Misschien had er iets meer in gezeten, maar dan had ik meer wedstrijden moeten lopen. Ik mis te nu een beetje de pure wedstrijd snelheid." Als enige van de top vier in de wedstrijd verbeterde Vermeulen zijn snelste tijd ooit niet. Sterker nog, hij bleef ver verwijderd van zijn eigen toptijd (2.29) die hij zo'n tien jaar geleden in Berlijn liep. Vlak nadat hij was gefinisht vroeg Bart Vandewiele uit het Belgische Wette- ren zijn vriendin Kate Kloeck ten huwelijk. Tot zijn grote vreugde en onder applaus van het talrijke publiek zei zij vol overtuiging 'Ja'. Een aantal deelnemers zwoegt over een zandpaadje in het natuurgebied Eiland van Meijer bij Spui. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34