zeeland29 Meer bonnen foutparkeren in jaar 2009 en oren van archeoloog O.® De beste in trapliften! C€ BI Onduidelijkheid over subsidie aan dorpshuizen Hoek kan primeur eerste Zeeuws- Vlaamse Cruyff court vergeten HANDHAVING Opbrengst 38.000 euro hoger Kreekrug 30 V'.ssïfigen ff vÊÊÊÈÊÊÊÈ Stannah BEL GRATIS 0800-0228-700 zaterdag 17 april 2010 HOEK - De eerste Cruyff Court van Zeeuws-Vlaanderen komt in elk ge val niet in Hoek. B en W van Ter- neuzen hebben een verzoek daar toe van TOP-Gemeentebelan- gen-raadslid Giel van Boom op nieuw afgewezen. Hoek heeft al vrij veel speel- en sportfaciliteiten, aldus B en W, en zal geen geld van de Johan Cruyff Foundation krij gen voor een court. Een eis is dat de gemeente verantwoordelijk wordt voor wekelijkse activiteiten. Er is wel kans op een skatebaan. ZIERIKZEE - Er is onduidelijkheid ontstaan over subsidie van de ge meente Schouwen-Duiveland aan de Stichting dorps- en gemeen schapshuizen Schouwen-Duive land. Dat blijkt uit een brief van de stichting aan de gemeente. In die brief vraagt de stichting uit stel voor het indienen van een sub sidieaanvraag voor 20io. Dat is no dig omdat nog niet alle gegevens over de huurders van de dorps- en gemeenschapshuizen bij de stich ting bekend zijn. De stichting wil snel om tafel met de gemeente om de benodigde gegevens alsnog bo ven water te krijgen. Voor de subsi dieaanvraag is uitstel verleend tot 16 juni 2010. Informeer mij vrijblijvend over de traplift rechte trap traplift met 1 of 2 bochten buitentraplift Adres Postcode Plaats Telefoon Afd2241 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim S Vrijwilliger Aad Bruijns in de weer met het opmeten van potten en kannen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Controleurs van de ge meentelijke afdeling Handhaving hebben vorig jaar ongeveer zeshon derd bekeuringen voor foutparke ren méér uitgeschreven dan in 2008. Dat levert de gemeente onge veer 38.000 euro aan extra inkom sten op. Dat blijkt uit het jaarverslag Hand having over 2009. De afgelopen ja ren tekent zich een stijgende lijn af in het aantal boetes voor fout parkeren. Dan gaat het alleen om bekeuringen die in het kader van de wet Mulder wordt afgedaan. Dat zijn boetes voor het parkeren op de stoep of in een gebied waar een vergunning nodig is. Er is ook zoiets als een fiscale par keerboete. „Daarbij is in wezen sprake van het ontduiken van par keerbelasting. Dat is wanneer er niet of te laat wordt betaald bij par- keermeters. De boete heet dan offi cieel naheffing", legt coördinator handhaving Joshua Perquin uit. Van deze 'naheffingen' werden er het afgelopen jaar ruim 4800 uitge schreven. Dat aantal is de afgelo pen drie jaar vrijwel gelijk geble ven. De 'wet-Mulder-bekeuringen' stegen - zoals gemeld - met onge veer zeshonderd, van 2471 in 2008 naar 3065 in 2009. De stijging wordt volgens Perquin vooral ver oorzaakt doordat er in de zomer meer parkeercontroleurs rondrij den. En dat vindt zijn oorzaak weer in het feit dat de gemeente deze mensen inhuurt. Volgens het gemeentebestuur betalen deze ex terne medewerkers zichzelf uit de opbrengst van de bekeuringen. In totaal ('Mulder' en 'fiscaal' opge teld) incasseerde de gemeente vo rig jaar een kleine 443.000 euro aan parkeerboetes. In 2008 was dat 395.000 euro en in 2007 was dat 374.000 euro. Er werden 21 au to's weggesleept, drie meer dan in 2008. Voor dit jaar heeft de afde ling tweeduizend uur uitgetrok ken voor parkeercontroles. Een gemiste kans van actieve amateurarcheologische inzet was volgens Van Dierendonck, de ontwikkeling van natuurgebied de Prunje. Het grondverzet leverde slechts één vondstmelding op. Prachtig nagelnteuw ■H| -woonhuis met een perfec- H te, vrije figging aan een breed plantsoen. Zeer i- leefruimte. Luxe afwer- king van sanitair en keu- ken en een nante, zeer zonnige achtertuin. Ook ideaal voor kantoor/prak- N1EUWE VRAAGPRIJS! tijk aan huis! Vraagprijs 299.000,- k.k. En in advies over Wmo, PGB en belastingteruggave. www.stannah.nl 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift (vraag naar toestel 2241)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69