is het meteen D-day sport 139 Leiding Hoek heeft te laat ingegrepen RCS wacht een mooie uitdaging bij IFC Zwalu iïo(? bekerfii Nog twee echte concurrenten Dertigste zege op rij voor Nadal in Monaco zaterdag 17 april 2010 ¥&8&msi^ssm®mg8S8s*mBzmma88Bii&&sim8!msmms& mpp f 1 )OK Zwaluwen'30 richt zich niet alleen op de competitie. De formatie uit Hoorn heeft zich namelijk ook al geplaatst voor de bekerfinale van het district West I. Tegenstander daarin wordt Dovo of Argon. In de kwartfinale speelde Zwaluwen'30 in en tegen Spakenburg met 2-2 gelijk, om vervolgens via strafschoppen de halve eindstrijd te berei ken. Daarin rekende de ploeg af met die andere grote club uit Bunschoten-Spakenburg: IJsselmeervogels. Ook dat duel eindigde in 2-2 en opnieuw won Zwaluwen'30 door de strafschoppen beter te nemen. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Terwijl het ontslag van Paul Telussa en Jan Verdegem nog nagalmt, maakte Hoek zich op voor een wedstrijd die voor druk zorgt. De nummer vier van de hoofdklasse B treedt vanmid dag op eigen veld aan tegen Zwalu wen'30, dat slechts één punt min der heeft dan Hoek en nadrukke lijk op een plaats in de topklasse aast. De ontmoeting in Hoorn ein digde eerder dit seizoen in een ge lijkspel (1-1). Gaby Demanet was er toen nog niet bij. De Belg maakt vanmiddag zijn rentree als trainer van Hoek, als opvolger van de twee wegge stuurde oefenmeesters. Demanet trainde dinsdag voor het eerst, donderdagavond volgde de tweede sessie. „De tijd om de ploeg goed voor te bereiden was daarmee wel krap", vertelt de trainer. „Maar de meeste spelers kende ik al. Ik denk dat er vijf jongens zijn waar ik nog niet mee had gewerk. Jurgen Lan- duyt en Koen Versyp kende ik wel al als voetballers. Daarom was het niet zo heel moeilijk om de draad weer op te pakken." Wat heeft hij precies gedaan afgelo pen week? Demanet: „Ik kende de club en wist waar ik terecht zou komen. Van veel mensen bij Hoek heb ik meteen veel informatie ge kregen. Daarna ben ik aan de slag gegaan. Ik heb dinsdag voor de trai ning al een paar spelers gebeld om tijd te winnen. Want tijdens een trainingsavond heb je maar een uur of twee om duidelijk te maken wat je wil. Met de jongens waar ik nog niet mee had gewerkt, heb ik voor de training individueel ge sproken. Ik vind dat er daarna heel gedreven is getraind. )e kon zien dat iedereen graag wil." Demanet heeft afgelopen week vooral over tactiek en de invulling van het team op het veld gespro ken. „De meeste spelers weten hoe ik werk. We spelen vandaag ook in een herkenbaar systeem, 4-4-2. Dat is op dit moment het beste, denk ik. We zullen afspraken ma ken en proberen voor duidelijk heid te zorgen. Want alleen win nen telt vandaag." Toch benadrukt de Belg dat dat niet alleen voor Hoek geldt. „Zwa luwen moet eigenlijk ook winnen, want ze staan onder ons. Ik heb van [aap Goossen een uitgebreide analyse gehad en daaruit blijkt dat het een ploeg met veel kwaliteit is. Hoek heeft nog twee echte concur renten in de strijd om promotie naar de topklasse. Naast Zwalu wen'30 is dat ook GVW, dat drie punten minder heeft dan Hoek. De Veenendaalse ploeg gaat vandaag op bezoek bij hekkensluiter Ben- nekom. Hoek speelt volgende week uit te gen LRC en treft daarna nog Spa kenburg (thuis) en Sparta Nijkerk (uit). Zwaluwen'30 speelt nog tegen Vo- lendam (uit), LRC (thuis) en Spa kenburg (uit). Voor GVW ziet het slot van de competitie er vanaf vol gende week als volgt