Nonnekes scoort nu voor goede doel SPIEREN VOOR SPIEREN Tennisser coördineert honderden acties in het land PSV jaagt op Jeremaisi Lens FC Twente hoopt ©p terugkeer Janssen Bayern München ziet af van protest Buemi ongedeerd na bizarre crash zaterdag 17 april 2010 Alexander Nonnekes over Spieren voor Spieren: „We krijgen nog steeds veel aanmeldingen, maar helaas ook afmeldingen, omdat kinderen komen te over lijden." door Sven Remijnsen BLARICUM - Zijn persoonlijke droom is ingeruild voor een hoger doel. Alexander Nonnekes heeft zijn tenniscarrière ondergeschikt gemaakt aan Spieren voor Spieren. Hij stuurt acties aan, zoekt spon sors en belt wekelijks met Truus en Louis van Gaal, de ambassa deurs van de stichting voor kinde ren met een spierziekte. De 25-jarige Nonnekes, geboren en getogen in Goes, werkt sinds vorig jaar als manager sponsoring events op het kantoor van Spie ren voor Spieren in Blaricum. „Mijn taak is het vergroten van de bekendheid van Spieren voor Spie ren", vertelt hij. „Er moet een kop peling ontstaan in de hoofden van de mensen. Zodra ze iets organise ren voor een goed doel, zouden ze meteen aan Spieren voor Spieren moeten denken." Nonnekes coördineert honderden acties in het land. „Ik zorg dat alles goed verloopt en probeer zo veel mogelijk evenementen te bezoe ken. Ik kom bij wijze van spreken ook voor een cheque van 50 euro naar Zeeuws-Vlaanderen. Het to nen van betrokkenheid is onze strategie, daarmee proberen we het verschil te maken." De stichting organiseert ook zelf acties. Morgenavond is in Rotter dam het jaarlijkse Spieren voor Spieren-gala. Eens per jaar is er ook de Spieren voor Spieren-dag, waarbij kinderen met een spier ziekte in het zonnetje worden ge zet. Nonnekes onderhoudt de con tacten met de kinderen, wat niet altijd even gemakkelijk is. „We krij gen nog steeds veel aanmeldingen, maar helaas ook afmeldingen, om dat kinderen komen te overlij den." Nederland telt ongeveer 200.000 mensen met een spierziekte, waar van 20.000 kinderen. „Het is een gecompliceerd onderwerp, want er zijn zo'n zeshonderd verschillen de soorten spierziekten", zegt Non nekes. „Als er één daarvan weten schappelijk is onderzocht, dan wachten er nog 599. Vandaar dat er zo veel geld nodig is voor onder zoek." Spieren voor Spieren zamel de het afgelopen jaar bijna twee miljoen euro in. De helft van dat bedrag wordt geïnvesteerd in we- EINDHOVEN PSV heeft Jeremain Lens op het oog als versterking van de aanvalsli- nie. Trainer Fred Rutten bevestig de gisteren dat de speler van AZ 'ui teraard hoog op ons scoutingslijst- je staaf, zoals hij het uitdrukte. Lens (21) wordt gezien als mogelij ke vervanger van de eerder vertrok ken rechtsbuiten Danko Lazovic. Het contract van Lens bij AZ loopt na dit seizoen nog drie jaar door. PSV moet dus een afkoopsom beta len om de snelle aanvaller in te kunnen lijven. PSV is ook in vergevorderde onder handeling met Simon Mignollet. De 21-jarige doelman van Sint-Trui den tekent binnenkort zo goed als zeker een meerjarig contract in Eindhoven. Mignollet geldt als een potentiële topkeeper. tenschappelijk onderzoek. Veel geld gaat ook naar het Spieren voor Spieren-kindercentrum in het UMC in Utrecht. „Daar wor den kinderen onderzocht van wie wordt vermoed dat ze een spier ziekte hebben. Zo'n centrum was er vroeger niet. Het is een grote stap vooruit die wij mede moge lijk hebben gemaakt." De stichting is in 1998 opgericht door