tegen de vlakte ^IDDEL^^ De beste in trapliften! om motoren te testen PZC-serie als boek Wandeling herdenking Feest centrum Renesse heeft langste tijd gehad cc 29 Animatie 1940 Cabaretvoorstelling in Historische Kerk Ons Genoegen neemt afscheid van dirigent Motorrijder is rijbewijs kwijt BEL GRATIS 0800-0228-700 Stannah, zaterdag 17 april 2010 gpz. I|% ^8 C^~ gm 111 i i ïs £M/Ëj ms me uit de Lange Delft ('t huis met de rode pilaren). Op de hoek van de Stroopoort en de Wal stond het limonade- en spuitwaterfa briekje van Seijmour. Op de ande re hoek was een klein pakhuisje waar de familie Schuit woonde. Naast Seijmour in de Stroopoort woonde de familie Kroon. Daar naast waren twee pakhuisjes waar van mijn broer en ik eerst het eer ste en later de andere huurden. Toen de gelegenheid zich voor deed, zijn mijn vader en moeder naar de Heerenstraat 12 verhuisd. Daar hebben we later de oorlog meegemaakt." De Stroopoort was dichtbij de Ab dij. „Voor ons ons een mooie gele genheid om de motoren uit te pro beren." Door elke maand wat geld opzij te leggen, spaarde Abraham van den Driest voor een eigen zaak. Die fietsenzaak staat er anno 2010 nog steeds, op de hoek van de Gravestraat en de Zusterstraat. De serie Middelburg 1940, waarin ooggetuigen vertel len over het Middelburg van voor de oorlog, wordt gebun deld in een boek met de titel Herin neringen aan de verdwenen stad. Het wordt gepresenteerd op 17 mei, de dag dat het zeventig jaar geleden is dat de stad door oorlogs geweld werd getroffen. De uitgave is een samenwerking tussen de re dactie van de PZC en uitgeverij Vèrse Hoeven die eerder al onder meer de PZC-serie over de Slag om de Schelde in boekvorm uitgaf Het boek telt 128 pagina's en is rijk geïllustreerd met foto's uit familie archieven en uit het Zeeuws Ar chief en de Beeldbank Zeeland van de Zeeuwse Bibliotheek. www.versehoeven.com De zoon van voormalig bur gemeester Walré de Bor des en de huidige burge meester van Middelburg Koos Schouwenaar krijgen op 17 mei de eerste exemplaren van een specia le stadswandeling. Walré de Bor des riep in de dagen voor het bom bardement de bevolking op de stad te verlaten. Bij de brand op 17 mei 1940 verloren 22 mensen het leven. Dat aantal was ongetwijfeld groter geweest als de Middelbur gers niet waren geëvacueerd. Vanwege de herdenking van het 'vergeten bombardement' is een speciale stadswandeling gemaakt langs getroffen locaties. www.vergetenbombardementmiddel- burg.nl Op de website www.pzc.nl/ middelburgi94o is een nieuwe animatie geplaatst als voorproefje op de virtuele her bouw van de oude stad door Lukas de Jong in opdracht van het Zeeuws Archief. Hier zijn ook ver halen en reacties te lezen. door Melita Lanting RENESSE - De Renessetour ver dwijnt op termijn uit het centrum van het dorp. Het traditionele pinksterfeest voor jongeren trekt jaarlijks duizenden (vooral Duitse) gasten. De overlast en risico's die het feest met zich meebrengt roe pen steeds meer weerstand op. „De Renessetour zal naar buiten moeten, daar zijn we inmiddels wel van doordrongen", zegt Mi chel de Vlieger van de Stichting Horeca Renesse. „We zitten niet nog eens vijfjaar in het centrum." Als het aan de verenigde recreatie- bedrijven ligt is het volgend jaar al einde oefening. „Je kunt het nu niet meer terugdraaien, maar wij zijn er niet gelukkig mee zoals het dit jaar gaat. Wat ons betreft is het de laatste keer dat het in het dorp gehouden wordt", zegt Ed