KZ heeft sport tot wetenschap 281 sport België nu Robben smaakmaker Play-offs bij Bayern München KORFBALFINALE Trainer Wim Bakker loodst Koog Zaandijk naar de tweede zaaltitel in drie jaar tijd. In Ahoy wordt Dalto met 22-20 verslagen. Greipei boekt vijfde etappezege in Turkije Zesde titel op rij voor Nadal in Monte Carlo Aswolk verdrijft MotoGP uit Japan Van de Ven maakt rentree in top tien Kerkhove geeft op met knieblessure 4 Zes spelers werden 'topscorer'. Rick Voorneveld, Tim Bakker, Kim Cocu (allen Koog Zaandijk), Bob de Jong, Jos Roseboom en Jorrit Bergsma (allen Dalto) maakten vier goals. Chris Kaper van Koog Zaandijk toont de beker aan de fans na de overwinning in sportpaleis Ahoy. foto Ed Oudenaarden/ANP door Wilber Hack maandag 19 april 2010 LANYA André Greipei heeft de Ronde van Turkije afgesloten met vijf etappe zeges. De vijfde van de Duitse wiel renner van Team Columbia volgde gisteren op de slotdag. Greipei was in de massasprint aan het slot van de achtste rit in Alanya de sterkste. Hij versloeg de Italiaan Angelo Fur- lan en de Nederlander Kenny van Hummel (Skil-Shimano). De eindzege in de Ronde van Tur kije was voor de Italiaan Giovanni Visconti. Die bleef de Amerikaan Tejay van Garderen 29 seconden voor. MONTE CARLO Rafael Nadal heeft gisteren voor de zesde keer op rij het graveltoer nooi van Monte Carlo gewonnen. De Spaanse tennisser declasseerde in de finale zijn landgenoot Fernan do Verdasco. Nadal gunde hem naar één game: 6-0 6-1. Nadal is de eerste speler sinds de invoering van het professionele tennis die een toernooi zes jaar op rij naar zich toetrekt. Het was zijn 37e titel in zijn loopbaan. Nadal is nu 32 opeenvolgende wedstrijden ongeslagen op gravel in het belas tingstaatje. HOOGHALEN Het effect van de vulkanische uit barsting op IJsland strekt tot in Ja pan. De organisatie van Dorna be sloot de Grote Prijs van Japan voor wegracemotoren te schrappen. Coureurs, officials en teamleden uit Europa zijn door het vliegver bod vanwege de aswolk uit IJsland niet in staat tijdig naar Tokio te vliegen. De GP van Japan, op het circuit van Motegi, stond gepland voor komen de zondag. GEMERT In zijn eerste Open NK-wedstrijd sinds een jaar is motorcrosser Ri- nus van de Ven tiende overall ge worden. In Gemert noteerde de Vlissinger gisteren twee dertiende plaatsen in de MX2-klasse. „Het rij den ging goed, de snelheid was goed, maar ik kon het nog niet zo lang volhouden", verklaarde Van de Ven. In de MXi behaalde Roy Gijsel uit Heikant de twintigste plaats. In de eerste manche werd hij achttiende, in de tweede 24e. Over twee weken staat het ONK in Varsseveld op de rol. SIBENIK Tennisster Lesley Kerkhove uit Zie- rikzee heeft gisteren in Sibenik op moeten geven met een knieblessu re. In de derde ronde van de kwali ficaties van het Kroatische ITF-toer- nooi (10.000 dollar) staakte ze na een nederlaag in de eerste set (7-6) de strijd. Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke verloor in het Italiaanse Bari (25.000 dollar) in de tweede ronde van de kwalificaties. Ze hoopt nu als lucky loser nog het hoofdschema te bereiken. MUNCHEN - Drie wedstrijden voor het einde van de competitie maak te Bayern München zaterdag dui delijk waarom de ploeg koploper van de Bundesliga is. Aan de hand van uitblinker Arjen Robben, die driemaal scoorde, walste de ploeg van Louis van Gaal met 7-0 over het arme Hannover 96 heen. Mark van Bommel en Arjen Rob ben stonden bij Bayern in de ba sis. Bij Hannover zat Arnold Brug- gink de hele wedstrijd op de bank. Hamburger SV verloor in eigen sta dion met 0-1 van Mainz 04. Joris Mathijsen en Ruud van Nistelrooij stonden in de basis. De spanning in de Premier Lea gue van Engeland is terug. Chelsea verloor zaterdag verrassend bij Tot tenham Hotspur: 2-1. Manchester United, dat eerder op de dag maar net won van Manchester City, na derde de koploper daardoor tot op een punt. Jermain Defoe (straf schop) en Gareth Bale maakten de doelpunten voor de Spurs. Na een spectaculaire 3-2-nederlaag bij Wigan Athletic zijn de titelaspi- raties van Arsenal nagenoeg verke ken. Met Robin van Persie op de bank leek er voor de ploeg van Ar- sène Wenger geen vuiltje aan de lucht. Door doelpunten van Theo Walcott en Mikael Silvestre leek Arsenal op een overwinning af te stevenen. In de tachtigste minuut leidde de ploeg nog met 0-2. Wigan toonde veerkracht door in het laatste kwartier drie keer te sco ren. FC Barcelona heeft zaterdag in de derby tegen Espanyol belangrij ke punten in de strijd om het landskampioenschap verspeeld. De ploeg van Josep Guardiola wist niet tot scoren te komen in het uit- duel bij de stadgenoot (0-0). BRUGGE - Anderlecht pakte giste ren op het veld van aartsrivaal Club Brugge (1-2-zege) zijn dertig ste landstitel in België. Gelukkig maar. Anderlecht was in de regulie re competitie al veruit de sterkste ploeg en slaagde erin om dat ook in de play-offs te bewijzen. Na 28 speelronden had Anderlecht een voorsprong van elf punten op Brugge. Voor het begin van de kampioenscompetitie werd dat aantal teruggebracht tot zes. Met de bedoeling spanning tot het ein de te garanderen. Die opzet faalde. Vier speelronden voor het einde is de titelstrijd al beslist. Vorig jaar eindigden Standard Luik en Anderlecht op een gedeelde eer ste plaats. Omdat beide ploegen evenveel wedstrijden wonnen, kwam er een barrage om het Bel gisch kampioenschap aan te pas. „Ook over degradatie werd ook pas op de laatste speeldag beslist. Spannender kun je het toch niet hebben", zegt Geert de Vlieger, op zijn 38e nog steeds tweede doel man van Club Brugge. De voormalig keeper van Willem II fungeert in België tevens als ana list. Volgens De Vlieger zijn de play-offs geen lang leven bescho ren. „Die zijn er enkel gekomen om iets nieuws in te brengen bij het afsluiten van een nieuw tv-contract een paar jaar geleden. Maar die verbintenis loopt aan het einde van het volgende seizoen weer af Het zou me verbazen als de voetbalbond dan niet met iets anders komt." Aan de huidige opzet kleven nogal wat haken en ogen. Door het fail lissement van Excelsior Moes- kroen is er geen rechtstreekse de gradant. Die zou anders al klaar ge weest zijn met de competitie. „Het zou de financiële doodsteek voor zo'n club betekend hebben", zegt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32