een steen een auto zijn door diefstal computers 27 Sandeschool gedupeerd Voor Michael Mehrow is opgeven geen optie Zl Inloopavond project 'Natuurontwikkeling Margarethapolder 3e fase' Speeltijd leert kinderen omgaan met moderne kunst Rode Kruis houdt rommelmarkt fKlïi G G A zaterdag 17 april 2010 aan alle leerlingen van de Zeeuws-Vlaamse basisscholen. De expositie wordt deze maand be zocht door alle leerlingen uit de groepen 3 en 4 in de gemeente Sluis. Na de zomer is Speeltijd in Hulst. Idee achter de expositie: kin deren op een speelse manier ken nis laten maken met moderne kunst. Dat gaat prima, blijkt tij dens een bezoek van een twintig tal leerlingen van obs Breskens. Nadat ze hebben geleerd dat uit een hoop blokjes of veertjes prima een kunstwerk is te maken, ne men ze een kijkje bij het werk van zeven kunstenaars. Eén ervan is een hoop kartonnen dozen met oranje ballen. „Wat zien jullie er in?", vraagt kunstenaar en gids Yo- lenta Becude. Vingers gaan de lucht in. Een bijl, een kerstboom en een tent zijn enkele van de vele dingen die genoemd worden. Nadat ze ook zelf aan de slag zijn gegaan met het maken van een kunstwerk zijn de leerlingen het erover eens, hoewel volwassenen vaak iets anders roepen: het is niet makkelijk om moderne kunst te maken. „Je hebt in je hoofd hoe je het wilt hebben. Alles moet dan precies goed liggen. Anders wordt het heel iets anders", vat een jon gen kernachtig het dilemma van de kunstenaar samen. KLOOSTERZANDE - Door twee in braken in een tijdsbestek van nog geen twee weken is de Sande school in Kloosterzande ernstig ge dupeerd. Inbrekers gingen er in de nacht van woensdag op donder dag vandoor met computers, bea- mers én de gymschoenen van de juf „De school is nu zo goed als leeg gehaald", zegt schooldirecteur Godfried Blaeke. „Zeven weken ge leden zijn er ook al zes computers gestolen. Toen hadden maar enke- Ie klassen er last van, maar nu zijn alle groepen op school gedu peerd." De Sandeschool probeert zo snel mogelijk aan nieuwe computerap paratuur té komen, want die appa raten spelen vandaag de dag een belangrijke rol als hulpmiddel in het basisonderwijs. Terwijl de politie onderzoek doet naar de mogelijke daders, wordt de beveiliging van het schoolge bouw na de twee inbraken vol gens Blaeke nu zo snel mogelijk flink opgevoerd. TERNEUZEN - Het Rode Kruis houdt zaterdag 24 april een rom melmarkt in en om het Rode Kruisgebouw aan de Mr. F.J. Haar- manweg 13 te Terneuzen. De rom melmarkt kan worden bezocht van 10.00 tot 14.00 uur en de toe gang is gratis. Tijdens de rommel markt zijn verse wafels te koop. De gehele opbrengst is bestemd voor de activiteiten van de afde ling Midden-West. Die kan voor de verkoop nog bruikbare spullen gebruiken. Indien nodig worden ze (binnen Zeeuws-Vlaanderen) opgehaald. Voor informatie kun nen mensen contact opnemen met Lien Vermeire: 0115-472105 of 06-22224105. Mailen kan ook via lienv@zeelandnet.nl. Dienst Landelijk Gebied nodigt u, namens de provincie Zeeland, uit voor een inloopavond over het project 'Natuurontwikkeling Margarethapolder 3e fase'. Het betreft de aanleg van een nieuw natuurgebied in de hoek van de Reuzenhoeksedijk en Margaretha- weg. Tijdens deze inloopavond wordt het ontwerp gepresenteerd. De inloopavond zal worden gehouden op dinsdag 20 april 2010 en start om 19.30 uur in Hotel Hampshire, Churchilllaan 700 te Terneuzen. Ik hoop u op dinsdag 20 april aanstaande te mogen verwelkomen. De heer J. de Moree, Projectleider Dienst Landelijk Gebied Opdrachtgever Opdrachtnemer/uitvoerder Jdienst landelijk gebied Provincie Zeeland voor ontwikkeling en beheer Twitteractie #hetlijktwelzeeuwsvlaanderen wekt alleen ergernis Zie vwvw.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen reacties: 531 Terneuzense binnenstad verdient alle aandacht ^ns^SHBHHl57% öhëehs 43% Gebiedsgerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen West Zeemsch-Vkanderen De Gebiedscommissie West Zeeuwsch-Vlaanderen vergadert op woensdag 21 april vanaf 19.30 uur in het kantoorgebouw van het Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De onderwerpen die aan bod komen: Presentatie 2efase kustversterking; Projectenlijst met kaart; Ontwerp kustbeleidsplan; Streefbeelden afronding EHS; Verkenning financiering beheer De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis te Oostburg en de openbare bibliotheken te Breskens, Oostburg, Sluis en Aardenburg. Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl door Karlijn de Splenter TERNEUZEN - Een cheque met het bedrag van 2300 euro. Die kreeg Michael Mehrow (46) uit Swifter- band gisteren overhandigd van het echtpaar Henny en Dingeman De Koning uit Axel. Michael zal op 3 juni de berg Alpe d'Huez beklimmen in het kader van het wielerevenement 'Alpe d'Huzes'. Daarbij worden de ren ners gesponsord en het opgehaal de geld gaat in zijn geheel naar het Koningin Wilhelmina Fonds, dat onderzoek doet naar kanker. Dingeman en Henny de Koning verloren drie jaar geleden hun zoon Alex op 38-jarige leeftijd aan deze ziekte. Michael was een ka- merraad van Alex en zal onder meer voor hem de berg op één dag zes keer op en af fietsen. „Het is een enorme stimulans om deze uitdaging aan te gaan." De wielrenner zal niet de enige zijn die in juni deze uitdaging aan durft. Hij zal samen met meer dan 5000 andere Nederlanders de berg beklimmen onder het motto 'opge ven is geen optie'. Het opgehaalde geld komt van fa milie, vrienden en kennissen van Alex, die gisteren ook aanwezig wa ren. Alex zou die dag 42 jaar zijn geworden. klasgenootjes en juf Yolenta wachten af wat eruit komt. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55