zeeland 117 slechts slap aftreksel Delta Brass tweede bij Vlaams kampioenschap Jury 2nd Influenz onder de indruk van Volt Violin Zeeuws theaterduo in de prijzen bij Kunstbende AGIN agenda maandag 19 april 2010 de lijntjes zou willen kleuren maar dat heel goed blijft onthouden hoe het hoort. En het verhaal van een al even keurig maar minder dege lijk opgevoed meisje, dat iets beter in staat is om te luisteren naar wat haar gevoel zegt, maar dat er deson danks nooit in zal slagen om geluk kig te worden. Engelse critici kunnen dat zo mooi zeggen: het zijn 'wasps', deze twee. White Anglo-Saxon Protestants. Doorsnee westerlingen dus, met de doorsnee moraal van de moderne gevoelsarme dollarmaatschappij. Ze botsen, maar ze breken niet. Bre ken niet mét, breken niet dóór. Er zijn wel crises, maar er is nergens sprake van een identiteiscrisis. Op dat punt valt er voor het publiek niet veel te doorleven. Er is waar schijnlijk wél veel (of in ieder geval genoeg) te herkennen. Maar her kenning is uiteindelijk toch maar een tamelijk slap aftreksel, dat van niemand van ons ooit een passione le revolutionair zal maken. Twee avonden later, in De Werf in MECHELEN - Delta Brass Zeeland heeft zaterdag een tweede plaats behaald tijdens het Vlaams Open Brassband Kampioenschap in Me- chelen. De Zeeuwse muzikanten kregen in afdeling B van de inter nationale jury 90 punten en hoef den daarmee alleen wereldkampi oen Brassband Heist (92 punten) voor te laten gaan. Derde werd Brassband Leieland (89 punten) Brugge, staat er wéér alleen maar een tafel op de speelvloer. Ook een reprise, trouwens. De Parade speelt (na een tournee langs Jeruzalem, jenin, Ramallah en Betlehem) de voorstelling 'Dhakara' (Arabisch voor 'herinnering'). De Parade' staat voor 'uitgepuurde soberheid, voor theater van de essentie, een theater dat focust op de speler en het woord'. Drie vrouwen (actrices welteverstaan) vertellen elk om beurt hoe zij een man (voor twee van hen hun' partner) leerden ken nen en door moordaanslagen verlo ren. Alle drie PLO-medewerkers. Driemaal een onopgeloste wraakac tie. Statischer kon het niet, beklem mender ook niet. Want deze vrou wen hadden - in tegenstelling Me lissa Gardner - wél gekozen voor een leven vol risico. Deze week Op woensdag 21 april in 't Beest in Goes verschijnt er een levensechte boksring in het theater, tijdens 'Thaibox Verdriet' van De Toneel makerij. Het publiek zit eromheen, en kijkt toe hoe bange mensen 'vechten om de demonen van het leven te bezweren'. Een voorstelling die met zijn direct heid mikt op jongeren van 15+. Van donderdag 22 t/m zondag 25 (dan een matinee om 15 uur) is er in 'De Werf in Brugge een prachtige voor stelling te zien: 'Tourne sol!' Over een man wiens schaduw een vlek is geworden op het behangpapier. Een zot. En over twee vrouwen die in zijn stilte toch nog proberen te leven. Delta Brass werd daarmee de beste Nederlandse band en was daar mee uiterst content. „Als je in een veld met de wereldkampioen, de topdrie van Nederland en de top drie van Vlaanderen als tweede eindigt, zegt dat wel wat", aldus Henk Kramer van Delta Brass. Brassband Excelsior uit Kloetinge eindigde met 83 punten als achtste en laatste in afdeling B. Gerc-diUdeurwaotdcrs Timmermans HL, - op 12 april 2010 heeft gerechtsdeurwaar der Marco Rave te Goes ten verzoeke van Farid Lahzy Attia Soliman, wonende te OostrSouburg, gemeente Vlissingen, te dezer zake woonplaats kiezende te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans, bij exploot aan KHADIJA ZAIDI, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de grosse van de beschikking d.d. 31 maart 2010 gegeven door de rechtbank te Middelburg waarin ondermeer de echtscheiding tussen partij en is uitgesproken. