Circus van de ijdelheid De nieuwe Michael Boogerd moet wel uit de provincie Zeeland komen Vergrijzing PZC De krant 5 weken voor 15 euro! maandag 19 april 2010 Af en toe reis ik per trein. Meestal is dat prettig: je kunt tijdens de reis wat lezen of schrijven of niksen. Deze week moest ik van M naar Gniet ver, maar ik stond al op tijd op het per ron te wachten. Ik was niet de eni ge die wachtte. Er was een man in een donker pak die heen en weer liep en regelmatig op zijn horloge keek, een vrouw met een hand schoen in haar mond die iets in haar mobieltje tikte. Het is altijd weer een geluksmo ment als de trein op tijd binnen rijdt en zo'n beetje stopt op de plaats waar je staat. De deuren van de trein gingen met een knal letje open en jongelui sprongen naar buiten. Ik had het kunnen weten. Het was een doordeweek se middag en dan zijn allerlei scholieren onderweg. Ook in de trein zaten veel scholieren en om dat er niet veel zitplaatsen waren, moest ik wel tussen hen in gaan zitten. Ze hadden gezellig over hun eigenaardige en soms rond uit belachelijke medeleerlingen en geliefde leraren zitten kletsen, totdat ik erbij kwam. Toen vielen ze meteen stil. De jongen naast mij haalde een werkschrift en een groene viltstift uit de rugzak die tussen zijn voeten stond en begon te lezen over het Continentaal Stelsel en de houding van Groot- Brittannië en Rusland en onder streepte langzaam de term Conti nentaal Stelsel; een meisje ging haar fuchsiakleurige nagels vijlen en een andere scholier keek in ge dachten naar buiten waar een be drijventerrein aan hem voorbij schoof. Waarom had het lot zo wreed toe geslagen en ervoor gezorgd dat een grijsaard in hun midden was terecht gekomen? Hoe had dit kunnen gebeuren? Aan zijn ge zicht te zien dacht hij met afgrij zen aan de steeds verder opruk kende vergrijzing die uiteindelijk ook vroeg of laat hem te wachten stond. Gelukkig voor iedereen was ik zo in G. Toen de trein wegreed en ik door het raam naar hen keek, zag ik tot mijn opluchting dat ze weer volop in een geanimeerd ge sprek waren geraakt. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 574Ü E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segrrientteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda"" U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (na 14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC Rekeningnummer om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Handtekening Tinrn De PZC gaat zorgvuldig or n met persoonsgegevens. In het colofon trelt u nadere informatie Voor meer columns: www.pzc.nl/columns MIDDELBURG - Het gaat er allemaal om de nieuwe Michael Boogerd of Leontien van Moorsel in Zeeland te vinden. Maar dan moeten wel meer jongens en meisjes wielren nen leuk gaan vinden. Dat zou ook goed zijn voor de talrijke toer clubs en wielerverenigingen. Om die reden heeft het bureau Sport Zeeland in samenwerking met Delta en een aantal plaatselij ke wielerorganisaties een dikke banden competitie samengesteld. De term dikke banden staat voor de fietsen waarop gereden wordt. De deelnemers kunnen gewoon op hun dagelijkse fiets meedoen als ze geen racefiets hebben. De eerste wedstrijd wordt vandaag gereden in de Middelburgse wijk Klarenbeek. De dagen daarna zijn achtereenvolgens de Stromenwijk, Zuid/Dauwendaele, het Centrum en Nieuwland/Arnemuiden aan de beurt. Daarna volgen andere plaatsen in Zeeland. Patrick Vader van Sport Zeeland is erg tevreden over de eerste in schrijvingen die binnenkomen. Voor de wedstrijden in Middel burg hebben zich al 385 deelne mers aangemeld. Inmiddels zijn al le Zeeuwse basisscholen benaderd voor deelname. Per regio wordt een finale gereden. En op 12 juni is de Zeeuwse finale. Opmerkelijk is dat er na die datum nog dikke banden races op ver schillende plaatsen in Zeeland wor den gereden.Dat komt doordat dit het eerste jaar is, legt Vader uit. Daarom mag iedereen dit jaar mee doen aan de provinciale finale. Het is de bedoeling een drie jaar durend dikke banden programma in Zeeland neer te zetten om de belangstelling van jongeren voor deze eerste kennismaking met wielrennen warm te houden. Bij wielercomités is belangstelling te bespeuren voor deze competi tie. De meeste zien wel in dat daar hun jonge aanwas vandaan moet komen. Kees de Bruijn en Adri van der Kley vervoeren de teckels altijd in ben ches. Mooi blijven staan voor een goede beoordeling. den) is dit het uur van de waarheid. „Mits ze uitmun- klein beestje onder je gaspedaal", De show in Goes is voor de reu Ja- grijnst hij. Op een karretje rijdt de de (24 maanden) het laatste voor eigenaar van kennel Van de Singel- portaal. Voor Fraukje (29 maan- hoek zijn drie kampioe nen in spe de hal binnen. Twee, Fraukje en Iade, zijn volgens hem echte kans hebbers. Ze hebben eerder al wat titels in de wacht ge sleept, een voorwaarde om het felbe geerde 'defini tief kampioen' achter de kennel- naam te mogen zetten. De Zeelandhallen in Goes wer den het afgelopen weekeinde ge domineerd door meer dan 1900 honden en hun bazen. Strijdend om een kampioenschap. Onder hen de tachtig-jarige Kees de Bruijn uit Sint Laurens. Al ruim een halve eeuw verknocht aan de dashond, oftewel de teckel. door Marcel Modde De zenuwen zitten er bij een aantal deelne mers goed in, zo op het eerste gezicht. De route tussen par keerplaats en hoofdingang van de Zeelandhallen is gemarkeerd met een spoor aan uitwerpselen, veelal in dunne vorm. En dan helpt ook een plastic zakje niet... Binnen be waakt een peloton scouts nauwlet tend de kuise vloer met emmer, schepje en sterk absorberend katte- grit. De Bruijn houdt zijn honden bij voorkeur nuchter op een showdag. „Met een volle maag is de kans gro ter dat ze wagenziek worden. Daar worden ze niet fitter op." Ze gaan ook niet los mee in de auto, maar altijd in benches. „Voor je het weet zit zo'n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2