Troost, voorzitter van de Recron. Hij spreekt ook namens de Vekabo en Pomona, de vereniging van fruit- gaardcampings. Ook andere ondernemers zijn niet gelukkig met de huidige opzet van de Renessetour. „Er was tijdens de presentatie van de plannen flink wat oppositie onder de leden van onze vereniging", zegt voorzitter Ton Croné van de ondernemers vereniging. De bezwaren gaan on der meer over toegankelijkheid van het dorp voor niet-feestgan- gers, de bereikbaarheid voor hulp diensten en de mogelijkheden om jongeren op te vangen als het feest terrein vol is. Een deel van het cen trum wordt 's avonds afgesloten en is alleen toegankelijk voor men sen die een kaart hebben gekocht. Rondom de kerk wordt een vrij toegankelijk programma aangebo den. OOST-SOUBURG Het Emma-kwartet speelt van avond in Oost-Souburg het cabaret programma Breng eens een zonnetje in de Historische Kerk aan het Oranjeplein. De voorstelling gaat over de vriendinnen Jo, Kaatje, Truitje en Lien die een dagje uit gaan naar het bos. Sketches over het moderne seniorenleven wisse len zich af met bekende meezin gers. De voorstelling begint om 20.00 uur. VLISSINGEN Muziekvereniging Ons Genoegen neemt vanavond met een bijzonde re uitvoering afscheid van dirigent Albert-John Vervorst. Onder zijn leiding won het harmonieorkest di verse eerste prijzen. Ook had hij het leerlingenorkest onder zijn hoe de. Wie de dirigent opvolgt is niet bekend. Met drie kandidaten zijn proefrepetities gehouden. De uit voering in sporthal Baskensburg in Vlissingen begint om 19.30 uur. HEINKENSZAND Een 31-jarige motorrijder uit Hein- kenszand moest donderdagoch tend zijn rijbewijs inleveren na een snelheidsovertreding op de Oude Rijksweg in Kruiningen. De politie constateerde dat de man met een snelheid van honderdder tig kilometer per uur over de weg reed. Op de Oude Rijksweg is maxi maal tachtig kilometer per uur toe gestaan. De motorrijder kreeg een proces-verbaal. Informeer mij vrijblijvend over de traplift rechte trap traplift met 1 of 2 bochten buitentraplift Adres Postcode Plaats Telefoon Afd2241 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim Links het gebouw van de Sint Jorisdoelen (in de jaren zeventig herbouwd). glas vloog uit de ramen van m'n opa z'n huis en kwam over ons heen. Daarna werd het weer stil. We hebben het glas opgeruimd, de ramen dichtgetimmerd n zijn naar Sint Laurens gegaan. Daar zat iedereen: m'n opoe, oom en tante en m'n stiefmoeder. M'n vader kwam later. Die was vrijwilliger bij het Rode Kruis en hielp met het vervoer van de doden en ge wonden." „Op 23 januari 1945 is m'n vader omgekomen door een mijn die uit een Duits vliegtuig werd gegooid. Hij was toen 49. In maart dat jaar ben ik met een vrijwilligersbatal- jon (wat later Bataljon Zeeland zou worden) naar Franlyijk ge gaan. Dat was een oplossing voor mij. Toen kon ik weg. M'n hele le ven heb ik een hekel gehad aan Duitsers." Piet Geldof in zijn padvindersuni form. foto collectie Piet Geldof NIEUWE VRAAGPRIJS! Kreekrug 39, Vlissingen Prachtig nagelnieuw woonhuis met een perfec- j te, vrije ligging aan een breed plantsoen. Zeer j; hoog comfortniveau, veel leefruimte. Luxe afwer king van sanitair en keu- ken en een riante, zeer zonnige achtertuin. Ook ideaal voor kantoor/prak- tgk aan huist Vraagprijs 299.000,- k.k. (vraag naar toestel 2241) En in advies over Wmo, PGB en beLastingteruggave. www.stannah.nl 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31