450 kilometer in de PZC 14 Zorgondememers in Zeeland werken samen 8 S f Wik Judith Griep is Zeeuwse voorleeskampioen DEENS RENSWC PETIET Dolfijnenburch Zeeuws kampioen schoolzwemmen Politie arresteert inbreker na tip getuige PC-games ycAi WEBWINKEL Y f .Gta;i www.pzc.nl/webwinkel w maandag 19 april 2010 201 Korte Noordstraat 53 Middelburg 0 t 0118-624394 OUWERKERK - Kleinschalige zorgon dememers in Zeeland hebben zich verenigd in de stichting Zoeken- NaarZ.org. De stichting heeft als doel de be kendheid van de individuele zorg ondememers te vergroten en ken nis te delen. Zeeland telt ongeveer zeventig klei ne zorgondememers. Deze bedrij ven hebben veelal cliënten met een persoonsgebonden budget die zorg zoeken buiten de reguliere, grotere instellingen. Het gaat bij voorbeeld om zorgboerderijen waar kinderen met een gedrags stoornis worden opgevangen, het begeleiden van mensen met een beperking, arbeidstraining en ti- me-out-opvang of kleinschalige KAPELLE - Het eerste team van de Middelburgse basisschool De Dol fijnenburch is zaterdag kampioen geworden tijdens de provinciale schoolzwemkampioenschappen die in Kapelle werden gehouden. De zwemvereniging De Bevelan ders organiseerde de wedstrijden omdat het zesde team van basis school 't Honk vorig jaar had ge wonnen. Dat team werd zaterdag tweede met een puntje verschil. Op de derde plaats eindigde basis school De Oude Vaart uit Terneu- zenen De Welle uit Reimerswaal werd vierde. Basisschool Op Dreef uit Aardenburg deed zijn naam eer aan en ging met de vijfde plaats naar huis, gevolgd door De Moolhoek uit Kapelle. wonmg meegenomen. ESTAFETTE Stichting On Wheels houdt toeractie voor aangepaste door Claudia Sondervan woonvormen voor mensen met een meervoudige beperking. De kleinschalige zorgondememers lopen echter tegen praktische pro blemen aan. Zo zijn de aanbieders vaak moeilijk te vinden voor de zorgvragers en bestaat vaak de be hoefte om samen te werken of ken nis te delen. In overleg met Het Klaverblad is besloten om een stichting op te richten. Het bestuur van de nieuwe stich ting bestaat uit Cees Friesema (voorzitter), Astrid van Kleeff (se cretaris), Harald van der Meij (pen ningmeester), Conny den Heijer en Kees Catsman. De stichting wordt 20 mei gepre senteerd. Dan wordt ook de websi te www.ZoekenNaarZ.org actief KORTCENE - De politie heeft zater dagavond een 41-jarige man uit de gemeente Veere aangehouden voor een woninginbraak in Kortge- ne. De man sloop rond kwart over acht binnen bij een woning aan de Boterbloemwei. De bewoners wa ren op dat moment niet thuis. Een getuige had de insluiper in de woning gezien en was naar het huis toegelopen. Toen de inbreker de man zag, is hij weggevlucht. Aan de hand van het signalement hebben agenten de 41-jarige inslui per zaterdagavond kunnen aanhou den. De man is overgebracht naar Torentijd in Middelburg. Hij is ge hoord en heeft een bekentenis af- i De man heeft niets uit de Een stoet van zestien elektri sche rolstoelen in ganzen pas is riskant: laat de voor ste rijder zijn stuurknup- pel los, dan krijg je een ernstig har monica-effect. Zulke praktische za ken zijn de deelnemers aan de monstertocht Rolling for On Wheels vorig weekeinde wijzer ge worden, bij de training voor de 450 kilometer lange estafettetocht die zij op 11 juni ondernemen. Het traject, Heerenveen-Maasdijk, wordt in zeven dagen afgelegd in elektrische rolstoelen door jonge ren tussen de twaalf en achten twintig jaar die de spierziekte Duchenne hebben, spastische spie ren of - zoals de