Amstel Gold Race ondervindt Advocaat zonder 3ÓI Leon Simons Door het vliegverbod vanwege de aswolk dreigen verschillende wielrenners de Amstel Gold Race te moeten missen. 45e Amstel Gold Race eo Bos raakt derstrui kwijt Yao Jie uitgeschakeld FC Oss en Telstar houden spanning erin PSV zoekt andere shirtsponsor Vierde ritzege Greipel in Ronde van Turkije AMSTEL COLD RACE Aan de Amstel Cold Race nemen zondag vooralsnog 21 Nederlan ders deel. Morgen wordt de 45e editie van de Amstel Gold Race verreden. Even na tienen vertrekken de renners vanaf de Markt in Maastricht voor een wedstrijd over 257.3 kilometer. HELLINGEN Maasberg Adsteeg Lange Raarberg Bergseweg Sibbergrubbe Cauberg Wolfsberg Loorberg Schweibergweg Camerig Drielandenpunt Gemmenich Vijlenerbos Eperheide Plettenbergweg Eyserbosweg Huls Vrakelberg Sibbergrubbe Cauberg Geulhemmerberg Bemelerberg Wolfsberg Loorberg Gulperberg Kruisberg Eyserbosweg Fromberg Keutenberg Cauberg Willem Adriaansens bron ANP en Amstel C i sm mm 1 FER R AD A zaterdag 17 april 2010 door Roeland van Vliet Leon Simons is een from melaar, een goochelaar, een gokker. Hij strooit met balletjes achter zijn rug langs en gooit de ballen zonder te kijken naar zijn medespelers. Hij vlast op verrassende aanvallen en onverwachte bewegingen, weten de dat die ook vaak hun uitwer king missen. Aan zakelijk spel heeft hij een broertje dood. Hij wil spektakel bieden, te allen tijde. De entertainer van de Papend- rechtse Korfbal Club is geen top schutter a la André Kuipers of Jos Roseboom. Die schieten er in zes tig minuten geregeld tien in van grote afstand. Simons knalt ook wel makkelijk raak met zijn onor thodoxe schot, maar moet het toch meer van zijn acties onder de korf hebben. Hij is de beste re- bounder in Nederland en speelt zich, door zijn stevige lichaam te gebruiken, vaak goed vrij rondom de paal. En dan legt hij de ballen getruct binnen, omdat zijn creatie ve brein hem dat nu eenmaal in geeft. Er zijn wedstrijden waarin niets lukt. Dan haalt hij zich de ergernis van het publiek op zijn hals. 'Waarom moet het toch altijd zo mooi gebeuren?' Maar vaker is hij de motor in zijn vak. Hij laat ande ren beter spelen, wordt er vaak over hem gezegd. Vandaar dat hij al 8i interlands - een record - ach ter zijn naam heeft staan en een vaste keus is bij PKC, waarmee hij al negen keer in de zaalfinale stond. Een tiende editie gaat er niet van komen. De 32-jarige Simons neemt dit jaar afscheid van het top korfbal. Met zijn club strandde hij in de kruisfinales. Koog Zaandijk hield de Papendrechtse publiekslie veling van een droomvaarwel af Hij staat vanavond wel in Ahoy, maar speelt dan om de derde plek tegen Fortuna*. Hij moet daarna lijdzaam toekijken hoe Koog Zaan dijk en Dalto strijden om de titel die hij al vijf keer opeiste. Ongetwijfeld krijgt Simons een pu- bliekswissel. Dat moment zal het einde markeren van de Simons-dy- nastie. De broers Erik, André en Leon dicteerden twintig jaar het spel bij PKC en het Nederlands team. Lange tijd speelden ze ge drieën in de hoofdmacht van de grootste club van Nederland. In een interview uit 2007 noemt Leon Simons het afscheid van André één van de hoogtepunten in zijn carrière. Die zwaaide in 2005 af met de landstitel in Ahoy. „Voor mij is het super als een top per zo'n afscheid krijgt", zei hij. Zelfheeft Leon het omvangrijkste palmares