Feest centrum heeft langste tijd gehad PZC Ti Lopen SC HO UWE N -D liVE L AN D 28 en 29 PINKSTEREN Renessetour gaat op termijn verhuizen 26 en 27 almanak M éPm iwwSHliiJ AWN-vrijwilligers zijn ogen en oren van archeoloog 'De Noordhavenpoort biedt zoveel meer mogelijkheden' Zaterdag 17 april 2010 door Melita Lanting RENESSE - De Renessetour zal op termijn verdwijnen uit het cen trum van het dorp. Het traditione le pinksterfeest voor jongeren trekt jaarlijks duizenden (vooral Duitse) gasten. De overlast en risi co's die het feest met zich mee brengen roepen steeds meer weer stand op. „De Renessetour zal naar buiten moeten, daar zijn we inmiddels wel van doordrongen", zegt Mi chel de Vlieger van de Stichting Horeca Renesse. „We zitten niet nog eens vijfjaar in het centrum." Als het aan de verenigde recreatie- bedrijven ligt is het volgend jaar al einde oefening. „Je kunt het nu niet meer terugdraaien, maar wij zijn er niet gelukkig mee zoals het dit jaar gaat. Wat ons betreft is het de laatste keer dat het in het dorp gehouden wordt", zegt Ed Troost, voorzitter van de Recron. Hij spreekt ook namens de Vekabo en Pomona, de vereniging van fruit- gaardcampings. Ook andere ondernemers in de badplaats zijn niet gelukkig met de huidige opzet van de Renessetour. „Er was tijdens de presentatie van de plannen flink wat oppositie on der de leden van onze vereniging", zegt voorzitter Ton Croné van de ondernemersvereniging. De be zwaren gaan onder meer over toe gankelijkheid van het dorp voor niet-feestgangers, de bereikbaar heid voor hulpdiensten en de mo gelijkheden om jongeren op te van gen als het feestterrein vol is. Een deel van het centrum wordt 's avonds afgesloten en is alleen toe gankelijk voor mensen die een kaart hebben gekocht. Rondom de kerk wordt een vrij toegankelijk programma aangeboden. Met Pinksteren komen traditio neel heel veel Duitse jongeren naar Renesse om drie dagen feest te vieren, vooral ter hoogte van de horecazaken aan de Hogezoom. Vorig jaar maakte burgemeester Gerard Rabelink voor het eerst kennis met deze traditie. Hij be sloot dat hieraan een einde moest komen uit veiligheidsoverwegin gen. Dit jaar is de Renessetour voor het eerst een evenement. Dat betekent dat het bezoekersaantal is gelimiteerd en er sprake is van een afgesloten feestterrein. De plan nen hiervoor zijn op een paar de tails na rond. Na afloop wordt het evenement geëvalueerd en dan wordt besloten hoe het volgend jaar verder gaat. Schouwen-Duiveland aan inwoners en toeris ten overbrengt. Daartoe zijn bij de hervormde kerk in Haamstede (foto), bij de C1000 in Ren esse en over de weg in Ellemeet spandoeken gehangen. Zaterdag 8 mei vindt de Middel burgse Giro-toertocht plaats. Zondag 9 mei wordt de Giro di Schouwen-Duiveland - waar zich al meer dan 100 mensen voor inschreven - verreden. Maandagmiddag 10 mei, tenslotte, dendert de Giro d'ltalia voorbij. www.girodischouwen-duiveland foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE - Er is geen ontsnappen meer aan. In de tweede week van mei moetén we met z'n allen op de fiets. Zo luidt in elk ge val de boodschap die het comité Giro di U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl '1 Tip? redactie@pzc.nl Na de marathon van Rotterdam is deze week de hardloopkoorts tot angstaanjagende hoogte gestegen. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen. Van daag immers wordt daar de mara thon tussen Hulst en Terneuzen gelo pen. Dientengevolge is in zuidelijk Zeeland de laatste weken heel wat af getraind. Ook door het gouden loopduo Erik en Marion uit Terneuzen. Erik zet tij dens wedstrijden over het algemeen het hele deelnemersveld op vijf minu ten. Onderdeel van zijn training vormt een dagelijks bezoekje aan het stamcafé, waar Erik steevast twee tri pels drinkt. Hij loopt er alleen maar harder van, zegt hij. Maar zijn wederhelft Marion zie je nooit in het café. De verklaring hiervoor geeft Erik met een grijns op zijn gezicht: „We ontlopen elkaar bijna dagelijks. Ik loop van haar weg. Of we lopen el kaar mis. Alleen af en toe, als ik loops ben..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65