Vandaag mag 20 Oud-wethouders nemen afscheid van heel Sluis Juf Mariëtte was de eerste met een duobaan Lopen Zonwering met lange arm? almanak Tip? redactie@pzc.nl ff HVAN DAMME C.S. Ik hou van Holland in eetcafé TerNose Hagenaar (19) met harddrugs opgepakt Sint Cecilia te gast bij Nooit Gedacht Hardrijder moet zijn rijbewijs inleveren GALERIE DE SCHOOL Reizende tentoonstelling zaterdag 17 april 2010 De hardloopkoorts steeg de afgelo pen dagen tot angstaanjagende hoog te. Vooral in Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag immers wordt daar de ma rathon tussen Hulst en Terneuzen ge lopen. Er werd wat afgetraind, de laatste weken. Ook door het gouden loopduo Erik en Marion uit Terneu zen. Erik loopt tijdens wedstrijden over het algemeen het hele lopers- veld op vijf minuten. Onderdeel van de training van Erik vormt een dage lijks bezoekje aan zijn stamcafé, waar hij steevast twee tripels drinkt. Hij loopt er alleen maar harder van. Marion zie je er nooit. Erik met een grijns: „We ontlopen elkaar bijna da gelijks. Ik loop van haar weg. Of we lopen elkaar mis. Alleen af en toe, als ik loops ben..." WPi GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeur- waarder L. de Braai te Terneuzen d.d. 09 april 2010 blijkt, dat ten verzoeke van Maroaretha Jacqueline Vondeling wonen de te Oostburg, gemeente Sluis, aan Peter Brandt, zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daar buiten, is betekend een door en namens requirante opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend bij de rechtbank Middelburg op 17 maart 2010, waarbij tevens aan requirant is aangezegd dat deze uiterlijk woensdag 21 juli 2010, hetzij een verweerschrift kan indienen, hetzij uitstel te dier zake kan verzoeken, alsmede dat het indienen van bedoeld verweerschrift of het ver zoek tot uitstel daartoe slechts kan geschieden door een advocaat. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen I: www.vandamme-holland.nl T: 0115 613651 F: 0115 694811 OOSTBURC - Makkelijk was het de afgelopen jaren niet altijd voor de afscheid nemende oud-wethou ders van Sluis. Maar omzien in wrok doen Carien Bolijn, Maria le Roy en Ben Hennekam niet. Goede raad hadden ze de nieuwe gemeenteraad vorige week al gege ven tijdens hun officiële aftreden in de raadzaal van het belfort. Tij dens hun afscheidsfeestje in het Oostburgse Ledeltheater - eerst voor het ambtenarenkorps en daar na voor honderden bestuurders, vertegenwoordigers van bedrijven en instellingen - voelden ze niet de behoefte dat nog eens over te doen. Onafhankelijk van elkaar wensten de afscheid nemende wet houders het nieuwe gemeentebe stuur veel wijsheid, daadkracht en ruggengraat toe. Het gaat er de komende jaren om de vinger aan de pols te houden en financieel geen gekke dingen te doen. Daarnaast, zo zei Henne kam, moet het college een (h)echt team vormen en zich ook zodanig presenteren aan de buitenwereld. Bolijn hoopt dat de bestuurders respectvoller met elkaar omgaan dan de raadsleden in de vorige pe riode deden. De raad moet zich in zetten voor de belangen van de streek, want die is dat waard, voeg de Le Roy er aan toe. TERNEUZEN TERNEUZEN Op de Binnenvaartweg in Terneu zen is donderdagmiddag een 19-ja- rige Hagenaar aangehouden, omdat hij 43 bolletjes cocaïne en 16 bolle tjes heroïne in bezit had. De man, een bekende van de politie, verzet te zich hevig tegen zijn aanhou ding. Hij is in een cel gestopt. In twee panden aan de Leiding straat in Sluiskil is donderdag een hennepkwekerij met 521 stekjes en 336 volgroeide planten ontdekt en ontmanteld. CRAAUW Muziekvereniging Nooit Gedacht uit Graauw houdt vanavond een voorjaarsconcert in het plaatselijke dorpshuis. Thema is 'de zee'. De groep staat onder leiding van Roald Rogiers. De Koninklijke har monie St. Cecilia uit Kloosterzande is te gast en treedt ook op. Dirigent van de groep is Eric Provoost. