eeland Schoolreis moest 'Het is lekker hectisch op Werkgroep MD laakt gedrag Thieme zaterdag Auto Veel Zeeuwen zien hun vakanties in duigen vallen nu een aswolk het vliegverkeer in heel Europa plat legt. Reisbureaus draaien overuren. De krant 5 weken voor 15 euro! zaterdag 17 april 2010 door MaikeB Harte "Y TT e gaan vandaag een J nieuwe auto ko- I pen. Dat doe ik met T pijn in het hart. Ik heb altijd moeite met afscheid ne men en dat heb ik ook met onze Toyota Camry uit 1996. Hij heeft ons immers jarenlang veilig over al naartoe gebracht. Daar komt bij dat ik niks met auto's heb en dus ook niet opgetogen uitkijk naar een nieuwe. Mijn vrouw heeft dat gelukkig wat meer. Die kan op de snelweg nog zeggen dat we wor den ingehaald door een mooie au to en dan weet ze ook nog het merk. Ik heb dat niet. Ik vind een Gibson, Fender of een Zwier mooi, maar dat zijn gitaren en daar kom je niet zo ver mee. Van daar dat het waarschijnlijk lang heeft geduurd voor ik kon beslis sen tot de aanschaf van een nieu we. Een discussie over de kosten rijklaar maken van de auto was daar trouwens ook debet aan, maar ik ben vast niet de enige die zich daar in een showroom al eens over heeft opgewonden. Kos ten rijklaar maken als je een auto koopt. Bizar. Er zijn toch ook geen COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed. T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/Bezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners, Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl ASWOLK kosten eetklaar maken bij de bak ker? Of drinkklaar maken bij de slijter? Ik heb me er maar bij neer gelegd. Alle garages doen het vol gens mij. Ik heb wel verzocht om de volgende keer de kosten rij klaar maken niet op de factuur te zetten, maar het gewoon stiekem bij de prijs te doen. Dan heb ik niks in de gaten. Gisteren had ik mijn laatste grote rit met mijn ouwe trouwe bak. Ik moest naar Den Haag, waardoor ik het geluk had in de file te kunnen staan en extra lang van mijn laatste tocht kon genieten. Gedwee schoof ik in rij aan en liet het nieuws over mij heen komen: Dick Advocaat, de kleine generaal die deserteert bij de Belgische voetbalbond, Peter R. de Vries, die altijd stoute mensen op de hielen zit, maar zelf uitspraken van rechters aan zijn laars lapt en mijn vrouw die belt omdat familie en vrienden vragen of we de auto komen laten zien. De wereld zit soms raar in el kaar. Moet ik nu een auto war ming party gaan houden? Kun nen we misschien wel een enve lop vragen voor die kosten. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door CoirneBIeke Bfiok en Jeffrey Kutferink Dat stomme IJsland ook!" De drie mei den staan zuchtend en mopperend bij de aula van het Ne- halennia in Middelburg. „Ik ga dus écht niet naar de les. Daar heb ik geen zin meer in." Hun klasgenoten van vwo 5 han gen vrijdagochtend al even teleur gesteld rond in de school. Eigenlijk hadden ze al lang in Griekenland in de zon moeten zitten. Sander pingelt wat op zijn gitaar, maar van de opperbeste stemming die de dag ervoor in de bus naar het vliegveld hing, is weinig over. De schoolleiding vergadert koorts achtig. Vijftig koffers staan nog te wachten in de school, maar de jon geren hebben hun conclusie al ge trokken: de schoolreis naar Grie kenland gaat niet door. „Deze week zou het hoogtepunt van onze schoolcarrière worden", zegt Bob van Eenennaam (17). „Op school moet je altijd maar saaie lessen volgen. Nu gingen we écht iets leuks doen. We hadden die reis maandenlang voorbereid. Elke dag zouden andere leerlingen een rondleiding geven aan de groep: de één in Athene, de volgen de in Delphi. Het was heel leuk op gezet. We zagen het ook echt als vakantie. Zon, zee, strand..." Zijn klasgenoot Willem Cijsouw (16): „Het zou hartstikke gezellig worden. We hebben een hele leu ke groep. Iedereen kent elkaar." Bob grijnst. „Het gebeurt natuur lijk niet zo vaak dat je een hele week met z'n allen op reis gaat, zonder ouders." Iedereen was donderdagmiddag dan ook in opperbeste stemming, op de bus naar het vliegveld in Brussel. Sander speelde op z'n gi taar, iedereen was aan het zin gen..." Willem: „We hadden wel gehoord van die aswolk, maar we wisten niet wat de gevolgen wa ren. Toen we aankwamen op het vliegveld hoorden we dat we twee uur vertraging hadden." Bob: „Inééns sprongen zeker vijftig vluchten op 'cancelled'. 