Ajax voelt zich Remmen los bij Labyad 1* ANl-DUMP 261 sp« Ontlading is nog niet heel groot bij voetballers van FC Twente Luc Nilis weg bij PSV De beslissing om de landstitel valt op 2 mei op de laatste speeldag. Twente be houdt een punt voorsprong op Ajax. 299,°A maandag 19 april 2010 LANDSTITEL door Jop van Kempen door Joost Dijkgraaf ENSCHEDE - Zelfs nu de titel zó dichtbij is, weigeren ze bij FC Twente vooruit te kijken naar het kampioenschap. Alleen de laatste wedstrijd bij NAC telt nog. „Het zou heel triest zijn als we het nu nog uit handen geven." Terwijl in het stadion het 'een maal zullen wij' nog nagalmt, lo pen de spelers van FC Twente ui terst relaxed door de catacomben. Schijn? „Nee, de ontlading is ook niet eens zo heel groot, we moe ten nog een wedstrijd hè", zegt Peter Wisgerhof Het is het beken de evangelie van coach Steve Mc- Claren. Niet te lang terugkijken, maar vooruit. Wout Brama: „De 1-0 kwam op een goed moment, maar we hadden er voor rust eentje meer moeten maken. De tweede helft hoefden we niet meer zo. Nu hebben we twee dagen rust, daar na gaan we ons voorbereiden op de wedstrijd over twee weken." Dan gaat iWente op bezoek in Bre da bij NAC, en zal het er echt om gaan. De Enschedeërs moeten dat duel aantreden zonder centrale verdediger Douglas. Hij kreeg gis termiddag geel en is geschorst. „De kaart was terecht", reageert de Braziliaan. „Toen het gebeurde dacht ik: shit! Nu mis ik de laatste wedstrijd. Maar Kenneth Perez kwam naar me toe en zei: laat je niet afleiden Douglas, denk alleen aan vandaag. Dat heb ik gedaan." Het is voor de centrale verdediger wel een gekke gewaarwording. Waar hij met Twente in de roes naar de titel zat, is hij nu opeens uitgespeeld. Hij kan met vakantie. „Nee nee, dat zeker niet. Ik ga ge woon twee weken lang heel scherp trainen en mijn ploeggeno ten proberen te helpen. Maar spe len zal ik niet meer. Het enige dat ik nog kan doen is de schaal straks omhoog houden." Daar zal Luuk de Jong wellicht voor kunnen zorgen, de invaller is wel speelgerechtigd in Breda. De spits komt aangelopen met zijn te lefoon in de hand. Hij heeft nog geen sms ontvangen van broer Siem, die gisteren de eerste twee Ajax-tréffers voor zijn rekening nam. De oudere broer van Luuk wordt met de week 'vervelender'. In de laatste acht duels van Ajax scoorde Siem er zes. „Als hij scoort vind ik dat niet zo erg hoor. Wij moeten het gewoon zelf goed doen", reageert de De Jong van FC Twente. De titelstrijd nadert zijn ontkno ping en inmiddels is zeker: „Eén De Jong wordt hoe dan ook kam pioen. Welke familie kan dat nou zeggen." Welke De Jong dat gaat worden, zal pas over twee weken blijken. Volgend weekeinde staat voor Feyenoord en Ajax het eerste deel van de bekerfinale op het program ma. Wisgerhof: „Aan de ene kant is dat balen, aan de andere kant kun nen jongens met kleine pijntjes wel herstellen." Het worden hoe dan ook spannende weken. Wout Brama is in ieder geval duidelijk. Als Twente de titel nu nog uit han den geeftDan zou dat heel triest zijn. Daar moeten we echt niet aan denken." AMSTERDAM - Ondanks een stevige 4-0-zege op Herades zakt Ajacied Jan Vertonghen na het laatste fluit signaal teleurgesteld door de knie- en. FC Twente heeft met 2-0 van .Feyenoord gewonnen en met nog één speelronde voor de boeg blijft Ajax één punt achter op de Tuk kers. „Het gevoel leeft dat Ajax is geflikt." Net na Ajax-Herades heeft de Bel gische verdediger vernomen wat hem ook in de rust al ter ore is ge komen. Feyenoord heeft het laten liggen in Enschede en door de ze ge van Twente is de kans op het kampioenschap voor Ajax geslon ken. De teleurstelling lijkt Vertonghen nog de baas als de microfoons en de kladblokken opengaan. „Ik hoorde dat er Feyenoord-fans in Twente-rode shirts in Enschede op de tribune zaten die klapten bij de goals van Twente. De haat voor Ajax is dan blijkbaar groter dan de liefde voor Feyenoord. Ongelofe lijk." Over de instelling van de spelers