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang is gratis. HOEK Een 24-jarige automobilist uit Go- rinchem heeft gistermiddag rond twee uur aan de Herbert H. Dow- weg in Hoek zijn rijbewijs moeten inleveren wegens een snelheids overtreding. De man beging de overtreding in Ritthem. Hij reed met een gecorrigeerde snelheid van 151 kilometer per uur op de Sloeweg-Noord. Daar geldt een maximumsnelheid van honderd ki lometer per uur. De politie kon de Gorinchemmer pas aan de kant zet ten na de Westerscheldetunnel. Eetcafé TerNose aan de Markt in Terneuzen wordt vanavond omge doopt tot een echt Hollands café. Naar het idee van een nu lopend tv-programma presenteert Patrick de Letter de show 'Ik hou van Hol land'. Teams met bekende Terneu- zenaren nemen het tegen elkaar op in een quiz. Zanger Richard zorgt voor een mu zikale noot. De avond begint om 20.00 uur. Kinderen van de obs Breskens maken samen een kunstwerk uit 'troep'. Hun door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - Ze herinnert zich nog de zenuwen voor haar eerste ouderavond. Nu Mariëtte IJsebaert (62) uit Absdale terugdenkt aan haar loopbaan van 43 jaar in het onderwijs, realiseert ze zich dat ze als negentienjarige zelf nog een kind was. Toch stond ze met het diploma van de kweekschool op zak voor de kinderen van de derde en de vierde klas van de basis school in Hengstdijk. Na zeven jaar moest ze dat schooltje verla ten. „Het aantal leerlingen daalde en ik was laatst bijgekomen." Ge lukkig kon IJsebaert direct aan de slag op basisschool De Schakel in Vogelwaarde, waar ze gisteren haar afscheid vierde. „Na 36 jaar op dezelfde school komt het zelfs voor dat je oud-leerlingen je colle ga's worden. Het zijn er zelfs twee", noemt ze als bijzonderheid in die carrière. IJsebaert stond voor de klas in een tijd waarin het niet vanzelfsprekend was dat vrou wen na hun huwelijk bleven wer ken. Zeker niet als er kinderen kwamen. „Opvang bestond niet. Je moest zelf oppas zien te regelen. Samen met een collega kaartte ik bij het hoofd der school de moge lijkheid aan om met z'n tweetjes één klas te doen. De directeur en het schoolbestuur stonden daar achter, maar er was wel een infor matieavond nodig om dat uit te leggen aan de ouders. Duobanen bestonden nog niet. Het was een Zeeuws-Vlaamse primeur." door Martijn de Koning Kinderen lopen vaak vast in de structuur van vandaag. Een steen is een steen. Van daag mocht een steen een auto zijn, of een huis, of wat dan ook." Meester Rini van de basisschool uit Nieuwvliet heeft een opgeto gen boodschap in het gastenboek van kinderexpositie Speeltijd ge schreven. Ook leerkrachten van an dere scholen tonen niets dan lof. Niet zo gek: de kinderen laten hun fantasie de vrije loop. Speeltijd is een reizende tentoon stelling, die deze maand is neerge streken in galerie De School in Groede. De activiteit is onderdeel van de cultuurmenu's, die Toon beeld en Stichting Welzijn West- Zeeuwsch-Vlaanderen aanbieden Juf Mariëtte temidden van haar leerlingen op basisschool De Schakel in Vo gelwaarde. foto Peter Nicolai Noens BV Meekrapweg 26 Axel T 0115 56 22 38 Rolluiken Zonneschermen Garagedeuren Deuren Ramen Veranda's Serres informatie, kijk op www.noens.nl Kom eens langs in onze vernieuwde showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54