PZC Gênante vertoning in Enschede 34 en 35 25 38 en 39 EREDIVISIE Feyenoord-trainer Mario Been schaamt zich voor eigen supporters Gilbert sterkste in Amstel Gold Race Sparta en Willem II in nacompetitie Anderlecht pakt dertigste landstitel Contador wint Vuelta a Castilla y Leon Turnteam met vertraging in Engeland Arman Kamychev schrijft ZLM tour op zijn naam Maandag 19 april 2010 Erwin Mesu heeft nog even wat tijd nodig Tip? sport@pzc.nl door Hans Leber ENSCHEDE - Vooropgesteld: FC Twente verdient het om op 2 mei in Breda tegen NAC kampioen te worden. Het Enschedese voetbal- bolwerk heeft jarenlang met goed beleid naar deze hoofdprijs toege werkt en beleeft een zeer goed sei zoen. Maar dat laat onverlet dat de 'biotoop Feyenoord', de club en haar natuurlijke leefomgeving zeg maar, dit weekeinde een gênante vertoning maakte van FC Twen- te-Feyenoord: 2-0. Die uitslag had ook op een gewo ne zondag uit de bus kunnen ko men. Maar gisteren was het, al thans voor het voetbal, geen gewo ne zondag. In Rotterdam vonden- de supporters het belangrijker dat Ajax geen landskampioen werd, dan dat Feyenoord won en zo de vierde plaats met een gunstiger Eu ropa League-ticket behield. En de spelers dan? Feyenoord-trai ner Mario Been had het schaam rood gisteren nog nét niet op de kaken. „Dit is een triest diepte punt in mijn trainersloopbaan. Dat heb ik de spelers ook laten merken. Ik heb vandaag geen Feye noord gezien dat hier wilde win nen. Ik weet niet wat mijn spelers bezielde." Zaterdag, op de afsluiten de training, stonden plots hon derdvijftig supporters van zijn club op het trainingsveld voor zijn neus. „Of we maar niet wilden winnen. Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Heel triest. Het zijn onze eigen supporters. Normaal gesproken hebben we veel steun van het legioen, maar dit is onbe grijpelijk. Veroorzaakt door haat je gens Ajax, maar ik voel dat zelf he lemaal niet." Been zocht naar ele menten in zijn eigen rol. „Ik heb de spelers alleen gevraagd om rode kaarten te vermijden, anders kan je de finale niet meedoen. Maar mijn voorbereiding was gericht op winst. Ik weet niet wat er in de koppies van mijn spelers omging na dat trainingsbezoek. Maar ik hoop dit nooit meer mee te ma ken." Er werd gisteren in het Feye- noord-supportersvak her en der zelfs geapplaudisseerd bij de Twentse doelpunten van Blaise N'kufo (voor het laatst thuis actief voor de club) en Miroslav Stoch. De Twentse én Rotterdamse sup- portersschare zongen samen 'hele maal niets in Amsterdam'. Waar om reist iemand zijn club eigenlijk achterna in de hoop dat ze niet winnen? Alle Feyenoord-spelers, behalve scholier De Vrij, meden de plek waar de pers na de wed strijd op ze stond te wachten. De Twente-spelers stonden er wel, de borst vooruit, pagina 26/27: ontlading nog niet groot bij Twente VALKENBURG - Philippe Gilbert heeft gisteren de 45e editie van de Amstel Gold Race gewonnen. De Belgische wielrenner van Omega Pharma-Lotto reed na een tocht van 259 kilome ter op de Cauberg in Valkenburg weg uit een groep van een man of twintig. Die groep achterhaalde in de laatste kilometer de ontsnapte Rus Aleksandr Kolobnev (Katoesja). Achter Gil bert finishte de Canadees Ryder Hesjedal als'tweede en de Ita liaan Enrico Gasparotto werd derde. Beste Nederlander was Karsten Kroon op de negende plaats. Johnny Hoogerland werd 54e op bijna negen minuten. ®foto Vincent Jannink/ANP pagina 34 en 35: bijrol Hoogerland ROTTERDAM BRUGGE SANTIAGO DE COMPOSTELA BIRMINGHAM Sparta Rotterdam en Willem II moeten een langer verblijf in de eredivisie zien te bewerkstelligen via de play-offs. De twee clubs kun nen de nacompetitie na gisteren niet meer ontlopen. Sparta verloor met 0-3 van FC Utrecht. Ook Wil lem II ging in eigen stadion onder uit. Tegen AZ werd het 0-3. Met nog één speelronde te gaan heeft Sparta vier punten minder dan nummer vijftien ADO Den Haag, dat in eigen stadion met 4-0 won van RKC Waalwijk. Anderlecht heeft zich gisteren ver zekerd van de dertigste landstitel uit de clubgeschiedenis. De voetbal club uit Brussel won in de play-offs de uitwedstrijd tegen nummer twee Club Brugge met 2-1 en kan niet meer achterhaald worden. Oud-Ajacied Jelle van Damme opende de score. In de slotfase maakte Matias Suarez het tweede doelpunt. Wesley Sonck scoorde daarna nog tegen voor het elftal van Adrie Koster. pagina 28/29: discussie play-offs De Spanjaard Alberto Contador heeft gisteren de Vuelta a Castilla y Leon op zijn naam gebracht. In de vijfde en laatste etappe kwam zijn leiderstrui niet meer in gevaar. De wielrenner van Astana pakte de lei ding zaterdag in de tijdrit. De laatste dagzege was voor de Por tugees Sergio Ribeiro. Hij was na een rit over 171,6 kilometer de snel ste in de massasprint Voor Conta dor was het de derde keer dat hij Castilla y Leon op zijn naam schreef. Na een bijna dertien uur durende reis en een dag later dan gepland is het Nederlands turnteam pas gister avond laat in Birmingham aangeko men. Daar vindt deze week het EK plaats. Jefrey Wammes, Epke Zonderland, Anthony van Assche, Bart Deurloo en Carlo van Minde zouden zater dag met het vliegtuig naar de En gelse stad gaan, maar vanwege de aswolk en het vliegverbod is de reis nu per touringcar en boot afge legd. VIDEO'S Bekijk de video's van Marathon van Zeeuws-Vlaanderen en de skeeler- wedstrijd in Domburg op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29