van Feyenoord heeft Vertonghen ook weinig goede woorden. Het bezoek dat honderdvijftig 'Feye- noord-supporters' aan de training Ajax-Heracles Almelo Ajax passeerde in de voorlaatste competitiewedstrijd van het sei zoen tegen Heracles de grens van honderd treffers (102). De Amsterdamse club begon ner veus aan de wedstrijd, maar promo veerde de eerste mogelijkheid wel tot de openingstreffer. Siem de jong kopte raak: 1-0. De Jong bracht zijn ploeg in de 37e minuut op aangeven van Luis Suarez ook op 2-0. Marko Pantelic bewees na rust zijn waarde. Hij zorgde in de 59e minuut met een fraai stiftballetje voor 3-0 en maakte in de 64e mi nuut ook zijn vijftiende treffer van het seizoen (4-0). hebben gebracht, heeft z'n uitwer king op de Rotterdamse spelers klaarblijkelijk niet gemist, stelt de Ajacied. Hij weet dat hij zich op glas ijs begeeft als hij zich baseert op informatie van derden ('Ik weet, ik heb het zelf niet gezien'), maar terwijl Ajax gistermiddag z'n uiterste best deed om tegen Hera- EINDHOVEN - De jongens die PSV-FC Groningen (3-1) nog een beetje smaak gaven, hadden giste ren de middag van hun leven. Zak aria Labyad maakte zijn debuut in het basiselftal van PSV en scoorde meteen twee keer. Balazs Dzsud zsak zorgde voor een prachtige tref fer en rende meteen naar de Noordtribune, waar zijn hele fami lie - per bus van Hongarije naar Eindhoven gekomen - voor het eerst een wedstrijd in het Philips Stadion bezocht. Dzsudzsak was daarover zó uitgela ten, dat hij prompt zijn shirt over zijn hoofd trok en tegen een vijfde gele kaart aanliep. Hij is geschorst voor de laatste wedstrijd van het seizoen, uit tegen AZ. PSV-coach Fred Rutten haalde hem meteen van het veld, mede omdat hij de actie van Dzsudzsak onprofessioneel vond. De aanval ler zelf: „Ik vind het heel verve lend dat ik nu mijn vijfde gele kaart gepakt heb. Dat hoorde ik pas in de kleedkamer. Soms weet je niet wat je doet als je blij bent." Ook de familie van Zakaria Labyad was vervuld van trots. Bij de hoofdingang van het stadion tilde zijn moeder hem lichtjes op. Een warme omhelzing volgde. Zijn eer ste basisplaats voor PSV kon niet mooier zijn. Labyad: „Ik hoorde vanmorgen dat ik zou starten. Ik heb expres niets tegen mijn vader gezegd. Hij komt elke wedstrijd kijken en vandaag wilde ik hem verrassen met deze basisplek." Zijn basisplaats volgde op een pe riode waarin hij de nodige kritiek kreeg. Als invaller voldeed Labyad niet altijd aan de verwachtingen. „Dat was een moeilijke periode. Ik moest wennen aan de kritiek, maar ik weet nu beter hoe ik er mee om moet gaan." Labyad speel de tegen Groningen, buiten de twee doelpunten die hij maakte, een goede wedstrijd. Bij zijn eerste doelpunt boog La byad de bal slim over doelman Van Loo heen en stond het 1-1. Dat Gibrii Sankoh zijn schot iet wat van richting veranderde, deed niks af aan de schoonheid van die treffer. IA- merken sanitair tegen bodemprijzen l Kom langs en neem uw nfferte mee. 1 Wij zijn altiid goedkoper! "vuuaaioo/, BIJ ONS BESTAAT DE AKTIESETV' WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN U Vindt ons in: Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164-210 740 Breda-Noord«Huifakkerstraat 10«Tel.: 076-59371 00 {ff Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Vegher» Poort van Veghel 4996 «-Tel.: 0413 - 36 62 12 «.«(gsm wijchen Graafseweg 777 Tel.: 024 - 645 06 66 WWW.SANIDUMP.COM EINDHOVEN - Het contract van Luc Nilis bij PSV is opgezegd. De oud-speler was de afgelopen drie seizoenen als jeugdtrainer en scout aan de club verbonden. Ook werd hij incidenteel ingezet als spitsentrainer. PSV heeft besloten bij de jeugdaf deling in een andere constructie te gaan werken. Het nieuwe hoofd opleidingen lelie Goes is in samen spraak met hoofdtrainer Fred Rut ten op zoek naar nieuwe trainers voor zowel long PSV als de At. Supporters van Twente reageren uitgelaten na de zege op Feyenoord. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30