uit: IJssel meervogels (thuis), SDC Putten (uit) en tenslotte op eigen veld de derby tegen rivaal Dovo. Maar dat heeft Hoek ook. Het kan vandaag alles of niets zijn, ook voor Zwaluwen." Met nog vier wedstrijden voor de boeg weet De manet dat de tijd begint te drin gen. „Het is eigenlijk drie voor twaalf, we kunnen ons niet veel misstappen meer veroorloven." Demanet heeft vandaag zestien spelers tot zijn beschikking. Tho mas Ragut ontbreekt vanwege een blessure, Remco Felius en Tim Faassen voegen zich bij het twee de elftal. Door de afwezigheid van Ragut schuift Ferry Alfons door naar het middenveld. Het vertrek van Paul Telussa en Jan Verdegem kwam voor de aan voerder als een verrassing. „Maar misschien ben ik wel heel naïef', zegt Alfons. „Ik kan best begrijpen dat het bestuur het tijd vond om in te grijpen. Maar ik ben een fan van Pauls capaciteiten en werkwij ze, dat heb ik nooit onder stoelen of banken gestoken. Ik vind het heel jammer dat hij weg is, maar we moeten verder en er niet te lang bij stil blijven staan. Het be langrijkste is dat we met Hoek vier de worden. Ik heb er ook nog steeds alle vertrouwen in dat ons dat gaat lukken." Gezien de statistieken behoort een overwinning vandaag zeker tot de mogelijkheden voor Hoek. Tot aan dit seizoen wisselde Hoek deze eeuw zes keer tussentijds van trai ner. Vervolgens was vrijwel iedere keer sprake van een schokeffect. Het eerstvolgende duel na de laat ste vijf trainerswissels werd steeds met een zege afgesloten. Alleen Angelo Nijskens slaagde er in 2000 als opvolger van Frans Ver meulen niet in zijn eerste duel als hoofdtrainer te winnen. In Am sterdam verloor Hoek destijds met 3-2 van Beursbengels. MONTE CARLO - Rafael Nadal heeft gisteren zijn dertig ste opeenvolgende zege bij het graveltoernooi in Mona co behaald. De Spaanse toptennisser versloeg zijn land genoot Juan Carlos Ferrero in de kwartfinale in twee sets: 6-4 6-2. Het duel lag in de eerste set vijftig minu ten stil wegens regen. Het ritme bij Nadal leed er nau welijks onder. De nummer twee van de plaatsingslijst in casseerde in 2003 zijn laatste nederlaag in Monte Carlo. Novak Djokovic komt in de andere halve eindstrijd uit tegen Fernando Verdasco. foto Christophe Karaha Voor de zevende keer in tien jaar tijd heeft hoofdklas ser Hoek een trainer wegge stuurd. De leiding probeert daarmee een eigen inschat tingsfout te herstellen. Het is onlosmakelijk ver bonden met de voetbal cultuur. Zodra een trai ner door een club op non-actief is gesteld, komen de ver halen over vertroebelde relaties en muitende spelers naar buiten. Bij Hoek is het niet anders. Paul Telus sa en Jan Verdegem werden maan dag weggestuurd bij Hoek en een dag later stond Gaby Demanet voor de groep. Een aantal bepalen de, vooral Belgische spelers train de weer alsof hun leven er vanaf hing. Tot ongenoegen van enkele teleurgestelde ploeggenoten. Van tweespalt binnen de selectie was nog niet echt sprake. Wel is duidelijk dat niet iedereen nog op één lijn zat. Dat mogen Telussa en Verdegem zich aanrekenen. Zij ver zuimden de afgelopen weken de teugels eens stevig aan te halen. Het ging er slap en veel te plicht matig aan toe, bevestigen verschil lende betrokkenen bij Hoek. Als de spelers de opdracht kregen naar links te gaan, gingen er een paar toch liever naar rechts. Het maakt nogmaals duidelijk dat de beleidsbepalers bij Hoek te laat hebben ingegrepen. Eigenlijk is vóór de start van het seizoen al de