enige Zeeuw in het deelnemersveld - spina bifida, een defect aan het ruggemerg die verlammingen geeft. Wijnand Zwemer (24) uit Kamper land kijkt uit naar het evenement. Omdat hij een hoop lol verwacht en omdat hij enthousiast is over het doel van de sponsoractie, de stichting On Wheels. „Ik ben met de stichting bekend geraakt door de rolstoelhockey bij SGB in Goes. De stichting zorgt ervoor dat men sen met ernstige lichamelijk beper kingen toch op vakantie kunnen. We zijn zelf ook met een aange past camper van On Wheels naar Frankrijk geweest." Wijnand, die in Vlissingen woont en daar binnenkort havo-examen doet bij het ROC, en zijn ouders Maaike en Henk Zwemer uit Kam- On Wheels Stichting On Wheels is opgericht in 1997 door Roel en Marijke Sent ges voor hun zoons Nik en Jessy, die beiden lijden aan de spierziek te Duchenne. Ze besloten, na een tegenvallende vakantie met hun kinderen, zelf voor aangepaste vakanties te gaan zorgen. 9 De stichting heeft inmiddels vier aangepaste campers, het vakantie huis in Kamperland, twee rolstoel bussen en een Renault Express 'pausmobiel', die aan gezinnen ver huurd worden. www.rollingonwheels2.nl www.stichtingonwheels.nl uw Slechts 9,95 per set! Voor jongens en meisjes Laat uw (klein)kind genieten van deze mooi spellen voor de PC. Er zijn 2 sets: een voor jongens en een voor meisjes. Set Jongens: Harry Potter, Cars, Wickie de Viking Set Meisjes: Maya de Bij, Dora, Barbie Urenlang spelplezier voor uw (klein)kind! Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 9,95* exclusief 1,95 verzendkosten per set categorie DVD's en Games perland zijn dezer weken driftig in de weer om sponsors te werven. De stichting opende in 2004 een aangepast vakantiechalet op park Roompot in Kamperland. Met zijn installatiebedrijf verzorgt Henk Zwemer het onderhoud aan het drukbeklante vakantiehuis, waar allerlei voorzieningen mensen met zware bewegingsbeperkingen com fort bieden. Met het geld van de es tafette wil de stichting een tweede vakantiechalet in Arcen openen en de oude rolstoelbus vervangen. De estafettetocht wordt een onderneming van een formidabele logis tiek: de zestien elektri sche rolstoelers worden begeleid door hun koersassistenten op fiet- j sen. Een touringcar vervoert alle niet-fietsende, begeleidende ouders en vrienden. #-f? Wijnand Zwemer (24): „De Sentges van Stichting On Wheels zijn inspirerende door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Judith Griep van de Kloetingseschool in Kloetinge mag zich de Zeeuwse Voorleeskam pioen 2010 noemen. In een volle zaal in de Zeeuwse Bibliotheek las zij zaterdag het allerbeste voor. Judith droeg een stuk voor uit het boek Matilda van Roald Dahl. De jury, die bestond uit de winnares van vorig jaar, de directeur van de Zeeuwse Bibliotheek en de Middel burgse wethouder Hannie Kool, roemde Judith voor haar goede uit spraak en tekstbegrip. De Kloetingse nam het op tegen elf andere Zeeuwse voorleeswin- naars die allemaal klasgenoten, broers, zussen, ouders en grootou ders hadden meegenomen naar Middelburg om hun favoriet aan te moedigen met yells en spandoe ken. Maar Judith was de beste. Zij mag op 19 mei in Muziekcentrum Vre- denburg in Utrecht meedoen aan de landelijke finale van de Nationa le Voorleeswedstrijd. Het voorleesevenement is een ini tiatief van de Stichting Lezen en de Openbare Bibliotheken en is be doeld om een breed publiek te la ten zien dat voorlezen niet alleen belangrijk is, maar vooral ook erg leuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16