Wie controleert de zorg Behoedzaam manoeuvreren Info-avond 301 zee brieven www.hz.nl Particuliere organisaties die hulp verlenen aan kinderen worden niet gecontroleerd. Ouders met een persoonsgebon den budget moeten zelf nagaan of een organisatie deugt. ZUIDWESTELIJKE Woensdag 21 april, Terneuzen zaterdag 17 april 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Gezondheidszorg Patiënten moeten opdraaien voor het.gat van 3 miljard in de gezond heidszorg. Weer worden de chro nisch zieken en gehandicapten ge pakt. Ik ben door de veranderin gen in de zorg bij elkaar nu 5000 euro achteruitgegaan per jaar. Juist door het verbeteren van de kwali teit en de toegankelijkheid voor pa tiënten worden de kosten gedrukt. Cor van der Poel Opaal 6, Middelburg Citymarketing Citymarketing Vlissingen wil am bassadeurs kweken: 'mensen die trots zijn op de gemeente of de ge meente aanprijzen.' Een aantal ja ren lang timmerden we trots met onze Vlissingse winkeltjes aan de weg. Tot de Fonteyne-put ons als ambassadeurs de pas afsneed. Sindsdien kunnen we in onze kring van kleine winkeliers nog slechts met misprijzen over de ge meente spreken. De Goese bakker, die in dezelfde krant aan het woord komt, heeft ook in de gaten hoe het werkt. Compensatierege ling? Dat betekent alleen maar extra kosten, en extra werk. „De kracht van Goes is het grote aantal kleine winkeltjes. Die verdwijnen snel als geen rekening wordt gehou den met de kwetsbaarheid van der gelijke bedrijfjes." Zie Vlissingen. Wij zitten niet te wachten op am bassadeurs die trots op de gemeen te zijn, maar op een gemeente die trots is op z'n ambassadeurs. Carina Oumais Tooroplaan 2, Vlissingen Ganzeneieren Aan de ene kant roept groen Ne derland dat we de natuur zijn gang moeten laten gaan, aan de andere kant grijpen dezelfde mensen kei hard in met een onvervalste abor tus bij de grauwe gans door het prikken van eieren. Dezelfde groe ne mensen vinden deze maatregel beter dan afschieten. Bij afschot- wordt niet alleen de schade direct aangepakt, er blijft ook nog een pri ma stuk wildbraad over. Want de ganzen mogen dan wat taai zijn voor de gewone braadpan, doch goed gerookt en gegaard vormen zij een delicatesse. Nederland wil overal natuurgebieden, en is niet vies van ontpoldering van onze Hedwigpolder. Vervolgens zullen vele ganzen zo'n drassig biotoop gaan bewonen. Maar onze natuur gebieden bieden absoluut geen voedsel. Ganzen mogen bovendien niet het geluk hebben om voor hun nageslacht te zorgen. Moeten we daar nu trots op zijn? Wim van Remortel Oude Galgenstraat 3, St. Jansteen ZORCBUREAUS door Nadia Berkelder door Ben Jansen Het is overal in de Zuid westelijke delta een kwestie van behoed zaam manoeuvreren om draagvlak te vinden voor maat regelen die de veiligheid, de na- tuur en de economie ten goede ko men. Dat geldt wel in het bijzon der voor de Westerschelde, waar de verdiepings- en ontpolderings- discussie de Zeeuwen uit elkaar heeft gedreven. Maar ook hier moet worden nagedacht over ver dere maatregelen om dit gebied veilig, veerkrachtig en vitaal te ma ken. Ontpolderen omwille van natuur- herstel is voor velen op zichzelf al een lastig te verteren kwestie; de Vlaamse belangen maken elk be sluit over de toekomst van de Wes terschelde nog ingewikkelder. Er is het verdrag uit 1839, waarop de Vlamingen nog aanspraken op aanpassing van de vaargeul blijven baseren. En er is het besef dat elke ingreep in het Nederlandse of Vlaamse deel van het Schelde-estuarium ge volgen aan de andere kant van de landsgrens heeft. Steen des aanstoots aan de boor den van de Westerschelde was de afgelopen jaren de Ontwikkelings- schets 2010 waarin de derde verdie ping en natuurherstelprojecten zijn afgesproken. Het werk is inmiddels begonnen, op