de spelers van het Neder- ENSCHEDE Theo Janssen kan mogelijk morgen toch in actie komen voor FC Twen te in de belangrijke competitiewed strijd tegen Feyenoord. De midden velder liep vorige week zaterdag in de wedstrijd tegen sc Heerenveen een scheurtje in zijn hamstring op. Janssen ontbrak dinsdag tegen AZ, maar meldde zich gisteren weer op het veld. Trainer Steve McClaren neemt van daag een beslissing over de inzet baarheid van Janssen. De Brit kan de Arnhemse middenvelder goed gebruiken, aangezien Cheick Tioté geschorst is. Door de nederlaag bij AZ (1-0) slonk de voorsprong van koploper FC Twente op Ajax tot één punt. FC Twente sluit het seizoen over twee weken af bij NAC Breda. lands elftal. Frank en Ronald de Boer zijn nog altijd beschermhe ren. Later verbonden ook Louis en Truus van Gaal zich aan Spieren van Spieren. „Dat doen ze vol over gave", aldus Nonnekes. „We heb ben elke week een paar keer con tact met Louis en Truus. Ze zijn echte ambassadeurs, ze denken mee en staan overal voor open." Spieren voor Spieren is een begrip geworden in de sportwereld. Een MUNCHEN Bayern München tekent geen pro test aan tegen de verplaatsing van een competitiewedstrijd van Olym- pique Lyon, de Franse tegenstan der in de Champions League. Trainer Louis van Gaal drong van wege 'competitievervalsing' aan op actie tegen Lyon, omdat de Fransen nu meer rust hebben in aanloop naar het tweede duel met zijn ploeg. „Er komt geen protest", zei woord voerder Markus Hörwick gisteren. „Het is een onafhankelijke beslis sing van de Franse liga. Ze kunnen zelf het wedstrijdschema bepalen. Dat is een feit." Bayern München en Lyon treffen elkaar woensdag in de Allianz Arena, zes dagen later staat de return in Frankrijk op het programma. groot aantal bekende namen heeft zich verbonden aan de stichting. Onder hen de nationale vrouwen- hockeyploeg, Pieter van den Hoo- genband, Theo Bos, Robert Jan Derksen, Arjen Robben en Stijn Schaars. Zij kunnen worden inge schakeld voor evenementen, zoals het gala van morgenavond. „Wij zijn het sportiefste goede doel van Nederland", zegt Nonnekes. „Ne gen van de tien acties hebben met SHANGHAI De Zwitserse Formule i-coureur Se- bastien Buemi is gisteren met de schrik vrijgekomen na een bizarre crash op het circuit van Shanghai. Tijdens de eerste vrije training voor de Grand Prix van China scho ten beide voorwielen van zijn auto plotseling los. Het ongeluk gebeurde toen Buemi wilde remmen voor bocht veer tien, een haarspeldbocht na een lang recht stuk. De snelheden daar lopen op tot ver boven de 300 kilo meter per uur. De Toro Rosso van de Zwitser kwam in de grindbak tot stilstand. Buemi bleef wonder wel ongedeerd. De sessie werd tien minuten stilgelegd. Het Italiaanse team gaf naderhand als verklaring dat een wieldrager af brak toen Buemi afremde. sport te maken." Zelf is de oud-Goesenaar geen topsporter meer. Hij heeft het een paar jaar geprobeerd als fulltime tennisser, maar de stap naar de top was te groot. Nonnekes ging studeren en kwam via zijn vroegere bonds coach bij Jong Oranje, Joost Wijn- houd, in contact met Spieren voor Spieren, waar Wijnhoud directeur is. Nu scoort Nonnekes voor het goede doel. MEEST GELEZEN 1. Vlissingen onderuit in Geldrop 2. Hoge kosten reden splitsing finale 3. Vertrek Advocaat zorgt voor... EN VERDER Stuur uw foto's van de marathon van Zeeuws-Vlaanderen naar foto@pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43