elektrische rolstoel Drie Thoolse jongeren opgepakt voor schieten .PV wil StrUCtllUr ¥an Stefan Knuijt wint solistenconcours partij verankeren Politie zoekt getuigen mishandeling meisje Moeder en kind onder nieuw dak ziekenhuis Man bedreigt ambulancepersoneel Gasten Bona Fide krijgen extra tijd kampeermiddelen en vakantiehuizen maandag 19 april 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/walcheren GOES De politie zoekt getuigen van een mishandeling op het station van Goes. Daarbij raakte een 15-jarige Reimerswaalse gewond. De mis handeling volgde op een vechtpar tij tussen vier meisjes afgelopen dinsdag. Het slachtoffer werd bij de keel gegrepen en geslagen. Ze liep een hersenschudding op. Eer der werden al twee Oost-Souburg- se verdachten (16 jaar) gehoord. GOES De moeder- en kindafdeling van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Goes is zaterdag officieel geo pend. De afdeling, een geïntegreer de kraam- en kinderafdeling, is de eerste in het ziekenhuis die ver nieuwd is naar de inzichten van de reorganisatie. De afdeling is erop gericht dat ouders als het even kan, zo veel mogelijk de dagelijkse, niet-verpleegkundige, zorg voor hun kinderen op zich nemen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG Een 51-jarige Middelburger is zater dagavond in de Langeviele in Mid delburg aangehouden voor het be dreigen van ambulancepersoneel en politieagenten. De politie scha kelde de ambulance in voor een man die van zijn fiets was geval len. Toen de ambulance kwam, be ledigde de vriend van het slachtof fer het personeel. Politieagenten moesten er tussen komen. Daarop werden ook zij beledigd en be dreigd. Tegen de man wordt pro ces-verbaal opgemaakt. RENESSE - De kampeerders van camping Bona Fide en de Karavaan in Renesse hebben een driekwart jaar respijt gekregen. Niet in novem ber 2010 - zoals de nieuwe eigenaar Herikenberg bv eerder liet weten - maar in september 2011 moet ieder een het terrein hebben verlaten. Daarna wordt het terrein met 567 plaatsen omgebouwd tot huisjester rein met luxe chalets. Dat er nog een seizoen aan vastgeplakt wordt is fijn, zeggen Bouke Noorlander en Anja Breur van de inmiddels op gerichte bewonersvereniging, maar het maakt de pil om het gedwon gen vertrek niet minder bitter. Het grote probleem van de bewoners van Bona Fide is dat de meesten een oude caravan hebben die op an dere terreinen niet geaccepteerd wordt. Achteraan de karavaan rijdt de be zemmotor: een motor met een spe ciaal zijspan waar een gestrande rolstoelrijder met stoel en al in ge vat kan worden. De estafetterij ders nemen hun eigen bed en til- lift mee, dus rijdt er een vrachtwa gen vooruit om de spullen voor de nacht op tijd in het volgende hotel te krijgen. Vrijwilligers installeren de bedden met toebehoren in de deels ont ruimde hotelkamers. Al met al heeft de organisatie voor negen overnachtingen voor honderd mensen accommodatie gezocht en gevonden bij hotels langs de route. Die leidt van Heerenveen via Bei- len, Hengelo en Tiel naar Maas dijk. „We rijden elk een aantal kilo meter en worden daarna afgelost", vertelt Wijnand. Zijn stoel kan dertien kilometer per uur, maar er zijn ook stoelen die acht kilometer per uur rijden. En na 35 kilometer is de accu leeg en moet er zeven uur lang opgela den worden. De karavaan arriveert zaterdag 19 juni rond 16.15 uur op The On Wheels Plazabij het kantoor van de stichting in Maasdijk. „Na het laatste fluitsignaal van WK-voetbalwedstrijd Neder land-Japan", stelt Wijnand met een grijns gerust. foto Izaak Verkeste POORTVLIET - Twee jongens van 15 jaar en een van 16 zijn zaterdag in de kraag gevat nadat ze in het bos in Poortvliet met een geweer had den lopen schieten. De politie werd aan het eind van de middag gealarmeerd door om wonenden. Afgaande op het ge luid van de schoten splitsten de agenten zich op en benaderden de jongens van twee kanten. Zodra de pubers dat in de gaten kregen, gooiden ze het geweer en de muni tie weg. Eenmaal in handen van de politie moesten ze het wapen eerst mee gaan zoeken. Op het bu reau zijn de jongens verhoord. Ook de ouders zijn er bij gehaald, 's Avonds, nadat proces-verbaal was opgemaakt, mochten die hun zonen weer mee naar huis nemen. Het geweer en de kogels bleven op het bureau. De technische recher che gaat daar nog naar kijken. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Pim Kraan is afgetre den als voorzitter van de Lokale Partij Vlissingen. De reden is dat hij nu raadslid is geworden. „We vinden de combinatie raads lid-bestuurslid niet wenselijk", zegt hij in een toelichting. „Dat hebben we altijd al gevonden. Pre cies daarom ben ik jaren geleden ook Wim Hirdes opgevolgd als voorzitter. En nu is het logisch dat ik de functie van voorzitter neer- leg." De taak van voorzitter wordt tijde lijk overgenomen door Jos Hon- ders die volgens Kraan al jarenlang aan de partij verbonden is. „En on dertussen zijn drie andere mensen aan het onderzoeken hoe we de structuur van de partij kunnen ver stevigen", zegt Kraan. „We zijn natuurlijk jaren geleden als actiepartij begonnen, maar bij de verkiezingen vorige maand, zijn we de grootste geworden. En daarmee is het de hoogste tijd ge worden om de structuur van de partij aan te pakken. We willen een goed verankerde basis krijgen. Dat houdt onder meer in dat de drie mensen die zich bezighouden met de structuur van de partij, ook een profielschets maken voor de nieuwe voorzitter." VLISSINGEN - Stefan Knuijt heeft za terdag het KNFM-solistenconcours gewonnen. De wedstrijd vond plaats in de concertzaal van Ter Reede in Vlissingen. Knuijt is lid van Onda in Nieuw- en Sint Joos- land. Hij speelde het Euphonium Concert van Joseph Horovitz. ORANJE BOVEN Volg in de PZC-blog Oranje Boven het laatste nieuws over de voorberei dingen op Koninginnedag in Zeeland. MEEST CELEZEN 1Angst voor wraak is niet nodig 2. Statische webcams hangen lager 3. Auto gestolen in Vlissingen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl 't Verschil zul je wel merke, op een fiets uit AagteÉerke!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17