de ontpoldering van de Herto gin Hedwigepolder na. De kant die het vervolgens met het Schel de-estuarium op moet gaan, is aan geduid in de L angetermijnvisie die tot 2030 reikt. Het is de bedoeling dat die in de periode tot 2015 wordt beoordeeld en bijgesteld aan de hand van een evaluatie van de ontwikkelings- schets en als onderdeel van het zuidwestelijke deltagebied in het Wie hulp zoekt voor zijn kind bij een particu lier zorgbureau kan nauwelijks controleren of dat bureau wel deugt. Vaste richtlijnen zijn er niet en de bureaus staan niet onder toe zicht van de inspectie of het minis terie van Volksgezondheid. Het is zelfs niet verplicht om een verkla ring van goed gedrag te hebben. Iedereen kan een zorgbureau be ginnen, en bijvoorbeeld een kin derkamp organiseren. En dat ver baast Ingmar Zonder van zorgbu reau Klaver4 enorm. Dat bureau begeleidt kinderen met autisme bij activiteiten, onder meer in Zee land. „Ik heb nog nooit een diplo ma hoeven te laten zien, of een verklaring van goed gedrag. Zeker in deze tijd is dat heel vreemd. Je hoort toch de raarste dingen. En dan werken wij ook nog eens met heel kwetsbare kinderen, voor heel veel overheidsgeld. We laten onszelf dan ook zoveel mogelijk controleren." Klaver4 eist zelf van elke werknemer een verklaring van goed gedrag. „Maar ik ben als eigenaar van het bedrijf nog nooit gecontroleerd." „Dat gebrek aan controle baart bij grote zorgen", zegt Ria van Tienho ven van RIAN (Regionaal Intersec toraal Autisme Netwerk) Zeeland. „Bij ons kan iedereen zich als zorg instelling aanmelden, maar wij kunnen de kwaliteit niet in de ga ten houden. Ik zit wel eens in ge wetensnood. Niet dat ik het niet vertrouw, er zijn hartstikke goede bureaus bij, maar omdat het onmo gelijk te controleren is." Van Tien hoven zegt zich over één aanbie der in Zeeland echt twijfels te hebbben. „Maar ik ga geen namen noemen. Bovendien: wie ben ik Vakantiekamp voor kinderen met ADHD. Dit soort activiteiten met kinderen om dat te beoordelen?" Wie beoordeelt dat dan wel? De Inspectie voor de Gezondheids zorg in ieder geval niet, zegt woordvoerster Petra van Zuilen. „Het gaat om kinderen van ouders met een persoonsgebonden bud get. Die hebben gekozen om zelf zorg in te kopen en zijn daar dus ook verantwoordelijk voor. Dit soort instellingen zijn bij ons niet geregistreerd. Wij kennen ze niet, dus kunnen we ze ook niet contro leren, maar ze moeten zich natuur lijk wel aan de richtlijnen houden. Ze vallen pas op als wij meldingen krijgen." De Inspectie Jeugdzorg noemt het gebrek aan toezicht 'een aandachtspunt'. „Het is een groot manco", vindt Kees Paling van de inspectie. „Daar zou wat meer aandacht voor moeten zijn." Ouders moeten zelf controleren of een bureau of instelling deugt als ze een persoonsgebonden budget hebben, zegt Stans Damen van Per aflevering 6: Westerschelde Nationaal Deltaprogramma wordt opgenomen. Daarbij zal ernaar worden gestreefd de commotie en de negatieve energie te neutralise ren die nog steeds uit de Wester- schelde-discussie van de afgelopen Combi MBO-HBO Economie Leraar Basisonderwijs Deeltijd Bedrijfseconomie Commerciële Economie Management, Economie en Recht EVC-procedure Verkorte deeltijd-trajecten mogelijk op basis van EVC-procedure. Informatie hierover is aanwezig tijdens de Info-avond. Propedeuse Volledige opleiding in Terneuzen Meer weten? Vlietstraat 11a, Terneuzen I (ROC Westerschelde) Tel: 0115- 64 16 00 of e-mail: info@hz.nt Hogeschool mfW Zeeland Info-avond van 18.00 tot 20.00 uur met voorlichtingsrondes om 18.15 en 19.15 uur. Economie in D205 Pabo in A103 Voltijd Bedrijfseconomie Commerciële Economie Management, Economie en Recht Leraar Basisonderwijs; Jaar 1 en 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32