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113-246333 OVEZANDE - Alles klopte aan het optreden van de Zeeuws-Brabant- se band Volt Violon tijdens de fina le van 2nd Influenz, zaterdag avond in popcentrum De Klomp in Ovezande. Een goede show, knappe arrangementen, enorme instrumentenbeheersing en vooral een set met sterke eigen alternatie ve popsongs. De jury was dan ook unaniem van mening dat de twee Zeeuwen en twee Brabanders alles in huis hebben om een grote live reputatie op te bouwen. Met het winnen van de Beveland- se bandcompetitie verdiende Volt Violin tevens optredens bij Konin- ginnenach in 's-Heerenhoek (op 29 april), Klomppop (13 mei) en Mosselrock (21 augustus). De prijs biedt ook een plaats in de Zeeuw se Belofte (12 juni). Volt Violin bestaat sinds begin 2009. De bandnaam staat voor de twee voornaamste muzikale ingre diënten in de songs. Volt verwijst naar de energie en Violin naar de sferische lagen die in elk nummer opduiken, zonder dat daar overi gens een viool aan te pas komt. Volt Violin manoeuvreert tussen de symfonische emo-rock van Mu se en de catchy britpop van Kaiser Chiefs. Het zijn vooral de zanglij- nen van Niels Herreijgers die de structuren bepalen, zodat Volt Vio lin ook kan klinken als een singer- songwriter met een vette band achter zich. In die band zitten de uit Kruiningen afkomstige broers Niek en Paul van Hese (respectie- velijk bas en drums) en gitarist Ni co van Heiningen. Met het aanwijzen van Volt Violin continueert de jury een lijn van re gio-overstijgende bands. Ook de winnaar van vorig jaar, Infinite Mind, had zowel een Zeeuwse (Tholen) als een Brabantse achter grond. Een kleine dertig bands deden dit seizoen mee aan 2nd Influenz. De tien die in de voorronden door de jury en het publiek waren geko zen, traden zaterdag aan in de fina le. Specifieke vermeldingen kregen de powerrock van het Walcherse Dan Musk en de rappers van zo wel Mastah-D als Zin Vol. Zanger Niels Herreijgers van Volt Violin. foto Jan van den Berg AMSTERDAM - Zeeland is zaterdag één keer in de prijzen gevallen tij dens de landelijke finale van de jongerentalentenjacht Kunstben de, in Amsterdam. Marieke Polder dijk uit 's-Heer Hendrikskinderen en Renée van Gorp uit Wemeldin- ge, allebei 15 jaar oud, werden tweede in de categorie Theater. De twee hadden, met het oog op het thema Tijd, een toneelstuk ge schreven over het hiernamaals. Tot hun verrassing honoreerde de jury dat met een tweede plaats. „We hadden al niet eens verwacht dat we de voorronde zouden win nen", zegt Marieke Polderdijk. In acht categorieën namen de win naars van de voorrondes het in de finale tegen elkaar op. De andere Zeeuwse vertegenwoordigers ble ven buiten de prijzen. De volledige agenda vindt u op onze website. Heinkenszand Avondvierdaagse, De Stenge, 18.00 uur. FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Kick Ass: 20.00 uur; De Gelukkige Huis vrouw: 20.00 uur; Clash of the Titans: 20.00 uur; The Road: 20.30 uur GOES Initiatiefgroep 4Kracht ft Beest), The Age of Stupid: 19.30 uur Merral, Clash of the Titans: 20.00 uur; De Geluk kige Huisvrouw: 20.00 uur; Dear John: 20.00 uur; Kick Ass: 20.00 uur MIDDELBURG Schuttershof, Katalin Varga: 20.00 uur OOSTBURG Ledeltheater, Dear John: 20.30 uur TERNEUZEN View, De Gelukkige Huisvrouw (première): 20.15; Kick Ass (première): 20.15 uur; Clash of the Titans: 20.15 uur VLISSINGEN CineCity, Avatar: 16.00 uur; Clash of the Titans: 16.15, 19.15 en 21.45 uur; De Gelukkige Huisvrouw:' 13.45, 16.30, 19.15 en 21.45 uur; Dear John: 16.30 en 22.00 uur; First Mission: 13.45 uur; From Paris With Lo ve: 16.30 uur; Green Zone (première): 16.45, 19.15 en 21.45 uur; Hoe Tem je een Draak (3D): 14.00 uur; Kick Ass (pre mière): 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Millennium 3: 13.45 en 19.00 uur; Remember Me: 14.00 en 19.00 uur; Sneak: 22.00 uur. foto Roy Beusker Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een set van drie Corsica Flowerbridge balkonplantenbakken van Elho! Kijk snel op www.iekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19