verkeerde keuze gemaakt. Onder Gaby Demanet eindigde Hoek vo rig jaar als tweede. De Belg wilde graag blijven, maar het bestuur had Telussa al beloofd dat hij terug mocht keren als hoofdtrainer. Ter wijl Telussa daar emotioneel en fy siek gezien niet klaar voor was. Vanuit menselijk oogpunt valt de beslissing van Hoek om Telussa een nieuwe kans te geven te prij zen. Hoek is echter geen vierde klasser die lekker mee wil hobbe len. De kleine club heeft een grote, invloedrijke sponsorgroep en brandt van ambitie. Dan moet daar ook naar gehandeld worden. Het stelde een trainer aan die sim pelweg niet gediplomeerd was om een hoofdklasser te trainen. Toen de KNVB de club op de vin gers tikte, werd Verdegem onder druk van de voetbalbond als 'nieu we' eindverantwoordelijke naar vo door Barry van der Hooft ren geschoven. Telussa was niet blij met zijn rol als 'assistent', Ver degem voelde er eigenlijk niets voor om op de voorgrond te tre den en het bestuur was ook niet happy met de hele situatie. Dat was hét moment geweest om in te grijpen. Demanet werd half februari ontslagen bij Racing Ware- gem, was dus vrij en beschikt over de juiste papieren. Een hoop geste ggel met de KNVB, dat stiekem voor veel onrust zorgde, had dan voorkomen kunnen worden. Want is het toeval dat Hoek na de winterstop in tien duels slechts veertien punten pakte? Nee. Daar wordt Telussa nu op afgere kend, want hij was de hoofdtrai ner. Op papier niet, in de praktijk wel. Dat blijkt nogmaals door het gegeven dat Verdegem zondag sa men met voorzitter Bennie Lange- raert in Philippine een ontmoe ting had met Demanet. De volgende dag stapte Verdegem doodleuk samen met Telussa het trainingsveld op, waar ze halverwe ge door het bestuur weer afge haald werden. Die vernedering ver dient een man met de staat van dienst van Telussa niet. Dat Verde gem bij het gesprek op zondag zat zou kunnen betekenen dat hij van heel de situatie afwist en volgend seizoen weer terugkeert als assis tent. Het zou zijn geloofwaardig heid niet ten goede komen. Ook Verdegem heeft een rol ge speeld in de resultaten van de afge lopen maanden. Met de serie van voor de winterstop - 21 punten uit de eerste tien wedstrijden - had de club nu op de drempel van de top klasse gestaan. Maar het voetbal was de laatste maanden stroperig en weinig verheffend, dus dan kan een trainer sneuvelen. Hoek moet wel leren van de hele situatie. Niet wachten met het ne men van moelijke beslissingen, maar situaties tevoren beter in schatten, met een duidelijk beleid in de hand. Dat kan de club een hoop ellende besparen en houdt de vijfde colon ne ook rustig. VLISSINGEN - Voor Vlissingen en RCS staan er motgen inhaalwed strijden op het programma. RCS gaat in Hendrik-Ido-Ambacht op bezoek bij IFC, Vlissingen trekt naar Nuenen. RCS treft in IFC een ploeg die al vier maanden lang ongeslagen is in de eerste klasse en kans maakt op rechtstreekse promotie naar de hoofdklasse. Trainer Michel Leonhart weet nog niet of hij kan beschikken over André Siereveld en Steven Visser. Beiden tobben met een enkelbles sure. Alfaro Pentury is in afwach ting van een schorsing. Vlissingen moet tegen Nuenen Ri co Witsenburg, Dangelo Martien (beiden geschorst), Björn Lange- veld, Peter de Jong, Raymond Wolff en Ronnie Cremer (allen ge blesseerd) missen. Verder vormen Randy de Dreu en Kjell van der Haeghen nog een vraagteken bij de Walcherse eersteklasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41