twee extra kerncentrales and |7 om he Minder obstakels doorstroming leerlingen Komt dat zien! Bisdom: aangifte tegen pastoor CDA'er Aantjes wil uit protest op CU stemmen Stegeman daagt OM WO ll-piloot gevonden Nog vijf dagen blussen zaterdag 17 april 2010 Kies dan voor kunststof kozijnen! Milieubewust vanwege: Uitstekende isolerende werking, C02 reductie en recyclebaar www.verslu ise nwil I e b o e r. n I Vandaag om klokslag 14.00 uur trekt de schaapskudde van Kaljouw Landschaps beheer door Veere. Tot ziens in Veere! IBiiïiWlWlllllTllllIBWIliri Kijk, dat is Denemarken. Avontuur en plezier voor het hele gezin in LEGO LAND® Eigen entree tot het park •Nu extra voordelig in de meivakantie 4 dagen, iögies/oritbljt. obv 6 personen. Aankomst op 6 mei. Vraag naar de voorwaarden, 2010 The LEGO Group ROTTERDAM - Het bisdom Rotter dam heeft bij de politie aangifte ge daan tegen een pastoor wegens mogelijk seksueel misbruik en fi nanciële malversaties. De beschul digingen stammen uit 2009, en slaan op de periode dat de pastoor in Sri Lanka werkzaam was voor een liefdadigheidsinstelling. Het bisdom kreeg een tip dat de man zich daar had vergrepen aan kinde ren en met geld had gesjoemeld. Demissionair minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen (links) bracht gisteren een bezoek aan het kennis centrum voor nucleaire technologie in Petten. foto Koen van Weel\/ANP De minister gaf gisteren niet aan waar de nieuwe kerncentrales moeten komen. Dat hangt volgens hem af van private bedrijven en de bevolking, omdat er wel draag vlak voor de komst moet zijn. Verhagen sprak in Petten met deskundigen over de toekomstige rol van kernenergie in ons land en in Europa. Ook kreeg hij een rond leiding door de onderzoeksreactor van de Nuclear Research Con sultancy Group (NRG). De reactor in Petten is momenteel uit de rou latie voor onderhoudswerkzaam heden aan het koelsysteem. NRG-directeur Rob Stol meldde gisteren dat de werkzaamheden op schema liggen en dat de reactor eind augustus weer in bedrijf wordt genomen. De reactor in Pet ten is goed voor bijna een derde van de totale wereldproductie aan medische isotopen die worden in gezet bij kankerbehandeling en diagnostiek. Nutsbedrijf Delta, mede-eigenaar van Nederlands enige kerncentrale wil in Borssele een tweede centra le bouwen. Daarvoor moet wel een buitenlandse partner gevon den worden, zei topman Peter Boerma van Delta eerder deze maand. Nu komt 4 procent van de stroom in Nederland uit de kern centrale in Borssele. Alberto Stegeman AMSTERDAM Onderzoeksjournalist Alberto Ste geman eist in een kort geding dat het Openbaar Ministerie per direct een bericht van zijn website haalt. Daarin staat dat in een gewraakte uitzending een aantal zaken zijn verdraaid en gemanipuleerd. Stege man noemt dat „klinkklare onzin" en zegt dat simpel te kunnen aanto nen met beelden. Dat heeft SBS6 gisteren meege deeld. APELDOORN Bij de berging van een Duits vlieg tuig uit WO II bij Apeldoorn zijn de stoffelijke resten van de piloot en een herkenningsplaatje aange troffen. In een laboratorium van de Landmacht in Soesterberg zal wor den getracht de identiteit van de Duitse vlieger vast te stellen. De Vliegtuigbergingsdienst van Defen sie en de gespecialiseerde firma Leemans hebben deze week het ter rein waar zich het wrak bevindt voor een groot deel afgegraven. BERGEN De nabluswerkzaamheden in het duingebied bij Bergen nemen nog vijf tot zeven dagen in beslag. Dat meldde de gemeente gistermiddag. De brand is onder controle, maar smeult nog ondergronds. Politie en brandweer werken met man en macht om te voorkomen dat de brand in het duingebied tussen Ber gen aan Zee en Schoorl opnieuw oplaait. Vandaag wordt ook de blus- helikopter weer ingezet. DEN HAAG - Leerlingen in het voortgezet onderwijs krijgen meer mogelijkheden om door te stro men naar hogere niveaus en wor den zodoende beter in staat te ge steld om diploma's te 'stapelen'. De ministerraad heeft vrijdag inge stemd met dit plan van demissio nair staatssecretaris Marja van Bijs- terveldt (Onderwijs). Het nieuwe besluit treedt per 1 au gustus in werking. Voor de meeste leerlingen biedt het huidige onder wijsstelsel voldoende mogelijkhe den om in bezit te komen van het juiste diploma voor een passende vervolgopleiding. Het komt echter voor dat leerlingen niet direct de juiste schoolkeuze maken, verande ren van richting of uiteindelijk vol- wassenonderwijs volgen. Om laat bloeiers voldoende kansen te ge ven om alsnog het juiste diploma te halen, heeft Van Bijsterveldt be staande knelpunten opgeheven. Op die manier verwacht zij school uitval verder terug te dringen. In het vervolg kunnen leerlingen een tweede vmbo-diploma halen. Scholen krijgen daar geld voor. Ta lentvolle derdejaars vmbo-leerlin- gen die willen overstappen naar havo 4, krijgen niet meer te ma ken met aanvullende toelatingsei sen. Leerlingen die zijn gezakt en uiteindelijk naar volwassenonder- wijs (vavo) gaan, krijgen voortaan een volledige vergoeding voor gra tis schoolboeken. Daarnaast krij gen minderjarige havo-leerlingen die niet meer in het reguliere on derwijs hun diploma kunnen ha len, de mogelijkheid om dit via het volwassenonderwijs alsnog te doen. Van Bijsterveldt is verheugd met de instemming van de minis terraad. „Elk talent verdient een kans en soms een tweede kans." UTRECHT - Als het CDA voor de ver kiezingen niet expliciet uitspreekt dat de partij niet met de PW wil regeren, dan zal CDA-coryfee Wil lem Aantjes op de Christenunie (CU) stemmen. De ex-CDA-fractieleider noemt de PW een ondemocratische bewe ging en wil daarom niet dat zijn partij daarmee in zee gaat. „Het is nog geen 9 juni, maar als het CDA samenwerking met de PW niet uit sluit dan overweeg ik dit te doen", zegt Aantjes. „Het is een pijnlijke zaak, want het CDA heeft zich nog nooit kunnen beklagen over mijn loyaliteit. Het gaat me aan mijn hart." Bij een stem op de CU kiest hij niet voor de nummer 1 van die lijst, André Rouvoet. Fractieleider Arie Slob krijgt dan zijn steun, om dat Aantjes vindt dat die altijd een zelfstandige positie bewaarde, zon der zijn loyaliteit aan het kabinet te laten varen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7