De Vries trotseert rechter opnieuw CDA wil komst van m SGP'er Dijkgraaf wil samenwerken met CU Havenwerkers akkoord met schikking pensioen Sportieve vakanties voor singles (45+)! 1 a ma SAUERLAND LOIREDAL CATALONIE KRAS.NL Bodemscan hunebed Borger moet opnieuw zaterdag 17 april 2010 mm 'v 0 iWlilliWIWIBWDIIa DWANGSOM DEN HAAG - SBS6 zendt morgena vond een derde deel van een serie over meervoudig moordenaar Koos H. uit. Dat heeft de zender gisteren meegedeeld. Misdaadver slaggever Peter R. de Vries heeft de uitzending ook aangekondigd op zijn website. Gisteren bepaalde de rechter in een kort geding dat De Vries de heimelijk gemaakte opna mes van Koos H. niet mag uitzen den. De advocaten van Koos H. hadden de rechter andermaal ingeschakeld om uitzending te voorkomen. De rechter bepaalde gisteren dat de dwangsom voor Peter R. de Vries 500.000 euro bedraagt. Producent Endemol en SBS6 moeten bij over treding eveneens 500.000 euro be talen. Een woordvoerder van Endemol Nederland noemde dat een „teleur stellend" vonnis. SBS6 liet weten dat de uitzending doorgaat, maar dat nog niet duidelijk is in welke vorm precies. „Natuurlijk is er zon dag uitzending", meldt De Vries. De misdaadverslaggever negeerde vorige week het uitzendverbod waaraan de rechtbank toen een dwangsom van 15.000 euro had ge koppeld. De Vries zei toen bereid te zijn dat uit eigen zak te betalen vanwege 'het maatschappelijke be lang'. De rechter concludeerde gis teren dat de dwangsom onvoldoen de 'prikkel' was gebleken voor De Vries om zich aan het vonnis te houden. De opnamen zijn met een verbor gen camera gemaakt in de tbs-kli niek in Vught. Morgen zou de vermeende schim mige relatie tussen Koos H. en een - pedofiele - Haagse rechter aan bod komen. DEN HAAG - Aankomend SGP-Tweede Kamerlid Elbert Dijk graaf wil met de ChristenU- nie-fractie gaan praten over her nieuwde samenwerking in de Tweede Kamer. Hij noemt het triest dat SGP en Christenunie 'hier en daar uit elkaar zijn ge groeid', „Ik zou het winst vinden als we in elk geval weer met elkaar in gesprek gaan", zegt de SGP'er, de nummer twee op de kandida tenlijst van zijn partij. Dat vanwege het toetreden van Ti neke Huizinga tot de ChristenU- nie-fractie in 2002 het namens el kaar spreken door de SGP werd beëindigd, had volgens Dijkgraaf ook te maken met 'de koersverleg- ging van de net nieuwe Christenu nie'. Nu zet Dijkgraaf de deur echter weer open, mede vanuit zijn erva ringen als voorzitter van de kies vereniging in Rotterdam. „Daar hebben we een gecombineerde fractie. Gaat dat altijd probleem loos? Nee. Maar ik vind wel dat Christenunie, SGP en de rechter flank van het CDA elkaar moeten versterken, en niet aanvallen." Dijkgraaf, hoogleraar economie aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam, houdt niet van 'katten op de Christenunie'. Dat die partij op medisch-ethisch terrein in het kabinet weinig heeft bereikt, zegt volgens hem meer over Nederland dan over de Christenunie. „Bij het CDA staan de woorden abortus en euthanasie niet eens meer in het verkiezingsprogramma." Dijkgraaf (40), oud-voorzitter van de SGP-jongeren, pleit voor een daadkrachtige aanpak van de eco nomische crisis. Er moet direct worden ingegrepen, stelt hij. „Want over tien tot zestien jaar hebben we de volgende crisis. Dat is een kenmerk van kapitalisme, dat bovenmatige groei eens in de zoveel tijd wordt gecorrigeerd." De econoom is er stellig van over tuigd dat de rijksoverheid moet be zuinigen. „Die heeft zich een te grote jas aangemeten." Dijkgraaf wil daarom ministeries combine ren, en mogelijk ook een aantal provincies samenvoegen. Al wei gert hij overigens om over dat laat ste thema concrete uitspraken te doen. pagina 35: SGP heeft weinig kans bij Europees Hof ROTTERDAM - Havenwerkers en ver zekerden hebben ingestemd met een schikkingsvoorstel met de Stichting Optas in het slepende conflict over pensioengeld van ha venwerkers. Dat meldt een woord voerder namens de werkgevers en