4QQQ hoogtepunt zijn zeeland j3 het reisbureau' m*-. 'Arts slecht bereikbaar' The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Deischer Goes commentaar Zorgbureaus CDA in Kamer bezorgd over ambulancepost Uitnodiging zaterdag 17 april 2010 euro per dog kost het om Midden-Zeeland bemand te houden in geval van calamiteiten, terwijl het vliegveld toch gesloten is. 'Inééns sprongen zeker vijftig vluchten op 'cancelled'. 'Daar gaat de vakantie', dacht ik' Bob van Eenennaam (17) Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes DEN HAAG - Het CDA in de Twee de Kamer maakt zich zorgen over de spreiding van ambulanceposten op Walcheren. Kamerlid Ad Koppejan en Janneke Schermers hebben vragen gesteld aan demissionair-minister Ab Klink (Volksgezondheid, CDA). Ze doen dat naar aanleiding van de brief die burgemeester Rob van der Zwaag van Veere aan Klink heeft gestuurd. De burgemeester vreest dat het niet lang duurt voor de ambulancepost bij Oostkapelle verdwijnt. Hij denkt dat efficiëntie zwaarder zal wegen dan het be lang van inwoners en toeristen. Het CDA wil van Klink weten hoe hij tegen de zorgen aankijkt. De christen-democraten pleiten voor een goede verspreiding van de am bulanceposten, maar spreken zich niet uit waar ze gevestigd moeten zijn. Particuliere bureaus die zorg aan kinderen leve ren, hebben in Neder land vrij spel. Dat is vreemd. In een land waar zo'n beetje alles is dichtgetimmerd met toezichthouders, waar je zelfs niet zomaar gastouder kan zijn, zou je verwachten dat juist het werken met extra kwetsbare kinderen zeer goed gecontroleerd wordt. Niets van dat al. Ouders die met een per soonsgebonden budget (pgb) hulp zoeken voor hun kind, moeten er zelf op toezien dat de zorg goed is. Dat blijkt haast niet te doen. In de praktijk moe ten er eerst klachten zijn, voor de overheid optreedt. Het kwaad is dan vaak al geschied. Niet alleen de ouders hebben hier moeite mee. Ook in de kring van zorgaanbieders is ver bazing over het gebrek aan con trole. Dit geeft een breed draag vlak voor een correctie. Mis schien met een kwaliteitskeur merk? Dat zou passen bij het marktdenken waar het pgb uit voortkomt. Maar een snelle uit breiding van het toezicht door de Inspectie lijkt heilzamer. kaanuitbarsting. „Er zijn zakenrei zen vanaf vliegveld Midden-Zee land geschrapt, zegt directeur Rob Gomersbach van Zeeland Airport. Ook het vliegveld zelf derft inkom sten. „Het luchtruim is gesloten, maar het vliegveld moet volgens de wet bemand blijven voor het geval dat hulpdiensten er gebruik van wil len maken. Het kost ons circa 4000 euro per dag zonder dat daar inkomsten tegenover staan. De twee mensen die in elk geval aan- www.pzc.nl SPORTUITSLAGEN Kijk dit weekeinde voor alle sportuit slagen en standen op: www.pzc.nl/sportuitslagen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw nieuwsfoto in het album: www.pzc.nl/foto wezig moeten zijn om als verkeer sleider en brandweerlieden op te kunnen treden, doen nu andere klusjes." Op het vliegveld zijn er grofweg per dag tussen de 200 en 500 vlieg bewegingen. Elke start en landing is een vliegbeweging. Ook op het vliegveld Midden-Zeeland kan niet anders dan worden afgewacht wanneer de Inspectie voor Ver keer en Waterstaat het luchtruim vrij geeft. „We hopen snel, want het is mooi vliegweer." Ruim honderd andere leerlingen van de Stedelijke Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg gaan komende week op uitwisse ling naar Tsjechië, Italië, Spanje en Zwitserland. Zij nemen de bus en de trein, in plaats van het vliegtuig. Leerlingen van het Goese Lyceum in Goes zouden vanochtend vanuit Charleroi naar Rome vliegen voor een schoolreis van een week. Zij gaan nu waarschijnlijk met de bus. Leerlingen van het Ostrea Lyceum in Goes hopen morgen voor een week naar Rome te vliegen. MIDDELBURG - Zeeuwen vinden dat hun huisarts beter bereikbaar moet zijn. Ze moeten vaak te lang wachten als ze bellen ze willen graag via internet herhaalrecepten aan kunnen vragen. Dat blijkt uit gegevens van patiëntenorganisatie Het Klaverblad. Ruim 250 mensen in Zeeland na men afgelopen winter de moeite om hun ervaringen met de bereik baarheid van hun huisarts te mel den. Het Klaverblad roept huisart sen op om ook 's avonds en in het weekeinde spreekuur te houden. Bovendien moeten huisartsen tele fonisch beter bereikbaar zijn, voor al 's middags. Uit het onderzoek blijkt dat mensen sneller de huis artsenpost bellen als hun eigen huisarts niet bereikbaar is. Mensen hebben behoefte aan digi tale dienstverlening. Het is nu nog vaak niet mogelijk om digitaal re cepten aan te vragen of om via de computer een afspraak te maken, het Klaverblad wil dat huisartsen daar werk van maken. Afscheidsreceptie wethouder Huub van Klinken Op dinsdag 20 april 2010 neemt de heer Huub van Klinken afscheid als wethouder van de gemeente Middelburg. Vanaf oktober 2005 was hij wethouder van de gemeente. Voorafgaande aan deze periode was hij raadslid voor de SGP gedurende een periode van ruim vijfjaar. De heer Van Klinken keert niet terug in het nieuw gevormde college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Middelburg. Om u in de gelegenheid te stellen op passende wijze afscheid van hem te nemen als wethouder, wordt u van harte uitgenodigd voor de openbare receptie die hem wordt aangeboden op: dinsdag 20 april 2010 van 16.00 - 18.00 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis aan de Markt in Middelburg Middelburg, april 2010 Burgemeester en wethouders van Middelburg, de secretaris, de burgemeester, mr. A. van den Brink. mr. J.M. Schouwenaar. Eenennaam zijn teleurgesteld, omdat hun schoolreis voorlopig niet doorgaat. foto Dirk-Jan Gjeltenia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3