van de drie, maar hij zal vanavond genoegen moeten ne men met hooguit de derde plaats in zijn slotseizoen. Een man met zijn status had meer verdiend. MANCHESTER - Yao Jie is in de kwartfinales van het Europees kampioenschap badminton uitge schakeld. De als vierde geplaatste Nederland se verloor gisteravond in Manches ter in twee games van de iets min der hoog aangeslagen Russische El- la Diehl: 18-2117-21. OSS De beslissing over degradatie uit de Jupiler League valt pas volgende week vrijdag tijdens de laatste speelronde. De cruciale wedstrijd tussen FC Oss en Telstar leverde gisteren geen winnaar op. Het duel tussen de nummer achttien en ne gentien eindigde in Brabant in 1-1. Het FC Eindhoven van Jan Poort vliet verloor met 2-6 van kampioen De Graafschap. EINDHOVEN Philips is onder voorwaarden be reid om afstand te doen van het shirt van PSV. De club en het moe derbedrijf zijn hierover al langere tijd in gesprek. Een tweede hoofd sponsor zou een substantiële bij drage moeten gaan leveren aan de inkomsten van PSV. Het zou gaan om zorgverzekeraar Achmea. PO Theo Bos is zijn leiderstrui in de Vuelta a Castilla y Leon kwijt. Dat lag in de lijn der verwachtingen in de derde etappe, die de renners gis teren van Leon naar Ponferrada voerde met aankomst op de ge vreesde Alto de Morredero. De Ne derlandse sprinter van Cervélo voelt zich niet zo thuis in de ber gen. De Spanjaard Igor Anton sloeg er toe en nam de trui over. FINIKE André Greipel heeft zich ook in de zesde etappe bewezen als de onbe twiste sprintkoning van de Ronde van Turkije. De Duitse wielrenner boekte gisteren zijn vierde ritzege. Hij versloeg de Italianen Davide Ci- molai en Manuel Belletti. Hun land genoot Giovanni Visconti behield de leiderstrui. door Theo Brinkman ALKMAAR - De verlokkingen van Rusland waren voor Dick Advo caat te groot om er nee tegen te kunnen zeggen. Terug naar de grootmacht, terug naar de (sub)top van Europa. Het Rode Plein in plaats van de Grote Markt.. Hij laat België achter zich. „Zon der schuldgevoelens, ja." Een beet je kribbig gaf Advocaat gisteren uit leg over zijn besluit om in Rus land aan de slag te gaan. Hij snapt niet dat er zoveel com motie is om zijn vertrek als bonds coach van België. „Als een trainer ontslagen mag worden, waarom zou hij dan niet zelf op mogen stappen? Meestal is het andersom en wordt een trainer eruit ge stuurd. Dan is er niet veel commo tie. Nu gaat de trainer een keer zélf weg en valt iedereen over hem heen." Het was dezelfde uitleg die Louis van Gaal een jaar geleden gaf toen hij ondanks een doorlopend con tract AZ verruilde voor Bayern Mü- nchen. Waarom zou hij niet het recht hebben om te vertrekken, maar zou hij wel op ieder mo ment ontslagen mogen worden? Zo is het maar net. Maar er zit wel een verschil tussen beide gevallen. Van Gaal had er vier jaar opzitten bij AZ en had de club zojuist lands kampioen gemaakt. Advocaat was net een halfjaar bezig in België. De reacties in België logen er dan ook niet om nadat Advocaat don derdagmiddag zijn vertrek had aan gekondigd. 'Van Kleine Generaal tot grote deserteur', schreef Het Nieuwsblad. De krant meent dat Advocaat het Belgische voetbal te kijk heeft gezet. „Hij heeft schaam teloos gebruik gemaakt van de on bekwaamheid van de top van on ze voetbalbond. Een grote trainer,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38