I West-Souburg verdient meer krediet Opdrukken Kudde luidt Veerse lente in ALDEGONDE Stichting viert 12,5-jarig bestaan met symposium over dorp WALCHEREN 14 en 15 Klimaatneutrale straat wordt gebouwd Auto gestolen aan Marnixplein Stroomstoring dupeert bedrijven almanak VEERE - Tweehonderd schapen en lammetjes zijn zaterdag dwars door het stadje Veere ge wandeld op weg naar een dijk met vers gras. De dieren zijn van Kaljouw Landschapsbeheer. Jan Kaljouw zet zijn schaapskudde in als groenbeheer. De dieren wandelden onder be geleiding van de schapenhoeder en een bor der collie over de Kaai en de Markt (foto) naar de dijk langs het Kanaal door Walcheren. Na afloop van de tocht konden mensen bij de sluis van Veere de lammetjes uitgebreid aai en. Kaljouw wil van de wandeltocht door Veere een jaarlijks terugkerende gebeurtenis maken om op die manier traditioneel de lente in te luiden. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek VUSSINGEN - Als de Partij Sou- burg-Ritthem meer zou inspelen op historische feiten, in plaats van sentimenten, zou de gemeente raad best wel eens oren kunnen krijgen naar de komst van plaats naamborden in West-Souburg. Dat zei burgemeester Wim Dijks tra zaterdag tijdens de viering van 12,5 jaar Stichting Aldegonde. De Stichting Aldegonde die als doel heeft de historische kennis over Oost- en West-Souburg te be waken en over te dragen, hield za terdag ter gelegenheid van het jubi leum een symposium over West-Souburg. Dat was meteen ook de aftrap voor een onderzoek naar de geschiedenis van West-Souburg. Het onderzoek moet leiden tot een boek over het dorp dat tot in de late middeleeu wen een van de belangrijkste dor pen van Walcheren was. „Nu ik zoveel hoor over de rijke ge schiedenis van West-Souburg, word ik daar toch door geraakt", sprak Dijkstra. „Ik denk dat het his torisch besef bij andere raadsleden in dit geval te wensen overlaat. Ik vraag me af hoe het komt dat wij zo weinig over onze geschiedenis weten. Ik merk elke keer dat ze in Vlaanderen hun geschiedenis veel beter kennen. Eigenlijk zouden al le Souburgers en Vlissingers hun geschiedenis moeten kennen." De Stichting Aldegonde werkt daar al 12,5 jaar aan. In 1998 presen teerde ze bijvoorbeeld een boek over Marnix van Sint Aldegonde en het Kasteel van West Souburg. Ook werd er een informatiebord geplaatst aan de Parklaan waarop te zien is hoe het voormalige kas teel Aldegonde in West-Souburg gesitueerd was. Verder liet de ge meente dat jaar, ter gelegenheid van de 400e sterfdag van Philips van Marnix, heer van Sint Alde gonde, het Marnixmonument op de begraafplaats van West-Sou burg renoveren. Op de plaats van dat monument, werd ooit de kerk van West-Souburg gesticht. In 2000 schonk de stichting aandacht aan de 500e geboortedag van Karei V die op een steenworp van het huidige Keizer Karelhof in West-Souburg, zijn troonsafstand tekende. En recent presenteerde de Stichting Aldegonde het boek Het tij keert... over de periode na de oorlog dat Souburg leefde met eb en vloed door de inundatie. Ge noeg dus om de kennis van inwo ners en raadsleden op te krikken. Maandag 19 april 2010 Tip? walcheren@pzc.nl -v-a—M Estafette van 450 kilometer in de elektrische rolstoel Popband Volt Violin maakt indruk op 2nd Influenz GRIJPSKERKE De bouw van de eerste klimaatneu trale straat van Zeeland, gaat door. Vijftien van de negentien wonin gen in het plan Nimmerdor in Grïjpskerke zijn inmiddels ver kocht. Daarmee kan de bouw van de klimaatneutrale gezinswonin gen en levensloopbestendige wo ningen beginnen. Volgens Marco van der Knaap van M2 makelaars, kan de bouw nog voor de bouwvak beginnen. www.wooneco.nl VLISSINGEN De eigenaar van een rode Ford Mondeo zal in de nacht van vrijdag op zaterdag wel gefronst hebben toen de politie hem belde met de vraag waarom zijn auto op de Rondweg Koudekerke stond. Voor zover de man wist, stond zijn auto nog aan het Marnixplein in Vlissin- gen. De auto moet eerder die avond of nacht gestolen zijn. Het beschadigde voertuig is in beslag genomen voor onderzoek. De eige naar heeft aangifte gedaan. VLISSINGEN Attractiecentrum Het Arsenaal, het fïetsvoetveer Vlissingen-Breskens en de stationsrestauratie in Vlissin- gen zijn een paar van de bedrijven en woningen die gistermiddag ge troffen zijn door een fikse stroom storing. Van 12.50 tot 13.50 uur was er in het gebied Arsenaal-Het Ei land geen stroom. Omdat de kas sa's en attracties uit vielen, heeft Het Arsenaal al het publiek naar buiten geleid. Na een uur werden de deuren weer geopend. Tip? redactie@pzc.nl Sinds in Terneuzen het rondje (Otheense) Kreek met allerlei jog- gingmogelijkheden is aangelegd, die nen zich daar steeds meer mensen aan die hun spieren los willen ma ken teneinde hun conditie op peil te houden of op een redelijk niveau te krijgen. Op één van de plaatsen waar trim- toestellen zijn neergezet was een de zer dagen een man aan het opdruk ken. Dat is op zich een te waarderen energievretende, maar zeer sportieve activiteit. Bij passanten kan deze in dividuele tak van sport echter ook tot wonderlijke misverstanden lei den. Langs het pad op het joggingsterrein kwam een andere sportieveling aan gerend. Hij wierp een blik opzij naar de man die nog steeds aan het op drukken was en in het voorbijgaan riep hij hem toe: „Ze is al weg, hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15