werknemers in de haven (verenigd onder de naam Sbpvh). Het voor stel houdt in dat 500 miljoen euro beschikbaar komt „voor verbete ring van havenpensioenen". De Sbpvh spreekt van „een prachtig succes". Nu met Optas een rege ling is afgesproken willen de ha venwerkgevers en werknemers „een soortgelijke schikking" tref fen met Aegon. Stichting Optas be heerde de pensioenen, die ruim een jaar geleden een waarde van circa 1,7 miljard euro vertegenwoor digden. De rechten werden in 2007 doorverkocht aan verzekeraar Aegon. Sindsdien is er mot over het vermogen. Aegon potte in de ogen van havenwerkgevers en -werknemers het pensioengeld op. Bovendien wilde Optas met de 1,3 miljard euro die het voor de ver koop van het fonds ving, sociale en culturele projecten in Amster dam en Rotterdam sponsoren. PETTEN - Het CDA is bereid vergun ningen af te geven om twee extra kerncentrales te bouwen. Dat zei demissionair minister Maxime Ver hagen (Buitenlandse Zaken) giste ren tijdens een bezoek aan de nu cleaire onderzoeksreactor in Pet ten. Nederland telt nu nog maar één kerncentrale in Borssele. Volgens minister Verhagen is het nodig actief te blijven op het ter rein van kernenergie als Neder land over dertig jaar nog zeker wil zijn van energie. Ook is kernener gie een belangrijk middel om de uitstoot van broeikasgas (CO2) te rug te dringen, aldus de CDA-be- windsman. Hij noemde het hypocriet om wel kernenergie te importeren, maar geen kerncentrales te willen bou wen. Nederland heeft volgens Ver hagen goede ervaringen met de veiligheid van de centrales. Fietsreis Verblijf in 4-sterren hotel! Fietsreis Wandelreis 5 dgn o.b.v. 4 x ontbijt en diner Vertrek: 24 mei, 19 juli en 13 september Gegarandeerd vertrek op 24 mei beleef het 'Land van Duizend Bergen' vanaf de fiets! Met routes naar o.a. de Kahler Asten, Diemelsee en Möhnesee. busreis, verblijf, gebruik Gazelle fiets, Ned.spr. fietsreisleiding, reisprogramma Zie www.kras.nl/22604 10 dgn o.b.v. 9 x ontbijt en diner Vertrek: 18 juni en 10 september Gegarandeerd vertrek op 18 juni aanrader voor liefhebbers van rust en natuur! Maak 4 wandelingen o.l.v. een gids door het geweldige berglandschap. optioneel ook excursie naar Barcelona busreis, verblijf, wandelprogramma Zie www.kras.nl/22627 8 dgn o.b.v. 7 x ontbijt en diner Vertrek: 10-24 juli en 7 augustus Gegarandeerd vertrek op 10-24 juli de Loire is een ideale fietsbestemming! U vindt hier een veelzijdige natuur en de kastelen van Chambord en Chenonceau. busreis, verblijf, gebruik Gazelle fiets, Ned.spr. fietsreisleiding, reisprogramma Zie www.kras.nl/22600 dgn o.b.v. 7 x ontbijt, lunch en diner Vertrek: 13 juni, 19 sept. en 10 okt, Gegarandeerd vertrek op 13 juni nieuwe wandelreis naar de Costa Brava! Met tochten naar o.a. Lloret de Mar, het vulkanische La Garrotxa en Blanes. vliegreis, verblijf, transfers, 1 boottocht, wandelprogramma, excursie Barcelona Zie www.kras.nl/22667 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpn.'m of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Js reizen 0f Arke Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserverlngskösten en Calamiteitenfonds. BORGER - Het onderzoek naar de bodem onder het hunebed in Bor ger moet opnieuw worden ge daan. De bodemscan, die in februa ri is uitgevoerd, is door alle media belangstelling mislukt. Dit zei de directeur van het Hunebedcen trum in Borger gisteren. „We had den nooit voorzien dat er zoveel pers aanwezig zou zijn. We zijn de hele dag bezig geweest om aan de journalisten uit te leggen hoe zo'n onderzoek in zijn werk gaat. Door dat de scan meermalen onderbro ken moest worden zijn de beelden niet helder genoeg", aldus de direc teur. Volgende week gaat het Hu nebedcentrum verder met het on derzoek. Dit keer wordt niet be kendgemaakt wanneer de scan wordt uitgevoerd. Er wordt ook ge zocht naar een prehistorische ne derzetting die zich nabij het hune bed onder de grond zou bevinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6