'Daar gaat de vakantie', dacht ik." In een mum van tijd was het een chaos op het vliegveld. „Er ston den lange rijen, en ik zag wel vier cameraploegen", vertelt Willem. „Alles lag plat, terwijl die wolk Bel gië nog niet eens bereikt had! Als we om 12 uur hadden gevlogen, za ten we nu in Griekenland." Binnen een uur zat de hele groep weer in de bus. Om vijf uur was ie dereen weer terug in Middelburg. De vlucht was omgeboekt naar vrijdagmiddag, dus alle leerlingen moesten hun koffer weer meene men naar school. „Maar het was hopen tegen beter weten in", zegt Bob. Hij zucht nog eens diep. „Nu moet ik dit weekend gewoon gaan werken en voetballen." De schoolleiding van het Nehalen- nia heeft de leerlingen gisteren la ten weten dat de reis naar Grieken land eind juni alsnog doorgaat. Zeeuwen die op het punt staan het vliegtuig te ne men bellen massaal naar hun reisbureau. En men sen die via internet hebben ge boekt? „Die bellen internet maar." 'Het is lekker hectisch hier', rea geert Anne de Valk van Toerkoop Reisburo Van Oeveren in Zierik zee enthousiast. „We zijn alleen maar bezig met IJs land. Veel reizigers bellen ons met de vraag wat te doen. We probe ren ze zo goed mogelijk te helpen. Sommige annuleren hun vakantie, anderen boeken de reis om naar een andere datum. En sommige gokken het erop en wachten af of ze alsnog kunnen vliegen. Mensen die annuleren krijgen hun geld te rug." Van Oeveren helpt ook gestrande reizigers. „Mensen die bij ons een reis en accommodatie hebben ge boekt en terug zouden reizen, brengen we op hun vakantiebe stemming onder. Dat is geen pro bleem, want de mensen die zou den komen, kunnen ook niet vlie gen. Dus hotels zitten niet vol." Van Oeveren wordt ook gebeld door mensen die hun reis via inter net hebben geboekt. „Sorry, maar dan zeggen we 'bel internet maar'. We hebben een meerwaarde voor onze klanten." Reizigers hebben begrip voor de si tuatie, zegt De Valk. „Het is af wachten wanneer er weer gevlo gen mag worden." Behalve scholieren, hebben ook Zeeuwse bedrijven last van de vul- Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon Ireft u nadere informatie door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De werkgroep Zeeland van de Partij voor de Dieren staakt alle campagne-activiteiten. De Zeeuwse werkgroep heeft er geen goed woord voor over dat Kamer lid Esther Ouwehand niet op de kandidatenlijst voor de TWeede Ka mer verkiezingen is geplaatst. „We willen Esther op twee." De werkgroep steunt een amende ment dat volgende week op het congres wordt ingebracht om Ouwehand op plek twee te plaat sen. „Zo ga je niet met mensen om", reageert coördinator Rob Os- sewaarde van de werkgroep Zee land. „We zijn hier zeer ongeluk kig mee. Esther is een goed Kamer lid, alom gewaardeerd, heeft goede dossierkennis en is in debatten heel sterk." Ossewaarde uit zware kritiek op de rol van lijsttrekker Marianne Thieme. „Eerder hebben leden er al op aangedrongen om een eind te maken aan de dubbele petten binnen de partij. Thieme is lijsttrekker, voorzitter van het be stuur en zat in de kandidatencom1 missie. Er moet een eind komen aan die dubbele functies." Over de wijze waarop Thieme Ouwehand heeft uitgerangeerd laat Ossewaarde zich niet uit. „Daar spreken we intern een har tig woordje over." Ossewaarde gaat ervan uit dat het congres 'Esther op twee zet'. „De dames zoeken maar een oplossing voor het persoonlijke conflict. Het partijbelang gaat voorop." Willem Cijsouw (links) en Bob van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2